var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: EA Sports

ESPORT: damie i Riptorek zatrzymani przez Mistrza Świata na Manchester FUT Cup Champions! El Polako szybko odpadł

Autor: Krystian Juźwiak
2018-04-17 08:38:29

Polacy bardzo dobrze zaprezentowali się na turnieju FUT Cup Champions w Manchesterze. Damian „damie” Augustyniak doszedł do 1/8 mistrzostw, dzięki czemu uzyskał kwalifikacje do zawodów Global Series. „Ripotrek” odpadł w 1/16, zaś „El Polako” zakończył rozgrywki na pierwszej fazie.

Turniej Manchester FUT Cup Champions został rozegrany w dniach 13-15 kwietnia w budynku Victoria Warhouse. Zawody rozgrywano w systemie szwajcarskim polegającym na bezpośrednich starciach pomiędzy graczami. Grano do czterech zwycięstw, które kwalifikowały do następnej rundy. Każdy kolejny mecz wpływał na rozstawienie w drabince pucharowej.

„El Polako” nie był faworytem do zwycięstwa, ale z pewnością można było uważać go za czarnego konia rozgrywek. Gracjan aktualnie jest w świetnej formie, o czym świadczą chociażby jego wyniki sprzed turnieju. W rozgrywkach z serii PRO VS PRO uległ tylko Mistrzowi Świata Spencerowi „Gorilli” Ealingowi.

Gołębiowski w pierwszym meczu podejmował Brytyjczyka, „Sharweya98”. W spotkaniu numer 1 pewnie ograł rywala 4:1, żeby w drugiej batalii przegrać 0:3. W kolejnym pojedynku padł remis 1:1. Thriller zakończył się dopiero w czwartym spotkaniu, gdzie „El Polako” pokonał Anglika 4:3.

Nerwowość w pierwszym spotkaniu udzielała się dalej. „MCR JParky” wygrał z Gracjanem 5:3. Na szczęście Gołębiewski zmotywował się na spotkanie ze światową czołówką. Pokonał m.in. reprezentanta Francji Briana Savery’ego z drużyny Vitality oraz Mistrza Europy „Tassa”. Ostatecznie „El Polako” musiał uznać wyższość rywali. Bilans 3:4 nie premiował Gracjana do dalszego etapu, a więc Polak zakończył przygodę z Manchesterem na pierwszej rundzie.

- Wszystko się dobrze układało. Grałem na luzie pierwsze mecze. Byłem w gazie, ale jednak znowu czegoś zabrakło. Nie ukrywam, że czułem jakby szczęście w niektórych kluczowych meczach nie było po mojej stronie, ale to nie jest wymówka, bo prawda jest taka, że gdy przyszedł wynik 3:2, to moja gra zmieniła na taką typowo bezpieczną. Tylko żeby przejść dalej i bez podejmowania ryzyka z przodu... Wydawało mi się, że zasłużyłem na awans chociaż do TOP32, ale widocznie to jeszcze nie ten moment. Nie pozostaje nic innego jak wrócić do domu i grindować dalej. Mam nadzieję, że to nie był mój ostatni event w tym roku – napisał wyraźnie niepocieszony „El Polako”.

Dużo lepiej poradzili sobie Kamil „Riptorek” Soszyński i Damian „damie” Augustyniak. „Riptorek” o tym, że jedzie na zawody do Manchesteru, dowiedział się praktycznie dzień przed turniejem. - Pojechałem do Manchesteru kompletnie nieprzygotowany. Grałem tylko ligę weekendową i parę sparingów z Miłoszem („milosz93” – przyp. red.). W zeszłym tygodniu straciłem wszelkie nadzieje na wyjazd, a tu zonk! – opowiadał Soszyński w rozmowie z 2x45.

- Przed zawodami nie czułem żadnej presji. Uzyskałem kwalifikację dzięki dobrym wynikom na V4 w Budapeszcie, a teraz poleciałem sobie pograć w dobrą FIFKĘ z najlepszymi na świecie – dodaje Riptorek. Polak przeszedł do kolejnej rundy z rekordem 4-3. Tam czekał na niego zawodnik Bayeru Leverkusen, Marvin „M4RV_” Hintz. W dwumeczu nie brakowało emocji i końcowy sukces Polaka był tylko zasługą lepszego bilansu bramkowego.

W tym samym czasie Damian „damie” Augustyniak uzyskał fantastyczny rekord 6-1. Reprezentant Nordavindu przegrał tylko jedno spotkanie. Pogromcą „damie” okazał się niepokonany w pierwszej fazie turnieju „nicolas99fc”. - Gość jest jakimś robotem! – z uśmiechem podsumował rywala Augustyniak. W trzeciej rundzie doszło do bratobójczego pojedynku. „damie” nie miał litości i zmiażdżył „Riptorka” 12:4.

W fazie pucharowej „damie” został rozstawiony przeciwko Mitchelowi Denkersowi, zawodnikowi esportowej sekcji Ado Dan Haag. „Mitcheldecibel” został rozgromiony przez Polaka 6:3. W 1/16 Damian Augustyniak nie pozostawił wątpliwości, kto jest lepszy i pewnie pokonał Duńczyka „Mikkelhjorthbacha”.

I tu pojawia się Kai „deto” Wollin. Pochodzący z Dortmundu Niemiec, broniący barw Manchesteru City, okazał się katem Polaków. Najpierw, w 1/16 turniej odprawił z kwitkiem „Riptorka”, a później wygrał 5:4 z „damie”. - Przy ostatniej bramce podałem mu w polu karnym, i on to wykorzystał. Boli porażka w taki sposób na takim etapie turnieju, no ale co zrobisz? Trzeba wyciągać wnioski i się odegrać w Playoff Event – skomentował Augustyniak. Mistrz FIFA Interactive World Cup w fazie pucharowej był poza zasięgiem Polaków.

Co ciekawe, „deto” zmierzył się z „damie” w siódmej rundzie i tam zawodnik Manchesteru musiał uznać wyższość Polaka. Augustyniak wygrał mecz z wynikiem 6:5. Niestety, „deto” w kluczowym momencie wyciągnął wnioski i zrewanżował się Polakowi.

Mimo porażki w ćwierćfinale „damie” uzyskał kwalifikacje na Global Series. Na tych zawodach zobaczymy też Kamila Soszyńskiego. Popularny „Riptorek” został automatycznie zakwalifikowany jako Wicemistrz Grupy Wyszehradzkiej.

Należy też zaznaczyć, że „damie” był w czołówce najskuteczniejszych graczy FUT Cup Champions w Manchesterze. Polak w 23 meczach strzelił aż 76 goli.

 

 

 

- Damian 'damie' Augustyniak przypomniał całemu światu, że Polacy rodacy dobrze grają w FIFĘ i kiedyś wielu się ich bało na finałach WCG (Stare Mistrzostwa Świata – przyp. autora) – napisał komentator esportu oraz były wicemistrz Polski, Jarek „rdk” Radzio. – Jednak obecny wynik to za mało, żeby w kolejnym evencie Spencer i reszta się "spuszczali" jacy to „damie” czy „Riptorek” są zajebiści i żeby był na siłę pokazywany jego każdy mecz. No, chyba że pójdą do Hashtagów – dodaje „rdk”.

Turniej w Manchesterze wygrał Aldossary "MSdossary7" Mossad, który w finale pokonał Philippa 'Eisvogela' Schermera 6-4.

***

KOMPLET WYNIKÓW POLAKÓW:

Runda 1
CodyDerFinisher (Niemcy, FC Basel) – damie 3:9 (2:5, 1:4)
dixi009 (Japonia) – Riptorek 4:5 (3:2, 0:1, 1:2)
El Polako – Sharwey98 (Wielka Brytania) 9:8 (4:1, 0:3, 1:1, 4:3)

Runda 2
MCR JParky (Wielka Brytania) – El Polako 5:3 (3:3, 2:1)
Gilles_1996 (Belgia, Bundled eSports) – Riptorek 5:7 (3:3, 2:4)
damie – BNY_58 (Niemcy, Besiktas) 8:7 (3:3, 3:3, 2:1)

Runda 3
El Polako– Vitality Brian (Francja, Team Vitality) 11:10 (4:4, 4:4, 3:2)
damie Riptorek 12:4 (5:1, 7:3)

Runda 4
Tomten-Marius (Niemcy) – damie 4:9 (3:5, 1:4)
EmperialEdi_ (Wielka Brytania) – Riptorek 6:7 (5:4, 1:3)
Tass (Wielka Brytania, FaZe) – El Polako 3:6 (0:3, 3:3)

Runda 5
damie – nicolas99fc (Argentyna, Transfermarkt eSports) 2:5 (0:4, 2:3)
Riptorek – mo_aubameyang (Niemcy/Liban, Team Expert) 6:10 (3:3, 3:5, 0:2)
El Polako – Gorilla (Wielka Brytania, Unilad) 3:4 (0:3, 3:1)

Runda 6
El Polako – tomassonGOD (Francja) 4:7 (1:2, 2:1, 1:1, 0:3)
CodyDerFinisher (Niemcy, FC Basel) – Riptorek 5:3 (2:1, 3:2)
Eisvogel_7 (Niemcy, Team Envy) – damie 9:12 (5:5, 4:7)

Runda 7
Tomaten-Marius (Niemcy) – Riptorek 3:7 (1:2, 2:5)
Redinho (Francja, Reborn) – El Polako 3:2 (1:1, 2:1)
damie – deto (Niemcy, Manchester City) 6:5 (1:1, 1:1, 4:3)

1/32
damie – MitchellDecibel (Holandia, ADO Den Haag) 6:3 (2:0, 4:3)
M4RV_ (Niemcy, Bayer 04 Leverkusen) – Riptorek 6:7 (2:4, 4:3)

1/16
damie – Mikkelhjorthbach (Dania, Team Tricked) 8:2 (2:2, 6:0)
deto (Niemcy, Manchester City) – Riptorek 5:2 (0:1, 5:1)

1/8
damie – deto (Niemcy, Manchester City) 4:5 (2:2, 2:2, 0:1)


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się