Oceny piłkarzy Legii za mecz z Rapidem Bukareszt od 2x45.com.pl. Najlepsi Radović i Gol, najsłabszy Manu

Autor: Przemysław Michalak
2011-10-20 23:43:18

Legia w pierwszej połowie meczu w Bukareszcie to jak na polskie warunki był kosmos. Tak grającej drużyny Ekstraklasy w europejskich pucharach z poważnym rywalem nie widzieliśmy od dawien dawna. Oceny muszą być dobre. Skala 1-6.

Legia pokazała Śląskowi, jak gra się z Rumunami! Przesądził gol Radovicia. Rapid Bukareszt - Legia Warszawa 0:1 (video)

Dusan Kuciak (4)
- Tylko raz musiał w większym stopniu wykorzystać swój refleks, za to perfekcyjnie grał na przedpolu. Musiał przechwycić sporo groźnych dośrodkowań i nigdy nie zawodził, czym ułatwiał zadanie obronie. W samej końcówce miał pewne problemy z jednym zagraniem, jednak błyskawicznie uspokoił sytuację.

Artur Jędrzejczyk (4) - Kolejny bardzo dobry mecz. Pewny i skuteczny w defensywie, kilka razy przydał się w akcjach zaczepnych. Może być z siebie zadowolony.

Michał Żewłakow (4) - Zanotował ze dwie głupie straty, ale poza tym trzymał swój równy, wysoki poziom.

Marcin Komorowski (3,5) - Miewał słabsze chwile, jednak sam też w kilku przypadkach świetnie asekurował kolegów. Ogólnie nie zawiódł oczekiwań.

Jakub Wawrzyniak (3) - Dobrze czuł się w grze na małej przestrzeni, lecz w drugiej połowie czasami zbyt łatwo przepuszczał rywali lewą stroną. Nie dokończył meczu z powodu lekkiego urazu.

Ivica Vrdoljak (3,5) - Po zmianie stron zanotował parę słabszych chwil, gdy trochę "wyłączał" się z gry, ale potem wszystko wróciło do normy. Dobry w destrukcji, niezły w grze do przodu.

Ariel Borysiuk (3,5) - Zbyt często faulował blisko swojego pola karnego. Na kilka strzałów z dystansu wyszedł mu tylko jeden. Przede wszystkim jednak z żelazną konsekwencją wykonywał swoją czarną robotę.

Miroslav Radović (5)
- Zmarnował dwie dobre sytuacje, ale to on strzelił zwycięskiego gola, a wcześniej wypracował idealną okazję Rybusowi. Tradycyjnie jeden z motorów napędowych Legii.

Janusz Gol (5) - Zagrał jako najbardziej ofensywny z trójki środkowych pomocników i poradził sobie znakomicie. To po jego zagraniach dwukrotnie na listę strzelców powinien wpisać się Radović. Okazało się, że Gol potrafi świetnie wymieniać krótkie podania i radzić sobie z nawet bardzo ostrym pressingiem rywala. Tym bardziej dziwne, że zszedł już w 62. minucie.

Maciej Rybus (4,5) - Szczerze mówiąc, przed przerwą błyszczał trochę mniej niż jego koledzy z przodu, za to w drugiej połowie zaprezentował się korzystniej. Największy plus oczywiście za znakomite dośrodkowanie, po którym padła bramka.

Danijel Ljuboja (4) - Po profesorsku grał tyłem do bramki w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie wypadł już nieco słabiej. Szczególnie zawiódł w sytuacji, gdy źle podał do wychodzącego na czystą pozycję Radovicia. Ogólnie jednak Serb ponownie potwierdził klasę.

Manu (2,5) - Nie byłby sobą, gdyby nie zanotował jakiejś głupiej straty. Przynajmniej w końcówce sporo pomagał w obronie, gdy Legia nieco się cofnęła.