var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: GameNerds.nl

ESPORT: ALSEN-Team obronił honor Polaków na FIFA eWorldCup. Odpadły cztery inne nasze drużyny

Autor: Krystian Juźwiak
2018-04-25 13:57:35

W pierwszej rundzie FIFA eWorldCup brało udział aż pięć polskich zespołów. Niestety w następnej fazie zobaczymy już tylko ALSEN-Team. O dużym pechu może mówić Arka Gdynia, która oddała dwa mecze walkowerem, ponieważ... zabrakło internetu.

Tegoroczne mistrzostwa były innowacyjne, ponieważ w tej edycji zagrały nie tylko esportowe sekcje klubów piłkarskich, ale także zespoły skupiające się tylko i wyłącznie na wirtualnej rozgrywce. Jednym z takich teamów był właśnie polski ALSEN. Do tego w barwach norweskiego Nordavindu grał nasz rodak - Damian „damie” Augustyniak. Całości rozgrywek kolorytu dołożyły drużyny takie jak F2 Freestylers, założone przez popularnych YouTuberów, pokazujących ekwilibrystyczne sztuczki z piłką.

Polskę na pierwszym etapie reprezentowało aż 5 zespołów: Arka Gdynia, GKS Tychy, Wisła Płock, Legia eSports i wspomniany wcześniej ALSEN-Team. Do dalszej fazy awansowała tylko ta ostatnia drużyna. Kamil „Riptorek” Soszyński potwierdził dobrą formę i z imponującym wynikiem wprowadził „czerwono-czarnych” do kolejnej rudny.

Reszta polskich zespołów zawiodła. Szczególnie na lepszy wynik mogła nastawić się Legia Warszawa, mająca w składzie aktualnego Mistrza Polski FIFA – Miłosza „milosza93” Bogdanowskiego. Niestety ani „miloszowi93”, ani Michałowi „Sroce” Srokoszowi nie udało się wprowadzić „Wojskowych” do dalszej fazy.

Z FIFA eWorldCup odpadła też e-sekcja Wisły Płock, która tłumaczyła ten wynik niedociągnięciami organizacyjnymi. - Turniej został zakomunikowany na dwa tygodnie przed jego startem, a to naprawdę mało czasu, by przygotować się do niego optymalnie. Nasi zawodnicy grają na Playstation 4 i formuła wymagająca tego, by jeden z nich przesiadł się na XBOX-a, trochę nas zaskoczyła - tłumaczy Marcin Sieczkowski, koordynator sekcji esportowej w „Nafciarzy”.

W związku z tym w sztabie Płocczan zapadła decyzja o tym, że Tomasz „bryke” Beczak będzie grał na PlayStation, a Cezary „KarteK” Gontarek przesiądzie się na XBOX-a. Niestety Czarek, mimo że posiadał pewne zaplecze w postaci kart FUT na tę platformę, było ono zbyt skromne, by stworzyć bardzo mocny skład, który mógłby w pełni rywalizować z najlepszymi. To właśnie „KarteK” okazał się słabszą stroną Wisły Płock. Gontarek przegrał 5 z 6 meczów i zaliczył jeden remis.

W grupie 4 „Nafciarze” rywalizowali z esportową drużyną GKS Tychy. W polsko-polskim pojedynku lepsi okazali się ci pierwsi. Wszystko za sprawą dobrej gry „bryke”, który pewnie pokonał Michała „Szumiego” Szumilasa. Nawet zwycięstwo Macieja „DominatoRa” Zemana nad „KartKiem” nie pomogło Tyszanom.


Źródło: GKS Tychy

O dużym pechu może mówić Arka. Gdynianie oddali dwa mecze walkowerem, ponieważ… u Bartosza „Bartasa” Tritta zabrakło internetu. Wobec tego Team Enyvus i Team Expert mogły za darmo przypisać sobie kolejne punkty w ligowej tabeli. Zawodnicy Arki byli tego dnia mocni, o czym świadczy remis z wyżej rozstawionym Team Vitality. Jednak w ostateczność dwa walkowery przekreśliły szanse „Żółto-Niebieskich” na kolejną rundę FIFA eWorldCup.

Zespół z Pomorza zakończył rozgrywki w kuriozalny sposób. Rywale, Belgowie z Charleroi, po prostu nie stawili się w wyznaczonym czasie.

Kolejny etap FIFA eWorldCup odbędzie się w dniach 21-22 maja, a Polskę będzie tam reprezentować wyłącznie ALSEN-Team.

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się