var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Fanpage Riptorka

ESPORT: Transferowa bomba - „Riptorek” w Method!

Autor: Krystian Juźwiak
2018-05-19 17:45:19

Będący w znakomitej formie Kamil „Riptorek” Soszyński zmienił klub. Od teraz Polak będzie występował pod szyldem brytyjskiego Method. - Utrata tak dobrego gracza to zawsze ogromna strata dla organizacji. Tak jest również i tym razem – mówi manager Alsen Teamu, Grzegorz „Snavi” Lewandowski.

To jest rok „Riptorka”. Soszyński w ostatnim czasie zbierał jedno trofeum za drugim. Wicemistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Grupy Wyszehradzkiej, do tego świetne występy w FIFA 18 Global Series - FUT Champions Cup Manchester sprawiły, że „Riptorek” przebił popularnością Mistrza Polski – Miłosza „milosza93” Bogdanowskiego.

W czerwono-czarnych barwach Alsenu „Riptorek” nie tylko podtrzymał solidną formę. Rozwinął się i na stałe wszedł na piedestały rodzimych rozgrywek. W 2018 roku pokazał, że Polska to dla niego za mało. Najpierw świetny wynik na V4 Future Sport Festival, a potem doszedł do 1/16 FUT Champions Cup w Manchesterze.

Na ten ostatni turniej pojechał kompletnie nieprzygotowany. Okazało się, że reprezentant Ukrainy, „Yozhyk” nie dostał wizy i Polak zajął jego miejsce. - Pojechałem do Manchesteru kompletnie nieprzygotowany. Grałem tylko ligę weekendową i parę sparingów z Miłoszem („milosz93” – przyp. red.) – mówił nam przed zawodami.

Półtora roku temu Soszyński trafił do Alsen Teamu z Agencji AZEF. Już wtedy był znanym nazwiskiem na polskiej scenie FIFA, bowiem do AZEF-u przychodził jako mistrz Polski FIFA14 PC oraz wicemistrz rok starszej edycji. Największe sukcesy Soszyński święcił w trykocie z dużą literą „A” na piersi.

- Przyszedł czas na coś bardzo trudnego i smutnego, czyli pożegnanie. Na starcie chciałbym podziękować wszystkim z ekipy Alsen za przyjęcie mnie i wiary w moje umiejętności. Zespołowi życzę wszystkiego najlepszego, a kolegom samych sukcesów! - skwitował Soszyński.

Odejście „Riptorka” skomentował także manager Alsen Teamu, Grzegorz „Snavi” Lewandowski: - Utrata tak dobrego gracza to zawsze ogromna strata dla organizacji i tak jest również tym razem, jednak nigdy nikogo nie blokowaliśmy i nie zamierzamy, dlatego też Kamil bez żadnych utrudnień z naszej strony zmieni barwy. Oferta, jaką otrzymał, należy do tych ,,nie do odrzucenia”, dlatego też cieszymy się, że będzie mógł się dalej rozwijać i zbierać kolejne cenne doświadczenie. Jedyne co mi pozostaje, to podziękować Kamilowi za to, że mogłem pracować z takim profesjonalistą! Mam nadzieję, że nasz kontakt nie ulegnie pogorszeniu i jeszcze nie raz się gdzieś zobaczymy i porozmawiamy. Życzę powodzenia oraz trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki, mam również nadzieję, że może kiedyś nasze drogi jeszcze się zejdą, bo współpracować z taką osobą, jaką jest Kamil to czysta przyjemność.


Nie trzeba było długo czekać, żeby poznać nazwę nowego pracodawcy „Riptorka”. Od teraz Polak będzie bronił barw brytyjskiej organizacji Method. Method Gaming to jedna z większych firm w branży. Oprócz FIFY założyciel konsorcjum - Scott McMillan, ma w swojej stajni mają także esportowców grających w Rainbow Six Vegas, World of Warcraft czy PUBG.

- „Riptorek” przez Method został wybrany do trybu Gfinity, gdzie Alsen dało mu przyzwolenie na reprezentowanie obcych barw, co, jak widać, okazało się dla nich strzałem w kolano - tłumaczy dziennikarz Patryk Majewski. - Budżet zagranicznej organizacji okazał się na tyle duży, że pozwoliło to wykupić kontrakt „Riptorka” z Alsenu i zaoferować mu dużo lepsze warunki finansowe. Myślę, że dla Kamila to bardzo dobra droga rozwoju. To definitywnie jego sezon i z tym nie ma żadnej dyskusji.

- Transfer do Method jest to dla mnie mega duży krok. Bardzo się cieszę z tego powodu – mówi „Riptorek”. Klubowymi kolegami Polaka są: Steven „Pricey” Price, Nathan „Zelonius” Horton i Owen „Venny” Venn.

Soszyńskiego w nowych barwach można oglądać już od tej soboty. Reprezentant Method występuje w nowej koszulce podczas FIFA eWorld Cup w Paryżu.

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się