"Biała Gwiazda" blada jak rzadko kiedy. Twente Enschede - Wisła Kraków 4:1 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-09-29 20:52:49

Wisła od mocnego uderzenia rozpoczęła mecz z Twente, ale grający z olbrzymią swobodą gospodarze odpowiedzieli aż czterema bramkami, a mogli kolejnymi. Krakowianie z taką grą będą dostarczycielami punktów jak niegdyś Amica Wronki.

Dudu Biton dał prowadzenie w 9. minucie, ale wcześniej gospodarze mieli już dwie stuprocentowe sytuacje i niestety z przebiegu gry gole dla wicemistrzów Holandii były kwestią czasu. Twente z założenia nie gra z żelazną dyscypliną w defensywie, zostawia rywalom dużo miejsca i w takich okolicznościach "Biała Gwiazda" powinna zdziałać w ofensywie znacznie więcej. A drużyna z Enschede przy odrobinie szczęścia mogła strzelić kolejne cztery gole. Wisła może jeszcze jednego.

Skandalicznie słabo wypadli defensorzy krakowskiego zespołu, ale o tym więcej TUTAJ

Jak padły bramki:

0:1 - Biton dostał piłkę na trzydziestym metrze, łatwo ograł Wouta Bramę i pięknie strzelił z 20. metrów!

1:1 - John dośrodkował z rzutu wolnego, a osamotniony De Jong strzałem głową po koźle pokonał Pareikę. Estończyk odbił piłkę, ale ta i tak wpadła do siatki.

2:1 - John dośrodkował i Janko, jedyny z piłkarzy Twente w polu karnym Wisły, kapitalnie uderzył z woleja tuż przy słupku. Dziwnie zachował się Lamey, który odsunął się od piłki zamiast próbować przeciąć podanie.

3:1 - Kolejny błąd Jaliensa. Piłka długo leciała, a holenderski stoper ani jej nie przeciął, ani nie pokrył Janko. Napastnik Twente przyjął piłkę i strzelił pewnie w dalszy róg.

4:1 - Koronkowa akcja Twente na kilka podań z pierwszej piłki. W końcu strzela Janssen i poważny błąd popełnia Pareiko, który przepuścił dość łatwy do obrony strzał w bliższy róg.

Ciekawe sytuacje:

3’ - Lamey zaspał i schodzący na bliższy słupek Janko strzela minimalnie obok bramki.
4’ - John łatwo minął Lameya, ale na szczęście Janko zupełnie się pogubił w idealnej sytuacji.
17’ - Pareiko źle obronił strzał Bramy zza pola karnego, ale wspaniale naprawił swój błąd, broniąc dobitkę Janko z kilku metrów.
19’ - Dobra okazja Kirma, Słoweniec już minął bramkarza, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i nie mógł strzelać. Zdołał jednak odegrać do Bitona. Ten, zamiast podać do Sobolewskiego, próbował sam wykańczać akcję i został zablokowany.
36’ - Bajrami minął kilku rywali w środku pola, ale jego strzał przeleciał tuż obok słupka.
40’ - Dobre dośrodkowanie Nuneza i Biton strzela głową pół metra obok bramki! Michajłow byłby bez szans, stał jak słup soli.

53’ - Iliev strzela sprzed pola karnego, Michajłow broni źle, bo odbija przed siebie, ale obrońcy Twente wybili piłkę.
62’ - Michajłow wybijał piłkę sprzed nóg rozpędzonego Ilieva, a ta trafił do Jirsaka. Czech natychmiast strzelił, ale niestety jedynie w boczną siatkę.
63’ - Bajrami sam na sam z Pareiką, estoński golkiper nogami broni jego strzał.
69’ - Piękny strzał Bajramiego z 20. metrów. Pareikę ratuje poprzeczka!
78’ - Znów poprzeczka po strzale Bajramiego. Tym razem zawodnik gospodarzy uderzał piłkę głową.

Twente: Michajłow - Rosales, Wisgerhof, Douglas, Tiendalli - Landzaat (84' Fer), Brama, Bajrami - L. De Jong, Janko (68' W. Janssen), John (83' Berghuis).

Wisła: Pareiko - Lamey, Jaliens, Chavez, Junior Diaz - R. Sobolewski, Nunez (85' Brud) - Iliev (68' Paljić), Jirsak (68' C. Wilk), Kirm - Biton.

Sędzia: Duarte Gomes (Portugalia).
Żółte kartki: Chavez, R. Sobolewski, Junior Diaz.

szólj hozzá: Twente 4-1 Wisla Krakow FT