Oceny piłkarzy Legii za mecz z Hapoelem od 2x45.com.pl. Najlepsi Kuciak i Radović, najsłabszy Ohayon

Autor: Przemysław Michalak
2011-09-29 23:48:19

Gdybyśmy mieli oceniać mecz Legii z Hapoelem do 60. minuty, byłyby prawie same "jedynki". Ostatnie pół godziny w kilku przypadkach zupełnie jednak odmieniło noty końcowe. Zobacz, jak zrecenzowaliśmy występ poszczególnych piłkarzy. Skala ocen 1-6.

Dusan Kuciak (4,5) - Bezsprzecznie bohater Legii. Wybronił kilka groźnych strzałów piłkarzy gości i przede wszystkim w 89. minucie nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam. Chwilę później to po jego dobrym wznowieniu gry padła zwycięska bramka.

Artur Jędrzejczyk (2,5)
- Zdecydowanie zbyt łatwo pozwolił na dośrodkowanie przy pierwszym golu. Później w defensywie spisywał się już poprawnie, ale niewiele dawał zespołowi w akcjach zaczepnych.

Michał Żewłakow (2,5) - Bezpośrednio nie był zamieszany w stratę goli, ale i jemu brakowało tego dnia pewności w wielu interwencjach. Nie zawsze radził sobie z szybkimi i dobrze wyszkolonymi piłkarzami Hapoelu.

Marcin Komorowski (2) - Nota podwyższona o pół punktu ze względu na wykorzystany rzut karny. Do jego gry obronnej można mieć bardzo dużo zastrzeżeń. Przez jego poślizgnięcie się Tamuz miał znacznie ułatwione zadanie przy wyrównaniu i to po jego katastrofalnym błędzie przy stanie 2:2 Al Lala mógł zapewnić gościom zwycięstwo.

Jakub Wawrzyniak (2) - Zlekceważył krycie Tamuza przy akcji na 0:1. Przed przerwą zupełnie nie radził sobie w defensywie. Po zmianie stron trochę się poprawił. W ofensywie bardziej aktywny od Jędrzejczyka, lecz równie mało pożyteczny.

Miroslav Radović (4,5)
- W pierwszej połowie jako jeden z niewielu był w stanie cokolwiek zdziałać. Reszta jest już historią. Gdy się w końcu rozkręcił, bardzo trudno było go zatrzymać. Serb wywalczył rzut karny i strzelił z zimną krwią decydującego gola. Radovicia europejskie puchary nie przerastają.

Ivica Vrdoljak (1,5) - Kapitan tym razem był hamulcowym swojego zespołu. Zszedł już w przerwie.

Ariel Borysiuk (3) - Czasami wciąż brakuje mu boiskowej roztropności, ale zdołał wrócić do równowagi i w drugiej odsłonie opanował środek pola. Oddał jeden mocny strzał, z którym jednak dość pewnie poradził sobie bramkarz gości.

Moshe Ohayon (1) - Wolno biegał, wolno myślał. Przez 45 minut nie zrobił nic. Swoim rodakom z Hapoelu na pewno nie zaimponował.

Maciej Rybus (3,5) - Jedyny obok Radovicia piłkarz Legii, który również w pierwszej połowie coś wskórał. W drugiej brał na siebie ciężar gry, dużo walczył i zaliczył asystę przy trafieniu Ljuboji.

Danijel Ljuboja (4) - Do 65. minuty, gdy świetnym przyjęciem piłki zwiódł obrońcę i ładnie strzelił z powietrza grał na notę "1". Potem wszystko się odmieniło. Najpierw doświadczony napastnik dzięki swojemu sprytowi wyrównał. Przy kolejnych dwóch bramkach również miał znaczący udział. Najpierw naciskany przy linii końcowej zdołał utrzymać się przy piłce i wycofać ją do Radovicia, a w ostatniej akcji dobrze zgrał piłkę głową do swojego rodaka.