var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Arka Gdynia

Esport: Arka Gdynia wkracza na wirtualne murawy

Autor: Krystian Juźwiak
2018-03-20 21:42:09

Arka Gdynia jest kolejnym polskim klubem, który utworzył sekcję e-sportową. W drużynie „Żółto-niebieskich” zagrają Bartosz „Bartas” Tritt oraz Michał „Owca” Owczarek.

Wśród polskich klubów na esport silnie postawiła Legia Warszawa. Na rynku funkcjonuje też specjalna sekcja Piasta Gliwice, Wisły Płock i Zagłębia Sosnowiec. Teraz do tego świata dołączyła Arka Gdynia.

„Żółto-niebiescy” weszli na rynek esportu z buta, bowiem do drużyny z Trójmiasta dołączyła dwójka uznanych graczy. Pierwszy z nich to Bartosz „Bartas” Tritt, który w FIFĘ gra dokładnie od 18 lat! Zawodnik Arki rozpoczął swoją przygodę od edycji z roku 2000. Wówczas w tej grze mieliśmy wirtualne odpowiedniki Deco, Christiana Vieriego czy Diego Tristana. Cztery lata potem „Bartas” rozpoczął rozgrywki on-line. Na zaszczytnym miejscu w pełnej pucharów gablocie Bartosza znajduje się tytuł wicemistrza Świata i wicemistrza Europy z 2012. Tritt jest także Mistrzem Polski FIFA11. Bartosz został niejako odkurzony przez Arkę, gdyż do grania wraca po dłuższej przerwie.

Drugi nabytkiem sekcji esportowej Arki Gdynia jest Michał „Owca” Owczarek. Jeden z niewielu zawodników, dla których od ataku ważniejsza jest obrona. Szczelna defensywa to od lat znak jakości Michała.

- „Owca" pierwszy raz szerszej publiczności pokazał się w 2011 roku na turnieju „Rap Game Fun”. Co ciekawe, nie mając własnej konsoli, pokonał między innymi aktualnego wówczas mistrza Polski i ostatecznie zajął 3. miejsce. Jego kariera od tego momentu mocno przyspieszyła i już po paru miesiącach awansował na Mistrzostwa Świata, które ukończył w najlepszej szesnastce turnieju. Od tamtego czasu wygrał dwa GameFestivale i zajął 3. miejsce podczas Your Road to Katowice na Intel Extreme Masters. W tym samym roku również zdobył tytuł Mistrza Polski. Kilka tygodni temu, powracając do gry, zajął 2. miejsce na Malta E-Sports Masters, ulegając w finale „Bartasowi" – czytamy w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Arkę.


Pierwsza okazja, żeby sprawdzić swoich esportowców przyszła bardzo szybko. W poniedziałek 20 marca w Gliwicach odbył się turniej Ekstraklasa Cup. W tychże rozgrywkach udział brały drużyny złożone z zawodnika sekcji piłkarskiej oraz kibica klubu.

Barwy Arki Gdynia reprezentowali obrońca Marcin Warcholak oraz „Bartas”. Tritt nie był jedynym esportowcem w stawce. W barwach Legii zagrał mistrz Polski FIFA ULTIMATE TEAM Miłosz „milosz93” Bogdanowski, zaś w Piaście zagrał Bartosz „Seven” Majewski. Relacja z Ekstraklasa Cup pojawi się dopiero 2 kwietnia na antenie Canal+, a do tego czasu prasa ma zakaz relacjonowania wyników.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się