var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Wicemistrz zaczyna wzmocnienia od bramki. Sandomierski wraca do Jagiellonii

Autor: Marcin Łopienski
2018-06-12 13:05:41

Grzegorz Sandomierski jest pierwszym letnim transferem Jagiellonii Białystok. Bramkarz, który ostatnio nie posiadał klubu, podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. 28-letni piłkarz wraca tym samym do miasta, w którym zaczynał swoją profesjonalną przygodę z piłką.

Sandomierski jest wychowankiem Jagiellonii Białystok, z którą 2010 roku zdobył Puchar Polski. Rok później został sprzedany do KRC Genk za 1,9 mln euro, ale w Belgii odbił się od ściany. Zamiast w kraju Beneluksu częściej był wypożyczany, chociażby do Jagi, Blakckburn Rovers czy Dinama Zagrzeb. Ostatecznie w Genku zagrał jedno spotkanie i wrócił do Polski, gdzie bronił barw Zawiszy Bydgoszcz i Cracovii. Trzykrotnie wystąpił w reprezentacji Polski i był w kadrze „Biało-Czerwonych” na Euro 2012.

W lutym bieżącego roku Sandomierski wspólnie z Deleu i Lennardem Sowahem zostali odsunięci od pierwszej drużyny „Pasów”, a miesiąc później drogi wychowanka Jagiellonii i drużyny Michała Probierza się rozeszły, a zawodnik wrócił do Białegostoku i na lokalnym boiskach przygotowywał się na transfer. W tym samym okresie sporo mówiło się o możliwym dołączeniu do zespołu Ireneusza Mamrota, pisał o tym chociażby Janekx89 na Twitterze, ale potrzeba było kilku miesięcy i odejścia Mariusza Pawełka do GKS-u Katowice, aby Sandomierski mógł ponownie założyć żółto-czerwoną koszulkę.

 

 

Po odejściu Pawełka w zespole zwolniło się miejsce dla bramkarza i Jagiellonia skorzystała, że pod bokiem miała golkipera sprawdzonego, o uznanej w Polsce marce i dodatkowo swojego wychowanka. Teraz Sandomierski stoczy walkę o bluzę z numerem jeden i wydaje się, że to on będzie strzegł bramki Jagi w nowym sezonie. Zwłaszcza, że Marian Kelemen jeszcze nie przedłużył wygasającej wraz z końcem czerwca umowy.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się
  • Logowanie