var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: legia.com

Esport: Łukasz "Lukster" Kamiński odchodzi z Legii. "Odstawałem od chłopaków"

Autor: Krystian Juźwiak
2018-03-10 12:00:49

Sekcja esportowa Legii Warszawa poinformowała o rozwiązaniu kontraktu z Łukaszem „Luksterem” Kamińskim. – Rozwiązane kontraktu wyszło z mojej strony już jakiś czas temu – tłumaczy były zawodnik ALSEN Team.

„Lukster” to prawdziwy dinozaur polskiej sceny FIFY. Jego przygoda z najpopularniejszym symulatorem piłki nożnej sięga jedenaście lat wstecz. Swoje pierwsze mecze rozgrywał w sezonie 2007, gdy na okładce gry byli Wayne Rooney i Ronaldinho, a polskich kibiców w euforię wprawiał Ebi Smolarek.

 

W latach 2008-10 Kamiński był członkiem Reprezentacji Polski. - Miałem na swojej drodze kilka udanych sezonów, m.in. kampanie 09 i 10. Zaszczytem było grać w kadrze Polski, której selekcjonerem był najpierw „Wojtas”, a później „Striker”. Wygraliśmy wtedy szereg cennych pucharów – mówił „Lukster” w rozmowie z alsen-team.pl.

Kluczowym sezonem Łukasza Kamińskiego był rok 2005. Wówczas święcił największe tryumfy na prestiżowych turniejach, m.in.: Komputronik Xbox One, Poznań Computer Sport Games, katowickim IEM-ie oraz ColorLeague by EIZO &QPad w Warszawie. W ostatnim czasie jednak brakowało większych sukcesów. Dodatkowo Łukasz skupił się na pracy zawodowej. – „Lukster” był takim zawodnikiem z doskoku – tłumaczy mistrz Polski oraz zawodnik Esport Legia Warszawa Miłosz „milosz93” Bogdanowski. Umowa Kamińskiego była tak skonstruowana, że e-sportowcem był na tzw. pół etatu.

- Porozumienie zakończenia współpracy wyszło z mojej inicjatywy już jakiś czas temu. Miałem pełną świadomość, że odstaję poziomem od chłopaków i nie jestem już wystarczająco dobry, aby reprezentować barwy Legii. Niestety od czasu kiedy FIFA = Ultimate team przestałem się liczyć na polskiej scenie, szczerze przyznaję, że ten tryb całkowicie mi nie leży. Wszystkie swoje największe sukcesy osiągałem w zwykłym trybie — oświadczył na swoim fanpage'u na Facebooku. — Jestem jednak dumny z tego, że mogłem reprezentować najbardziej utytułowany klub w Polsce. Była to świetna przygoda i prawdziwy zaszczyt – puentuje.

Na tę chwilę nie są do końca znane dalsze plany Lukstera.

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się