var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);


Autor zdjęcia: rakow.com.pl

Info od 2x45: Śląsk bierze kolejnego młodego zawodnika z I ligi. Jakub Łabojko podpisze trzyletni kontrakt

Autor: Bartosz Adamski
2018-06-12 10:58:14

Śląsk Wrocław w tym okienku transferowym mocno przeczesuje I ligę i po pozyskaniu Damiana Gąski, zdecydował się na ściągnięcie Jakuba Łabojki, wygrywając rywalizację m.in. z Wisłą Kraków. 20-letni środkowy pomocnik podpisze z wrocławianami trzyletni kontrakt.

Jakub Łabojko jest wychowankiem ŁTS Łabędy, z którego jeszcze w wieku juniorskim trafił do Piasta Gliwice. Odszedł najpierw do Ruchu Radzionków, a następnie do Rakowa Częstochowa i pod wodzą trenera Marka Papszuna zanotował spory skok jakościowy.

W minionym sezonie I ligi 20-letni środkowy pomocnik był podstawowym zawodnikiem częstochowian. Zagrał w 30 spotkaniach, z czego w aż dwudziestu czterech w pełnym wymiarze czasowym. Był bardzo chwalony za swoją grę i zdaniem wielu należał do najlepszych środkowych pomocników na zapleczu Ekstraklasy.

Zainteresowanie Łabojką było spore, ale przede wszystkim walczyły o niego Wisła Kraków i Śląsk Wrocław. Jak się dowiedzieliśmy, w środę zawodnik Rakowa Częstochowa podpisze trzyletni kontrakt z WKS-em i zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Ciekawi nas, jak będzie wyglądał w Śląsku środek pola oparty o młodych zawodników. Wiele wskazuje na to, że jednocześnie na boisku występować będą pozyskany niedawno Damian Gąska i właśnie Łabojko. Do pomocy dostaną zapewne tylko jednego doświadczonego gracza - Michała Chrapka lub ustawianego pod koniec sezonu na "szóstce" Augusto (o ile przedłuży kontrakt).

W odwodzie są przecież jeszcze młodzi Adrian Łyszczarz i Maciej Pałaszewski, który miał dostawać coraz więcej szans. Wydaje się, że w obecnej sytuacji najprawdopodobniej odejdą na wypożyczenie do pierwszoligowego klubu.

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się
  • Logowanie