var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: www.facebook.com/ESLPolska/

ESPORT: kto zostanie ESL Mistrzem Polski? Zbliżamy się do finału!

Autor: Krystian Juźwiak
2018-05-02 09:40:30

Kilka tysięcy graczy. Siedem turniejów eliminacyjnych. Czterech zaproszonych esportowców i 40 tysięcy złotych. Tak malują się ESL Mistrzostwa Polski.

Finały ESL Polska odbędą się w dniach 11-13 maja, w katowickiej ESL Arenie. Łączna pula nagród wynosi 320 tysięcy złotych. Oprócz FIFY 18 najlepsi gracze w Polsce będą rywalizować w Counter-Strike’a, League of Legends oraz Hearthstone. Nas interesują przede wszystkim rozgrywki na wirtualnych murawach.

Podczas kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski działo się naprawdę sporo. Wciąż dobrą formą popisuje się Łukasz „Lukster” Kamiński. Były zawodnik Legia eSports mimo silnych związków z profesjonalnym esportem musiał zaczynać od pierwszej rundy turnieju. Na samym początku rozprawił się z „Grano” aż 5:0. Od tamtego momentu pozostaje niezatrzymany.

Godna uwagi była potyczka „Lukstera” ze zwycięzcą Ekstraklasa Cup, Bartoszem „bejottem” Jakubowskim. Kamiński wygrał 3:1 i w półfinale zagra z „PrisePL”. – Liczyłem na więcej niż 1/16, ale cóż… Gratuluję wygranym – skwitował „bejott”.

W gronie zawodników, którzy otrzymali awans do fazy grupowej, znaleźli się m.in.: zwycięzca czwartego sezonu FIFA18, Jakub „cyanide” Mikołajewski, Damian „natsu” Gajewski czy Robert „LisekHD” Liszka.

Warto podkreślić, że w następnej fazie obok „Lukstera” pojawi się jeszcze jeden weteran wirtualnych boisk – Tomasz „kowalll” Kowalczyk, który zalicza kolejny turniej po dłużej absencji. Wicemistrz Polski z 2014 z pewnością będzie chciał namieszać w rozgrywkach.

Innym ciekawym nazwiskiem w stawce jest Bartosz „seVen” Majewski, który podczas ESL Mistrzostw Polski będzie bronił barw sekcji esportowej Piasta Gliwice. Z eliminacji bardzo szybko, bo już w drugiej fazie odpadł gracz Arki Gdynia, Bartosz „Bartas” Tritt. Nieco lepiej poradził sobie drugi z zawodników Arki, Michał „Owca” Owczarzak, któremu udało się dojść rundę dalej.

Organizatorzy ESL Mistrzostw Polski zaprosili do turnieju czterech esportowców, którzy otrzymali dziką kartę i nie musieli przechodzić eliminacji. We wspomnianej czwórce są: Mistrz Polski FIFA, Miłosz „milosz93” Bogdanowski, wicemistrz Marcin „mRn” Sczes, wicemistrz Grupy Wyszehradzkiej, Kamil „Riptorek” Soszyński oraz reprezentant norweskiego Nordavindu, Damian „damie” Augustyniak.

W kolejnej fazie Mistrzostw zawodnicy zostali podzieleni na poniższe grupy:

Grupa A:

Backkeysky

Bartosz „Bejott” Jakubowski

Dominik „BoGyys” Boguś

DanilusDC

Dawid „DawidPLx999” Kamasiński

Konrad „Kacz03” Balas

Kalan

Łukasz „Lukster” Kamiński

Milosz „milosz93” Bogdanowski

Marcin „mRn” Sczes

Damian „natsu” Gajewski

Piko

tony_gdansk

Waski966

Rafał „Wirtuoz” Janowski

Zajaczeeek

Grupa B:

Damian „damie” Augustyniak

Jakub „cyanide” Mikołajewski

Kamil „Riptorek” Soszyński

Titko

Bartillosorc

Tsubasaozora95

Laueritto

Gracjan „I El Polako I” Gołębiewski

GW

Tomasz „Kowalll” Kowalczyk

Michał „Michal-22PL” Albanowicz

Łukasz „Baszczyk” Baszyszyn

Robert „LisekHD” Liszka

Kal

Bartosz „seVen” Majewski

PrisePL

Grupy są bardzo wyrównane i wymagające. Fanów szczególnie będą elektryzować pojedynki „milosza93” z „mRn”, czyli starcia Mistrza i Wicemistrza kraju w FIFĘ. Warto zwrócić też uwagę na „Lukstera” oraz „Kalana”, który świetnie przeszedł przez eliminacje.

W drugiej grupie również dojdzie kilku ciekawych pojedynków. Za taki na pewno można uznać mecz „Riptorka” i „ El Polako”. Nikt nie powinien lekceważyć „damie”, który uzyskał świetny wynik na FUT Champions Cup w Manchesterze.

Fazy grupowe zostaną rozegrane systemem szwajcarskim. Oznacza to, że gracze zagrają na zasadzie „każdy z każdym”. Do dalszej fazy przejdą ci, którzy trzykrotnie pokonają rywali. Im lepszy bilans zwycięstw, tym lepsze rozstawienie.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się