var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: esportnow.pl

Esport: Niespodzianka w finale ESL PlayStation League - "Riptorek" mistrzem!

Autor: Krystian Juźwiak
2018-03-21 17:59:07

Do małej sensacji czy jak kto woli - do dużej niespodzianki doszło w finale ESL PlayStation League FIFA18. Faworyt rozgrywek Miłosz „milosz93” Bogdanowski musiał uznać wyższość Kamila „Riptorka” Soszyńskiego.

20 marca o godzinie 19:00 rozpoczęły się finały piątego sezonu ESL PlayStation League FIFA18. W pierwszym ćwierćfinale zmierzyli się Damian „natsu” Gajewski oraz Damian „damie” Augustyniak. W starciu Damianów górą był ten kryjący się pod pseudonimem „damie” i to on trafił do półfinałów. W drugiej parze ćwierćfinałowej Dominik „BoGyyS” Boguś pewnie pokonał Rafała „Wirtuoza” Jankowskiego.

W półfinałach na „damie” i „BoGyySa” czekała już dwójka najlepszych graczy rundy zasadniczej. Prowadzący w tabeli „milosz93” zwyciężył w pojedynku z Damianem Augustyniakiem, zaś wicelider tabeli Kamil „Riptorek” Soszyński” rozprawił się z reprezentującym Zagłębie Check-Point Sosnowiec, „BoGyySem”.

W meczu o trzecie miejsce „damie” pokonał Dominika Bogusia. - Po ostatnim sezonie, gdy przegrałem w finale, wracam na swoje, można powiedzieć, ulubione 3. miejsce. Tym razem na grę w finale nie zasłużyłem. GG (goodgame – przyp.red.) dla wszystkich przeciwników – skomentował Augustyniak.

W finale doszło do elektryzującego starcia pomiędzy „Riptorkiem” a „miloszem93”. Dwóch najlepszych graczy rundy zasadniczej skrzyżowało między sobą pady. Faworytem rywalizacji był reprezentujący Legię Warszawa Miłosz Bogdanowski. Legionista w pierwszej części ESL PlayStation League FIFA18 miał aż szesnastopunktową przewagę nad drugim „Riptorkiem”. Soszyński mógł się za to pochwalić największą liczbą zdobytych bramek.

To ofensywny styl reprezentowany przez Soszyńskiego wziął górę. W finale „Riptorek” pokonał Bogdanowskiego 3:0. Szczególnie istotny był pierwszy mecz, w który zawodnik ALSEN Teamu wygrał trzema bramkami. W pozostałych dwóch rywalizacja była o wiele bardziej wyrównana. Komplet wyników prezentuje się następująco: 3:0, 3:2, 4:3.

- Powiem krótko: W końcu się udało. Stwierdzenie „do trzech razy sztuka” pasuje do tego turnieju jak Jagiellonia do fotelu lidera, jak hot dog do sosu 1000 wysp, jak „Riptorek” do elastico! A teraz przechodząc do sedna: trzy razy grałem w finale ESL PlaystationLeague i w końcu za trzecim razem wygrałem. Trzy razy na mojej drodze stawał Miłosz 'milosz93' Bogdanowski, za trzecim razem wygrałem. Było niesamowicie ciężko, no ale pykło! – napisał Kamil „Riptorek” Soszyński.

Dla Bogdanowskiego to może być początek czarnej serii. Najpierw spore niepowodzenie w Ekstraklasa Cup, gdzie Legii nie udało się wyjść z grupy, a teraz porażka w finale ESL PlayStation League FIFA18.

Szansa, żeby się odkuć będzie lada moment. „Milosz93” wraz z „Riptorkiem”, Gracjanem „elpolako” Gołębiewskim i Patrykiem Jakubczakiem pojawią się na V4 Future Sport Festival w Budapeszcie. Na Węgrzech esportowcy mogą wygrać aż milion euro.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się