var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: GameNerds.nl

Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA 18 trwają w najlepsze! Startuje pięć polskich drużyn

Autor: Krystian Juźwiak
2018-04-22 09:59:53

Wisła Płock, ALSEN Team, Arka Gdynia, Legia Warszawa i GKS Tychy – te drużyny reprezentują Polskę podczas FIFA eWorld Cup. Dobrze swe zmagania rozpoczęli gdynianie, przyzwoicie poszło również Wiśle.

Najmocniejsze ekipy w stawce to ALSEN i Legia eSports. W czerwono-czarnych barwach ALSEN-u występuję bowiem jeden z najlepszych graczy w kraju. Kamil „Riptorek” Soszyński, bo o nim mowa, jest coraz głośniejszym nazwiskiem na esportowej mapie świata. W ostatnim czasie „Riptorek” został wicemistrzem Grupy Wyszehradzkiej oraz pokazał się z bardzo dobrej strony na FUT Cup Champions w Manchesterze.

Z kolei Legia uzbrojona jest w dwa niezwykle groźne żądła. Michał Srokosz i Miłosz Bogdanowski to absolutnie czołówka polskich esportowców. Na uwagę zasługuje przede wszystkim „milosz93”. Choć w ostatnim czasie nie ugrał za wiele, to wciąż jest aktualnie panującym Mistrzem Polski FIFA. Na pewno będzie chciał się odkuć za ostatnie nie powodzenia.


Arka Gdynia też ma duże aspiracje. Nowopowstała sekcja esportowa zatrudniła starych wyjadaczy FIFY. Bartosz „Bartas” Tritt w produkcję EA Sport gra już od 18 lat. W gablocie z pucharami ma tytuł Mistrza Polski 2011 oraz Wicemistrzostwo Europy z 2012. Obok „Bartasa” będzie grał równie doświadczony Michał „Owca” Owczarek.


Barwy Wisły Płock reprezentują Tomasz „Bryke” Beczka oraz Cezary „Kartek” Gontarek. - Jestem bardzo podekscytowany możliwością grania przeciwko najlepszym graczom na świecie. Warto wspomnieć, że moi przeciwnicy to absolutna czołówka sceny FIFA, Kilku z nich pokazało się z naprawdę dobrej strony na regionalsach – mówił przed turniejem „Bryke”.

Stawkę uzupełnia GKS Tychy, ale w turnieju wystąpi jeszcze jeden Polak. Damian „damie” Augustyniak jest reprezentantem norweskiej drużyny Nordavind.

Do bratobójczego pojedynku doszło w grupie 4, gdzie „Nafciarze” musieli zagrać z tyskim GKS-em. To kolejny polsko-polski pojedynek na międzynarodowym turnieju. Wcześniej na FUT Champions Cup w Manchesterze „damie” pokonał 12:4 „Riporka”. W marcu na V4 Future Sports Festival w Budapeszcie Soszyński był zmuszony do rywalizacji z Miloszem „miloszem93” Bogdanowskim.

Zmagania potrwają do 22 kwietnia.

Aktualne wyniki polskich zespołów:
Wisła Płock – Vfl Wolfsburg 1:2
Wisła Płock - GKS Tychy 5:4
Wisła Płock - F2 6:6

Arka Gdynia - FC Sion 6:3

 


 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się