var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Sony

ESPORT: Tytuł znowu trafi do „Riptorka”? Startują finały PlayStation League FIFA 18

Autor: Krystian Juźwiak
2018-05-25 22:30:49

Znamy sześciu najlepszych graczy w Polsce, którzy powalczą o zwycięstwo w finale PlayStation League FIFA 18. Wśród finalistów jest kilka mocnych nazwisk, ale i tak oczy wszystkich są zwrócone na Kamila Soszyńskiego. Niebawem przekonamy się, czy „Riptorek” obroni tytuł.

Nowy zawodnik Method Gaming wrócił właśnie z Paryża, gdzie delikatnie mówiąc, nie poszło mu dobrze na FIFA eWorldCup. Soszyński odpadł dość szybko, zaliczając porażki m.in. z Hashtag Academy oraz Unilad. - Widząc, co się dzieje w meczu Schalke z AVFC, troszkę się zdemotywowałem. Najprawdopodobniej doszło do „ustawki” na remis. Eliminowało to nas i Unilad, a promowało obie ekipy powyżej. Ostatecznie wygrałem 3:2, a po podliczeniu wyników przegraliśmy 4:5 – komentuje esportowiec.

- Moim zdaniem nie zagrałem złego turnieju. Wyniki były, jakie były, ponieważ cztery mecze zaczynałem ze stratą przynajmniej dwóch bramek, co zmuszało mnie do pressingu i otwarcia się, co spowodowało utratę kilku bramek – podsumowuje „Riptorek”.

Mimo ostatniego niepowodzenia Soszyński wciąż pozostaje faworytem do zwycięstwa w PlayStation League FIFA18. Oprócz „Riptorka” o tryumf w rozgrywkach powalczą również:

- Rafał „Wirtuoz” Janowski
- Damian „natsu” Gajewski (FollowCrew)
- Mariusz “Kal.” Mirek (SLAVGENT)
- Marcin “mRN” Sczes (ALSEN-Team)
- Tomasz „byrke” Beczak (Wisła Płock)

W finałach zobaczymy czołówkę rodzimej sceny FIFA. Doświadczeni Beczak i Jankowski zawalczą z będącymi na fali Gajewskim i Mirkiem. Warto zaznaczyć, że ta ostatnia dwójka niedawno podpisała profesjonalne kontrakty z nowymi drużynami. „Natsu” związał się z drużyną Follow Games, a „Kal” dołączył do prze reformowanej ekipy Slavgent.

Nie wolno zapomnieć o zawsze groźnym Marcinie „mRN-ie” Sczesie. To również absolutna elita wirtualnych boisk. Sczes ma dorobku tytuł wicemistrza FIFA 17 i 13. Z pewnością zechce dołożyć kolejny puchar do gabloty.

Do finałów nie dostało się także spore grono znamienitych graczy. W ostatecznej rundzie zabraknie m.in. Damiana „damie” Augustyniaka (wycofał się), Dominika „BoGyyS” Bogusia z Zagłębia Sosnowiec czy Bartosza „Bartasa” Tritta z Arki Gdynia.

W pierwszym ćwierćfinale „natsu” przegrał z „Wirtuozem” 1:3. Dzięki temu zwycięstwu Janowski zapewnił sobie udział w finale w Warszawie. W drugim meczu „mRN” musiał uznać wyższość „Kala”. Reprezentant SLAVGENT pokonał Wicemistrza Polski 3:0.

Finały odbędą się w sobotę i będą rozgrywane offline (sieć LAN).

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz konto



Zaloguj się na swoje konto




Nie masz konta? Zarejestruj się