var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: wikipedia.org

Info od 2x45: Murapol wycofuje się ze sponsorowania Widzewa Łódź. Co dalej z klubem?

Autor: Bartosz Adamski
2018-05-30 10:45:54

Jak udało nam się dowiedzieć, firma Murapol poinformowała oficjalnym pismem Widzew Łódź, że wycofuje się ze sponsorowania klubu. Zbliżał się termin, w którym należało podjąć decyzję o pozostaniu lub odejściu i jest ona negatywna.

Jedno jest pewne - firma Murapol nie będzie sponsorowała dłużej Widzewa Łódź w takim zakresie jak robi to obecnie. W klubie wahają sie jeszcze nad opieką drużyn młodzieżowych, ale na pewno współpraca nie będzie dotyczyła pierwszego zespołu. W rozmowie z nami sprawę odejścia skomentowała dyrektor ds. PR w Murapolu, Małgorzata Gaborek. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Nie mam jeszcze pełnej informacji ze strony zarządu.

W środowy poranek do klubu wpłynęła oficjalna decyzja ze strony firmy, która poinformowała, że odstępuje od przejęcia 78% akcji. Oznacza to, że klub przynajmniej na razie nie będzie miał stałego inwestora. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że jeszcze niedawno prezes Michał Sapota opowiadał o dalszych planach budowy drużyny.

Dla Widzewa to potężny cios. Klub obecnie jest liderem grupy pierwszej III ligi i zmierza po prawo gry w II lidze. Warto zaznaczyć, że to jedna z największych firm budowlanych w kraju ściągnęła do klubu trenera Franciszka Smudę oraz opłaciła pozyskanie i kontrakt m.in. Roberta Demjana.

Według uzyskanych przez nas informacji, umowa między Widzewem a Murapolem była skonstruowana w taki sposób, że nawet w przypadku odejścia firmy z klubu, budżet nie zostanie zachwiany. Łódzcy kibice zatem mogą spać względnie spokojnie, bo nic póki co nie wskazuje na to, by ich klub miał nie wystartować w II lidze w przypadku awansu.

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się