Dwa oblicza "Wojskowych", cuda w końcówce! Legia Warszawa - Hapoel Tel Awiw 3:2 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-09-29 22:56:46

Legia w pierwszej połowie meczu z Hapoelem grała jeszcze gorzej niż Wisła w Enschede i wydawało się, że nic nie uchroni jej przed porażką z Hapoelem. Wszystko odmieniło jednak wyrównanie w 67. minucie.

Drużyna Macieja Skorży w tym sezonie Ligi Europy jak na razie szczęście ma po swojej stronie. W samej końcówce kompromitujący błąd popełnił Marcin Komorowski i stuprocentową sytuację miał Maaran Al Lala. Znakomicie dysponowany Dusan Kuciak jednak to obronił, a po chwili po jego dalekim wykopie żelazne nerwy zachował Miroslav Radović i wszyscy zapomnieli, że jeszcze 45 minut temu psioczyli na gospodarzy ile wlezie.

Fakty są jednak takie, że Legia przez godzinę nie potrafiła nic zdziałać. Notorycznie z pola karnego wychodził Danijel Ljuboja i "Wojskowi" praktycznie grali bez napastnika. Prawdopodobnie z akcji nie byliby w stanie strzelić gola wyrównującego. Udało się to jednak po rzucie rożnym. Od tego kluczowego momentu w szeregi stołecznego zespołu wrócił entuzjazm i wiara we własne możliwości.

Hapoel w pierwszej połowie dzielił i rządził na boisku, był lepszy pod każdym względem. Być może nawet goście z Izraela lekko zlekceważyli Legię w drugiej odsłonie i słono za to zapłacili. Udało się wygrać i chwała za to Legionistom, ale nie ma wątpliwości, że do wyjścia z grupy LE potrzebna będzie znacznie lepsza gra.

Niedługo w osobnym artykule oceny piłkarzy Legii za ten mecz.

Legia Warszawa - Hapoel Tel Awiw 3:2 (0:1)
0:1 - Tamuz 34'
1:1 - Ljuboja 67'
2:1 - Komorowski 72 k'
2:2 - Al Lala 78'
3:2 - Radović 89'

Jak padły bramki:

0:1 - Jędrzejczyk pozwolił na dośrodkowanie z prawej strony, poślizgnął się Komorowski, nie doskoczył Wawrzyniak i strzałem głową Kuciaka pokonał Tamuz.

1:1 - Dobre dośrodkowanie Rybusa z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Ljuboja i strzałem na bliższy słupek nie dał szans bramkarzowi gości.

2:1 - Ljuboja utrzymał się przy piłce przy linii bocznej i wycofał do wbiegającego Radovicia, którego w polu karnym podciął Igiebor. Sędzia bez wahania dyktuje jedenastkę. Pewnie wykorzystał ją Komorowski.

2:2 - Igiebor minął kilku zawodników Legii w środku pola i mocno strzelił. Kuciak odbił piłkę, ale przy poprawce rezerwowego Lali był już bezradny.

3:2 - Dalekie wybicie Kuciaka, Ljuboja zagrał głową do Radovicia, a ten świetnie "zabrał" się z piłką i znalazł się sam przed Apoulą. Dwukrotnie zamarkował strzał, aż w końcu płaskim strzałem zdobył zwycięską bramkę!

Ciekawe sytuacje:

17' - Mocny strzał Tamuza z dość ostrego kąta broni Kuciak.
33' - Chytre uderzenie Igiebora, golkiper Legii wybija piłkę na rzut rożny.
41' - Pierwszy celny strzał Legii. Oddał go zza pola karnego Rybus. Bramkarz PSG z problemami go obronił.
52' - Ljuboja miał dobrą pozycję do strzału po dośrodkowaniu Jędrzejczyka, ale uderzył bardzo źle.
65' - Ljuboja po wyrzucie z autu przyjęciem piłki zwiódł obrońcę i natychmiast strzelił. Apoula z najwyższym trudem na rzut rożny.
90' - Katastrofalny błąd Komorowskiego, który nie trafił czysto w piłkę i Al Lala był sam na sam z Kuciakiem. Słowak odbił piłkę i był tylko korner.

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Radović, Borysiuk, Vrdoljak (46' Gol), Rybus (82' Wolski) - Ohayon (46' Żyro) - Ljuboja.

Hapoel: Apoula - Kende, Pecalka, Fransman, Shish - Oremus (84' Badier), Abutbul, Igiebor, Damari (76' Lala), Abbas (12' Tuama) - Tamuz.

Sędzia: Said Ennjimi (Francja).
Żółte kartki: Komorowski, Borysiuk, Radović, Żyro - Igiebor, Kende.
Widzów: 22000.