Legia pokazała Śląskowi, jak gra się z Rumunami! Przesądził gol Radovicia. Rapid Bukareszt - Legia Warszawa 0:1 (video)

Autor: Przemysław Michalak
2011-10-20 22:59:38

Legia chwilami była o klasę lepsza od Rapidu Bukareszt, szczególnie w pierwszej połowie i w pełni zasłużenie wywiozła komplet punktów z Bukaresztu. "Wojskowi" uczynili milowy krok ku wyjściu z grupy C Ligi Europy!

W pierwszej połowie chwilami mogliśmy przecierać oczy ze zdumienia, bo podopieczni Macieja Skorży grali ZNAKOMICIE. Znakomicie utrzymywali się przy piłce na połowie przeciwnika, było mnóstwo ruchu w przednich formacjach, nikt nie unikał gry. A nawet jeśli doszło do straty, dzięki agresywnemu pressingowi futbolówka była natychmiast odzyskiwana. Być może było to najlepsze 45 minut Legii za kadencji Skorży. Jedyne, czego brakowało w tym czasie, to bramki.

Rumuni odważnie zaczęli drugą połowę i na kwadrans zepchnęli polski zespół do obrony. Trzeba przyznać, że w tym czasie hiszpański sędzia wybroniłby się, gdyby podyktował rzut karny po faulu Jakuba Wawrzyniaka. Później wszystko wróciło do normy. Gol Miroslava Radovicia był uwieńczeniem wysiłku włożonego w ten mecz i w pełni się należał. Tego dnia Legia nie miała słabych punktów, nikt nie zawiódł i to chyba buduje najbardziej.

Zawodnicy Śląska już wiedzą, jak należy grać z Rapidem, który we Wrocławiu robił co chciał, a dziś to "Wojskowi" długimi momentami grali jak profesor z uczniem. Dzięki temu otrzymaliśmy wyjątkowe powody do radości, bo dwa kluby Ekstraklasy tego samego dnia wygrały swoje mecze w fazie grupowej Ligi Europy! W życiu piękne są tylko chwile, ta do takich należy, więc po prostu cieszmy się nią.

Jedyny minus to zamieszanie z warszawskimi kibicami, którzy długo mieli problemy, by wejść na trybuny i przez to nie obejrzeli pierwszej połowy. Oceny za to spotkanie TUTAJ

Rapid Bukareszt - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

0:1 - Radović 73'

Jak padła bramka:

0:1 - Idealne dośrodkowanie Rybusa z rzutu wolnego i precyzyjny strzał głową Radovicia przy bliższym słupku. Bramkarz bez szans!

Ciekawe sytuacje:

7' - Gol idealnie podaje do wbiegającego Radovicia, który w sytuacji sam na sam strzela prosto w Comana!
19' - Jeden z nielicznych groźnych ataków gospodarzy w pierwszej połowie. Zagranie z lewego skrzydła minimalnie przeszło obok słupka. Piłkę próbował jeszcze musnąć Grigore, będący na pozycji spalonego, ale mu się nie udało.
22' - Znów dobre podanie Gola i znów dobrą okazję miał Radović, ale uderzył zdecydowanie za lekko. Bramkarz Rapidu zdołał złapać piłkę.
23' - Precyzyjny strzał Borysiuka sprzed pola karnego i Coman z najwyższym trudem wybija piłkę na rzut rożny.
45' - Strzał Deaca z narożnika pola karnego dobrze broni Kuciak. Tylko korner dla gospodarzy.
67' - Rybus w idealnej sytuacji po zagraniu Radovicia, ale naciskany przez obrońcę posyła piłkę nad poprzeczką.
69' - Świetna akcja Legii, Radović ładnie obrócił się z piką i mocno strzelił, jednak Coman pewnie łapie futbolówkę.
88' - Groźnie Rapid! Sburlea obrócił się z piłką i strzelił. Na szczęście w ostatniej chwili piłka lekko odbiła się od nogi Komorowskiego i był tylko rzut rożny.
90' - Kuciak na chwilę wypuścił piłkę z rąk po kąśliwym zagraniu Deaca z prawej strony, ale zdołał naprawić swój błąd.

Rapid: Coman - Rui Duarte, Marcos Antonio, Burca, Bożović - Alexa, Grigore (81' Sburlea) - Roman (27' Teixeira), Herea (88' Cassio), Deac - Pancu.

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak (81' Rzeźniczak) - Borysiuk, Vrdoljak - Radović, Gol (63' Manu), Rybus (90' Żyro) - Ljuboja.

Sędzia: Fernando Teixeira Vitienes.
Żółte kartki: Wawrzyniak.
Widzów: 15 000.