var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm

Oceny piłkarzy Legii za mecz z PSV od 2x45.com.pl. Najlepszy Żewłakow, najsłabszy Gol

Autor: Przemysław Michalak
2011-09-15 22:17:48

Legia na stadionie PSV w niczym nie przypominała siebie z rewanżu ze Spartakiem. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy "Wojskowych" za to spotkanie w szkolnej skali 1-6.

Dusan Kuciak (2,5) - Znacznie mniej pewniejszy niż w Moskwie. Nawet przy prostych dośrodkowaniach człowiek nie mógł być pewny, czy Słowak nie wywinie jakiegoś numeru. Przy golu Kuciakowi bardziej zabrakło szczęścia niż umiejętności i tutaj trzeba winić przede wszystkim obrońców. Z interwencji trzeba mu na plus zaliczyć powstrzymanie Manoleva w samej końcówce.

Artur Jędrzejczyk (2) - Miał momenty dramatyczne. Nikt go nie atakuje, a on podaje niecelnie na kilka metrów. Nie nadążał za kontrami PSV, szczególnie na początku meczu. Ogólnie niepewny w obronie, mało pożyteczny z przodu. Kiepski występ.

Michał Żewłakow (3,5)
- Najpewniejszy z obrońców. Starał się jak mógł w asekurowaniu kolegów, ale nie mógł się rozdwoić.

Marcin Komorowski (3) - Kilka słabszych chwil, ale większość interwencji miał dobrych. Na dodatek to on oddał dwa z trzech najgroźniejszych strzałów Legii! Za pierwszym razem zabrakło mu pół metra, za drugim dobrze bronił Tytoń.

Jakub Wawrzyniak (2) - Mógł wyrównać w doliczonym czasie gry, ale Tytoń stanął na wysokości zadania. Zdecydowanie za dużo prostych strat i szkolnych błędów w obronie. Od jakiegoś czasu ma duże problemy z wywiązywaniem się ze swoich podstawowych, defensywnych obowiązków.

Manu (1,5) - Człowiek pomyłka. Można powiedzieć, że wrócił stary "dobry" Manu. Mnóstwo strat, w tym kilka bardzo groźnych, dużo bezproduktywnego biegania i złych wyborów. W całym meczu wyszło mu jedno dośrodkowanie, którego nie zdołał sięgnąć Ljuboja.

Janusz Gol (1) - Fatalny występ. Zupełnie nie radził sobie w drugiej linii, prawie zawsze był o tempo za wolny lub spóźniony. W rozgrywaniu tragiczny, zdecydowana większość podań niecelnych.

Ivica Vrdoljak (1,5) - Gdzie był kapitan? Niemal przez cały mecz kompletnie niewidoczny. Mało odbiorów, nic nie wnosił do gry ofensywnej, a jak już czasem wyszedł z akcją, przeważnie po chwili piłkę miał rywal. Chorwat wyraźnie bez formy.

Ariel Borysiuk (2) - Na tle dwóch kolegów z drugiej linii najlepszy, choć do stwierdzenia, że zagrał bardzo dobrze na pewno daleko. Szkoda, że już po kilku minutach dostał żółtą kartkę, bo to mocno go ograniczało.

Maciej Rybus (2) - Wyszła mu jedna akcja, gdy ograł rywala "na zamach" i wywalczył rzut wolny. Mało waleczny, w sytuacjach stykowych górą był przeciwnik. Spodziewaliśmy się po nim znacznie więcej.

Danijel Ljuboja (3) - Przez większość meczu jedyny zawodnik Legii, który potrafił przyjąć piłkę pod kryciem i celnie odegrać, który pokazywał się do gry. Szkoda tylko, że w kluczowych momentach nie zawsze podejmował dobre decyzje. Inna sprawa, że miał naprawdę małe wsparcie w partnerach.

Miroslav Radović (2,5)
- Ożywił trochę poczynania Legii, ale też niczego konkretnego nie zrobił.

Michał Żyro (2,5) - Przyzwoita zmiana. Nie bał się wziąć na siebie ciężaru gry, nie odpuszczał.

Jakub Kosecki (bez oceny) - Jak wyżej. Nie odpuszczał, walczył i mógł zaliczyć asystę, gdyby gola strzelił Wawrzyniak.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się