Autor zdjęcia: LKS Czarnylas

Niższe ligi: Bartnicki jednak pozostanie prezesem Motoru. Przekleństwa po ukraińsku. Offroad na płycie boiska (video)

Autor: Mateusz Kasowski
2018-05-23 16:39:06

W kolejnym naszym przeglądzie niższych lig sporo miejsca zajmują wideo z radości poszczególnych drużyn z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Po raz kolejny nie brakowało sytuacji groteskowych oraz bijatyk na boisku. Musiała nawet interweniować policja.

III LIGA

Piękny gol nie wystarczył

Huragan Morąg zremisował z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:1. Sokół przyjechał na mecz mocno osłabiony i wydawało się, że goście, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach doznali dotkliwych porażek, mogą mieć problem ze zdobyciem punktów. I wszystko zaczęło się świetnie dla miejscowych, bowiem już w drugiej minucie Rafał Kruczkowski popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu, otwierając wynik. Niestety, Huragan sam ukręcił na siebie bata, nie wykorzystując kolejnych sytuacji. W 22. minucie Rafał Maciążek zaliczył niefortunną interwencję i skierował futbolówkę do własnej bramki. Mimo kolejnych dobrych okazji, wynik nie uległ zmianie.

***

Przełamanie Ursusa i Drwęcy

W pięciu wiosennych meczach na wyjeździe Ursus ugrał do tej pory tylko punkt. W końcu jednak nastąpiło przełamanie i warszawianie wygrali 3:1 z Olimpią Zambrów. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zwyciężyła z kolei z rezerwami Legii Warszawa 1:0, notując pierwsze w tej rundzie zwycięstwo.

***

Świt wygrywa rzutem na taśmę

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał 2:1 Polonię Warszawa. Mimo wielu sytuacji „Czarnych Koszul” to gospodarze byli bardziej skuteczni, karcąc ich ostatecznie w ostatniej minucie gry, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę do bramki skierował Radosław Kamiński.

***

Elana nie rezygnuje z awansu

Elana Toruń pokonała 2:0 Górnik Konin i zbliżyła się na dwa punkty do prowadzącego w drugiej grupie III ligi Świtu Skolwin. Świt stracił bowiem punkty w Kleczewie, zaledwie remisując z miejscowym Sokołem 1:1.

***

Kuzimski nie przestaje strzelać

Bałtyk Gdynia pokonał 3:0 Kotwicę Kołobrzeg, a dwa gole zdobył Mateusz Kuzimski, lider klasyfikacji strzelców drugiej grupy III ligi. Snajper Bałtyku już 22 razy pokonywał bramkarzy rywali i ma pięciobramkową przewagę nad resztą stawki.

***

Niebywałe rozstrzygnięcia w trzeciej grupie

Wszyscy faworyci tracili punkty. Prowadzące zespoły Skry Częstochowa, KS Polkowice i Stali Brzeg solidarnie zremisowały na własnych boiskach, a Gwarek Tarnowskie Góry poległ w Legnicy z rezerwami Miedzi. Do tego Stilon Gorzów sensacyjnie przegrał u siebie z jednym z najsłabszych zespołów w lidze, Unią Turza Śląska. Sytuacja w trzeciej grupie trzeciej ligi przypomina niedawne zamieszanie w Ekstraklasie: nikt nie chce zostać mistrzem. Stal miała okazję zrównać się punktami z ekipami z Polkowic i Częstochowy, ale tylko zremisowała z rezerwami Górnika Zabrze.

***

Koszmar Motoru, Resovia blisko mistrzostwa

Resovia Rzeszów dość niespodziewanie zremisowała bezbramkowo na własnym stadionie z Chełmianką Chełm. Ostatecznie dla rzeszowian to i tak dobry wynik, bowiem Motor Lublin po raz kolejny dostał szansę od losu, której nie wykorzystał. Tym razem lublinianie na własnym stadionie ulegli 0:1 trzynastej w tabeli Wiśle Sandomierz. Teraz Resovia ma cztery punkty przewagi nad swoim rywalem, a do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek.

Po spotkaniu Motoru do dyspozycji Rady Nadzorczej oddał się prezes Leszek Bartnicki. Ostatecznie jednak pozostanie na stanowisku przynajmniej do końca obecnego sezonu.

***

Zabójcza końcówka Wólczanki

Podlasie Biała Podlaska w meczu z Wólczanką Wólka Pełkińska po pierwszej połowie przegrywało już 0:2, ale zdołało podnieść się z kolan i dziesięć minut przed końcem doprowadziło do wyrównania. Ale ostateczny cios przeprowadzili gracze Wólczanki, strzelając dwa gole w ostatnich minutach. Podlasie potrzebuje koniecznie punktów by uciec od strefy spadkowej.

DOLNOŚLĄSKIE

Wenus z awansem

Wenus Nowice zmiażdżył na wyjeździe Deltę Słupice 8:1, tym samym pieczętując swoje zwycięstwo w wałbrzyskiej A Klasie i awansował do ligi okręgowej.

***

Pierwsza klęska Orła

Orzeł Gościszów doznał pierwszej porażki w tym sezonie jeleniogórskiej B Klasie. Porażka 1:4 z LZS Niwnice jest uznawana za dość sporą niespodziankę, pomimo tego, że gracze z Niwnic znajdują się na trzecim miejscu w tabeli.

***

20 minut i cztery bramki

KS Winnica na weekend nie musiała specjalnie się wysilać. W 20. minucie drużyna Iskry Jerzmanice Zdrój została zdekompletowana i spotkanie przerwano przy wyniku 4:0.

***

Orzeł blisko awansu

Orzeł Bukówek w poprzedniej kolejce zmierzył się w meczu na szczycie wrocławskiej IX grupy B Klasy z wiceliderem Polonią II Środa Śląska. Gospodarze wygrali 4:1, powiększając swoją przewagę nad rywalami do dwunastu oczek. Do końca pozostało pięć kolejek.

***

I tak dużo wytrzymali

Wynikiem 19:0 zakończyło się spotkanie pomiędzy Zorzą Niemil a LZS Stary Śleszów. Goście przyjechali na mecz w zaledwie dziewiątkę. Na drugą połowę wyszło już w ośmiu, po chwili kolejny gracz zrezygnował, aż w 72. minucie boisko opuścił kolejny gracz i arbiter zakończył spotkanie przy wyniku 19:0.

KUJAWSKO-POMORSKIE

Orzeł Służewo mistrzem

Orzeł Służewo po zwycięstwie 4:1 ze Wzgórzem Raciążek zapewnił sobie na kolejkę przed końcem mistrzostwo włocławskiej A Klasy. W drugiej grupie włocławskiej mistrzostwo wywalczył Grot Kowalki.

LUBELSKIE

Stal Kraśnik otworzyła szampany

Stal Kraśnik w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Gracze Daniela Szewca pokonali Ładę Biłgoraj 4:0 i zapewnili sobie zwycięstwo w lubelskiej IV lidze. Szkoleniowiec, który doprowadził swój zespół do awansu jeszcze przed meczem poinformował, że po zakończeniu sezonu zrezygnuje z funkcji trenera i skupi się na grze. Jego zdaniem grający trener w III lidze się nie sprawdzi.

***

Nerwy puściły zbyt szybko

Spotkanie Igrosu Krasnobród z Victorią Łukowa Chmielek zakończyło się ogromnym skandalem. Goście prowadzili już 2:0, ale w drugiej połowie Andrij Rudenko z ekipy gospodarzy „nawrzucał” sędziemu po ukraińsku. Arbiter pokazał mu czerwoną kartkę, a krewki zawodnik odepchnął arbitra. Ten zdecydował o zakończeniu spotkania z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego. Trener gospodarzy twierdzi jednak, że jego podopieczny nie odepchnął sędziego.

Więcej TUTAJ

***

Dziewięć goli w pół godziny

Tylko 35 minut trwał mecz Tanewu Majdan Stary z Hukiem Lipiny. Po tym czasie przy wyniku 9:0 arbiter zakończył spotkanie z powodu zdekompletowania drużyny gości.

***

Perła z awansem

Perła Mełgiew po szalonym spotkaniu zakończonym wynikiem 11:6 z KS Uniszowice zapewniła sobie zwycięstwo w lublińskiej B Klasie.

LUBUSKIE

Alfa zagra w okręgówce

Alfa Jaromirowice co roku biła się o awans do ligi okręgowej. W końcu się udało. Po rozgromieniu Czarnych Czarnowo 9:1 zawodnicy Marka Ostrowskiego mają 13 punktów przewagi nad Relaksem Grabice i mogą zacząć świętować awans do ligi okręgowej.

***

Płomień awansował

Płomień Czerna po zwycięstwie 5:0 z Victorią Siecieborzyce może zacząć świętować awans do A Klasy. Gracze z Czernej zostali mistrzami żagańskiej B Klasy na dwie kolejki przed końcem. Swoją cegiełkę dołożył Traper Chichy, ulegając 2:3 Garbarni Leszno Górne.

ŁÓDZKIE

Niedopatrzenie Victorii

Victoria Bielawy wygrała z Juvenią Wysokienice 4:3. Do swojego dorobku trzy oczka przypisze sobie jednak ekipa przegrana, bowiem w drużynie z Bielawy zagrał zawodnik niewpisany w protokół. Gospodarze tłumaczą to niedopatrzeniem.

***

Tęcza zaczyna myśleć o okręgówce

Tęcza Brodnia ma aż 17 punktów przewagi nad LZS Rębieskie. To daje pewny awans do ligi okręgowej, co zapewniło 22 zwycięstwo w tym sezonie nad Unią Sieradz-Męka 7:1.

***

Niedośpielin zdominował B Klasę

KS Niedośpielin w 20 spotkaniach uzbierał aż 19 zwycięstw, co w tej chwili daje pewny awans do A Klasy na dwie kolejki przed końcem sezonu.

MAŁOPOLSKIE

Hutnik powalczy o III ligę

Hutnik Kraków po zwycięstwie z Beskidem Andrychów zapewnił sobie zwycięstwo w IV lidze i występ w barażach o awans do III ligi.

***

Okręgówka znów w Śledziejowicach

LKS Śledziejowice po trzech latach przerwy wraca do ligi okręgowej. Ta drużyna przypieczętowała sobie awans zwycięstwem 4:0 w Branicach z miejscowym Złomexem.

***

Awans Czarnochowic

LKS Czarnochowice zagrają w przyszłym sezonie w A Klasie. W meczu na szczycie wielickiej B Klasy mistrzowie ligi pokonali 1:0 Contrę Sułków i zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli. Drugie, również premiowane awansem najprawdopodobniej zajmie jednak Contra.

***

MMA w C Klasie

Mecz Zrywu Lanckorona z Jubilatem Izdebnik w drugiej połowie stał się pojedynkiem bokserskim. Grzegorz Matuła z drużyny Jubilata nie wytrzymał nerwowo, po tym jak Mariusz Plichta zatrzymał jego rajd agresywnym wślizgiem. Od razu rzucił się do niego z pięściami, a koledzy dołączyli się do amatorów MMA. Prawdziwa bitwa rozpoczęła się jednak po zakończeniu spotkania. Włączyli się do niej również ludzie związani z obydwoma klubami. Zakończyło się interwencją policji.

MAZOWIECKIE

Mazur i Amur w okręgówce

Mazur Radzymin zwycięstwem 2:1 nad Legionem Warszawa przypieczętował swój awans do ligi okręgowej. Również Amur Wilga zapewnił sobie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej, wygrywając 5:2 ze Snajperem Sośninka.

OPOLSKIE

LZS Stary Ujazd już świętuje

LZS Stary Ujazd pokonał 6:1 LZS Radawie i zapewnił sobie awans do ligi okręgowej. Na cztery kolejki przed końcem gracze ze Starego Ujazdu mają 12 punktów przewagi nad Błękitnymi Jaryszów, jednak lepiej wypadali w bezpośrednich starciach i nic nie pozbawi ich już zwycięstwa w A Klasie.

***

Polonia świętuje zwycięstwo w „Serie B”

Polonia Domaszowice ostatnim zwycięstwem 7:1 z Rolnikiem Wierzbica Górna przypieczętowała awans do A Klasy.

***

Motor Praszka również w A Klasie

Na dwie kolejki przed końcem już nic nie zabierze awansu do A Klasy Motorowi Praszka. Zwycięstwo 9:3 zapewniło sukces.

PODKARPACKIE

Hat-trick i czerwona

W derbach gminy Świlcza Trzcianka Trzciana pokonała Dąb Dąbrowa 3:0. Klasycznym hat-trickiem popisał się Jarosław Grobelny, który w drugiej połowie ponadto wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

***

Po co komu pełny skład?

RKS Rzeszów pokonał 4:2 Rudzik Rudna Mała. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ekipa z Rzeszowa zagrała cały mecz w dziewięcioosobowym zestawieniu.

***

Idioci zniszczyli boisko

KS Biała Rzeszów na ten moment zostaje bez boiska. Jacyś kretyni urządzili sobie offroad na płycie boiska, przez co nie nadaje się ono w tej chwili do gry.

POMORSKIE

"Gostki" w A klasie

Orkan Gostkowo wywalczył awans do A Klasy. Na trzy kolejki przed końcem ma dziesięć punktów przewagi na Startem Łebień.

WIELKOPOLSKIE

Szampany otwarte

Zjednoczeni Trzemeszno pokonali 6:0 Concordię Murawaną Goślinę i wywalczyli awans do IV ligi.

***

Znowu race

Taki prześmiewczy transparent wywiesili kibice LKS Czarnylas.

ZACHODNIOPOMORSKIE

Kwadrans gry

KS Gwda Wielka w meczu ze Smak Pol Wilcze Laski rozegrała tylko 16 minut. W tym czasie strzeliła dwie bramki, ale gospodarze nie dali rady więcej grać i sędzia zakończył spotkanie z powodu zdekompletowania drużyny.

***

Szalony wynik w A Klasie

GKS Golenice zanotował kolejne zwycięstwo, ale zapewne mało kto spodziewał się aż tak wysokiego. Gracze z Golenic pokonali Gryf Nowielin… 24:1.