var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm

Oceny piłkarzy Wisły za mecz z Fulham od 2x45.com.pl. Najlepszy Iliev, najsłabsi Junior Diaz i Garguła

Autor: Przemysław Michalak
2011-10-20 22:09:25

Tym razem zdecydowana większość piłkarzy Wisły zagrała co najmniej poprawnie i dzięki temu udało się wygrać z Fulham. Zawiodło tylko dwóch zawodników. Oceny w skali 1-6.

"Biała Gwiazda" wraca do gry, zasłużone zwycięstwo! Awaria nie przeszkodziła. Wisła Kraków - Fulham 1:0 (video)

Sergei Pareiko (3,5)
- Jakiejś niesamowitej parady nie zanotował, ale co musiał, to obronił. Do tego pewny na przedpolu. Występ na plus.

Michael Lamey (3) - W porównaniu z meczami przeciwko Odense i Twente duża poprawa. Poradził sobie na prawej obronie, rzadko przegrywał pojedynki, popełniał niewiele błędów. Mógłby być nieco bardziej ruchliwy z przodu, ale dobre i to, że przynajmniej w tyłach nie zawiódł.

Osman Chavez (2,5) - Jak to Chavez: kilka razy odważnymi interwencjami ratował Wisłę, kilka razy łatwo dał się ograć. Zdecydowanie za dużo faulował. Mógł znacznie wcześniej dostać drugą żółtą kartkę, A otrzymał ją za przewinienie daleko od swojej bramki. Zabrakło rozsądku.

Kew Jaliens (3) - Podobnie jak Lamey, tym razem wypadł dobrze. Tradycyjnie nie był tak bezkompromisowy w swoich poczynaniach jak Chavez, ale przynajmniej nie pozorował gry jak w Enschede i w decydujących momentach był tam, gdzie być powinien.

Junior Diaz (1,5) - Odstawał zdecydowanie. 90 procent akcji Fulham przeprowadzało jego stroną. Bardzo łatwo ogrywany, irytująco bezproduktywny w grze ofensywnej. Na dłuższą metę reprezentant Kostaryki na lewej obronie to katastrofa.

Cezary Wilk (4) - Godnie zastąpił Sobolewskiego. Waleczny, dobrze się ustawiający. Kilka razy próbował strzałów z dystansu i na początku drugiej połowy zmusił Schwarzera do ogromnego wysiłku. To był chyba najlepszy mecz Wilka w tym sezonie.

Gervasio Nunez (3) - Można mieć mieszane uczucia co do tego piłkarza. Z jednej strony błyśnie nieraz dokładnym zagraniem na dalszą odległość, ładnie utrzyma się przy piłce, ale z drugiej zaraz potem popełni prosty błąd czy zachowa się niefrasobliwie. Czegoś mu jeszcze brakuje. Trzeba mu oddać, że sprowokował Dembele, za co ten otrzymał czerwoną kartkę. To prawdopodobnie był przełomowy moment spotkania.

Ivica Iliev (4,5) - Przez godzinę zdecydowanie najlepszy piłkarz Wisły. Był wszędzie, wygrywał pojedynki, groźnie strzelał. Brakowało tylko gola. Potem opadł z sił i mógł być zmieniony wcześniej niż w 86. minucie.

Łukasz Garguła (1,5) - Nie wykorzystał szansy, praktycznie nic mu tego dnia nie wychodziło. Mnóstwo strat, przegrywał praktycznie każde fizyczne starcie. Nie dał Maaskantowi argumentów, by ten wystawił go w pierwszym składzie w najbliższej kolejce ligowej.

Andraż Kirm (3) - Problem z Kirmem jest taki, że w decydujących momentach często podejmuje złe decyzje i z Fulham było podobnie. Słoweniec dużo walczył, dużo biegał, ale w ofensywie jest w stanie dawać Wiśle znacznie więcej. Dobrze jednak, że przynajmniej nadrabiał braki ambicją.

Dudu Biton (4) - Przez większość meczu niewidoczny, ale w jednym momencie błysnął geniuszem i właśnie tego się od niego oczekuje. Jego europejskie puchary z pewnością nie przerastają.

Daniel Brud (bez oceny) - Będzie miał miłe wspomnienie.

Rafał Boguski (bez oceny) - Raz zdążył sfaulować przeciwnika.

Michał Czekaj (bez oceny) - Przydał się w ostatnich sekundach. Kilka razy wybijał piłkę jak najdalej od bramki.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się