Oceny piłkarzy Wisły za mecz z Twente od 2x45.com.pl. Nasłabsi Jaliens i Junior Diaz, najlepszy Biton

Autor: Przemysław Michalak
2011-09-29 21:53:28

Najbardziej w meczu w Enschede zawiodła defensywa Wisły. Trzech z czterech obrońców potwierdziło, że dziś nadają się tylko do kopaniny w Ekstraklasie. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy mistrzów Polski za ten mecz. Oceny w skali 1-6.

Sergei Pareiko (2) - Długo sprawiał wrażenie bramkarza bardzo solidnego i pewnego, ale od jakiegoś czasu coraz częściej popełnia proste i kosztowne błędy. W Enschede zawalił czwartego gola i choć w kilku innych przypadkach ratował Wisłę, to zdarzały mu się też interwencje niepewne, o które jeszcze niedawno nikt by go nie podejrzewał.

Michael Lamey (1,5) - Dramatyczna postawa w pierwszej połowie. Ola John robił z nim, co chciał. W drugiej połowie wyglądało to odrobinę lepiej, niemniej jednak Lamey kolejny raz potwierdził, że nie jest wzmocnieniem Wisły na poziomie międzynarodowym.

Kew Jaliens (1) - Wciąż trudno uwierzyć, że on jeszcze pięć lat temu z reprezentacją Holandii grał na mistrzostwach świata. Do tej pory był o krok od uznania go za transferową wpadkę, teraz przechylił szalę na swoją niekorzyść. Zgubił krycie przy pierwszym golu, w żenujący sposób uciekł od odpowiedzialności przy drugim i zachował się niczym 18-letni debiutant przy trzecim.

Osman Chavez (2) - Najpewniejszy z defensorów, choć też nie ustrzegł się błędów. Przy bramce na 2:1 pozwolił się wyprzedzić Janko. On jednak, jako jedyny z tylnej formacji, nie skompromitował się w Enschede.

Junior Diaz (1) - W drugiej połowie praktycznie przestał biegać, a jego strona wprost zachęcała do ataku, bo notorycznie powstawała na niej gigantyczna dziura. Diaz po przerwie zupełnie wyłączył się z walki, jeśli wracał, to przeważnie człapiąc. Sprawiał wrażenie człowieka zmęczonego swoim zawodem.

Radosław Sobolewski (2) - Kapitan Wisły nie był jej opoką. Często spóźniony, zanotował kilka groźnych strat. Szybko dostał żółtą kartkę i musiał się bardzo pilnować. Z przodu nie pomógł drużynie.

Gervasio Nunez (2)
- Próbował strzałów i raz nawet był to strzał celny, ale zdecydowanie za lekki. Po jego dośrodkowaniu Biton omal nie trafił po raz drugi. Dużo jednak było niefrasobliwości w poczynaniach Argentyńczyka, zbyt łatwo przegrywał wiele pojedynków.

Ivica Iliev (2) - Można było oczekiwać od niego znacznie więcej. Oddał jedno niezłe uderzenie i to w zasadzie wszystko. Na dodatek nie pomagał Lameyowi w obronie, przez co Holender często był 1 na 1 z niezwykle groźnym Ole Johnem.

Tomas Jirsak (2,5) - Przyzwoity występ Czecha. Posłał do kolegów parę dobrych, prostopadłych podań, starał się być pod grą. Szkoda, że ze strzałami było gorzej.

Andraż Kirm (2) - Słoweniec potwierdził, że o ile jest szybki i potrafi dochodzić do sytuacji strzeleckich, to jednak nie potrafi dryblować i w decydujących momentach często podejmuje złe decyzje. Chwilami irytował nieporadnością, kilka razy potknął się na piłce.

Dudu Biton (3) - Bardzo dobry początek. Zdobył ładną bramkę, wyszło mu kilka efektownych zagrań. Później zgasł, choć mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców, gdy do szczęścia zabrakło mu metra.

Cezary Wilk (2)
- Niczego nie zmienił w drugiej linii Wisły. Na mały plus jedna udana akcja w ofensywie, zakończona celnym strzałem.

Dragan Paljić (1,5) - Był jeszcze słabszy niż Iliev.

Daniel Brud (bez oceny) - Grał za krótko. Jego zmiana to był chyba dowód bezradności Maaskanta.