var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: FUT18 Champions

ESPORT: El Polako i damie o krok od Global Series. Riptorek rzutem na taśmę wyjeżdża do Manchesteru!

Autor: Krystian Juźwiak
2018-04-12 10:16:36

13 kwietnia w Manchesterze rozpocznie się turniej eliminacyjny do Global Series, aktualnie najbardziej prestiżowych rozgrywek w świecie FIFY. Wśród 128 graczy jest trójka Polaków. Gracjan „El Polako” Gołębiewski będzie rywalizował na platformie Xbox One, a Damian „damie” Augustyniak i Kamil „Riptorek” Soszyński zagrają na PS4.

Już w piątek Manchester stanie się esportową stolicą Europy. W szranki staną najlepsi gracze Starego Kontynentu. W budynku Victoria Warehouse pojawią się takie tuzy wirtualnych muraw jak Mohammed „MoAubameyang” Harkos, Brian „Vitality Brian” Savary czy tryumfator ostatnich eliminacji z Barcelony – Donovan „DhTekKz” Hunt. W tym znamienitym gronie nie zabraknie Polaków. Biało-Czerwonych będą reprezentować Damian „damie” Augustyniak, Kamil „Riptorek” Soszyński i Gracjan „El Polako” Gołębiewski.

- Jeżeli chodzi o szanse Polaków, którzy wystąpią w Manchesterze, to chyba jestem niepoprawnym optymistą. To musi być sukces. Sama informacja, że pojedzie nie 2, a 3 rodaków sprawia, że ciężko nie wierzyć w wygraną któregoś z nich. Jeżeli chodzi o platformę XBOX, to jedno jest pewne - „El Polako" dostanie się do TOP8! – komentuje Patryk Majewski — Jeśli kogoś to dziwi, to niech zerknie na jego poczynania w turnieju "Pro vs Pro" gdzie uległ dopiero Mistrzowi Świata Spencerowi „Gorilli” Ealingowi – dodaje „Mayor”.

Wyniki „El Polako” w turnieju Pro vs Pro. Źródło: Facebook.com/ElPolako

Do Manchesteru rzutem na taśmę wyjeżdża też wicemistrz Grupy Wyszehradzkiej, Kamil „Riptorek” Soszyński. Medalista z Budapesztu skorzystał z nieszczęścia rywali. Kilku znanych zawodników nie zawita jednak do Anglii. W Victoria Warehouese zabraknie m.in. Jewhena „Yozhyk” Mostowika z Ukrainy, ponieważ… nie dostał wizy.

- Boję się, że „Riptorek” oraz „damie” będą zmuszeni stoczyć bratobójczy pojedynek. Kamil ma tę przewagę, że nie czuje presji kwalifikacji na Globalsy, bo awans uzyskał dzięki sukcesowi na V4 w Budapeszcie – tłumaczy Majewski. - Jeżeli miałbym stawiać u bukmachera, to „Riptorek” i „El Polako” na pewno TOP8, „damie” bardzo blisko, ale tuż za czołówką.

FUT Champions Cup to drugi i ostatni finał turnieju kwalifikacyjnego do Global Series. Pierwsze zawody odbyły się w styczniu w Barcelonie, a tam Polskę reprezentował m.in. Miłosz „milosz93” Bogdanowski. By wyjechać do Wielkiej Brytanii, zawodnicy musieli rywalizować przez cały luty.

Oprócz zwycięskiego lauru na graczy czekają pokaźne nagrody finansowe. Mistrz z Manchesteru zainkasuje 22 000 $. Wejście do fazy grupowej to suma równa 1 000 $. Łączna pula nagród wynosi aż 200 000 $.

Jednak pieniądze to nie wszystko. Przypadek „DhTekKz’a” pokazuje, że dzięki zwycięstwu w turnieju można zdobyć nie lada popularność. Liczba jego obserwatorów na Twitterze w jedną noc wzrosła z tysiąca do 57 tysięcy użytkowników. Po sukcesie w Barcelonie Donovan Hunt zyskał nie tylko liczne grono fanów, ale także masę sponsorów. Pojawia się na eventach firmowanych przez wielkie marki. A kciuki za niego trzyma sam bramkarz Chelsea Londyn, Thibaut Courtois.

W pierwszych meczach „damie” zagra ze Szwajcarem, Stefanem „x_T_o_p_i_k_xem” Beerem. „El Polako” z kolei zmierzy się z reprezentantem gospodarzy – Alexandrem „Shawreyem98” Shawem. „Riptorek” najpewniej zajmie miejsce „Yozhnyka” i podejmie Rosjanina, Roberta „Ufenoka 77” Fahretdinowa.

FUT Champions Cup będzie można obejrzeć na oficjalnych streamach EA Sport na Twitchu, YouTubie, Twitterze i Facebooku.

Tak wyglądają wszystkie pary:


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się