var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Joan Carrillo odchodzi z Wisły Kraków! Następny w kolejce Manuel Junco?

Autor: Bartosz Adamski
2018-06-12 17:52:44

Doszło do tego, na co zanosiło się już od co najmniej kilku dni - Joan Carrillo spakował manatki, rozwiązał swój kontrakt z Wisłą Kraków i wrócił do Hiszpanii. Tym samym "Biała Gwiazda" została bez trenera, a wkrótce może dojść również do rozstania z dyrektorem sportowym. Kto zostanie nowym trenerem Wisły? Niewykluczone, że swojej szansy doczeka się Radosław Sobolewski.

Atmosfera w Wiśle Kraków gęstnieje coraz bardziej. "Biała Gwiazda" nie jest w stanie ściągnąć zawodników ze szczytów swojej listy życzeń i bierze graczy, którzy zajmowali na niej dalsze pozycje, np. Rafała Augustyniaka z Miedzi Legnica. Klubowi spod Wawelu uciekł m.in. Jakub Łabojko, który w środę podpisze 3-letni kontrakt ze Śląskiem Wrocław, choć jeszcze kilka dni temu wydawało się, że bliżej mu do Krakowa.

Na początku zaniepokojony takim stanem rzeczy był trener Joan Carrillo, ale w ostatnich kilkudziesięciu godzinach zaczęły pojawiać się informacje, że hiszpański szkoleniowiec... nie chce nawet wracać z urlopu. Ostatecznie powrócił do klubu, ale tylko po to, żeby rozwiązać swoją umowę. Razem z nim odchodzą obaj współpracownicy - Xavier Coll Planas i Mátyás Czuczi.

 

 

 

Pierwsze wahania na linii zarząd - Carrillo pojawiły się zaraz po zakończeniu minionego sezonu, kiedy trener dowiedział się, że nie zostanie przedłużona umowa Nikoli Mitrovicia, a więc zawodnika, który był przedłużeniem jego ręki w szatni. Portal lovekrakow.pl informował nawet, że 49-letni szkoleniowiec zamykał się w swoim gabinecie z Serbem i dyskutowali o tym, co się dzieje w drużynie.

Kilka dni temu zaś ten sam serwis podzielił się informacją, iż włodarze Wisły chcą umieścić w sztabie szkoleniowym Arkadiusza Głowackiego, na co wyraźnie nie zgadzał się Carrillo, który nie darzył szczególną sympatią legendy krakowskiego klubu. Jasne stało się wówczas zatem, że prędzej czy później nastąpi poważne tarcie, którego nie uda się już uniknąć.

Doszło do niego tuż po rozpoczęciu okresu przygotowawczego. Już drugiego dnia po wznowieniu treningów stery w klubie objąć musieli Radosław Sobolewski i Kazimierz Kmiecik. Niewykluczone, że ten tandem poprowadzi krakowian w nowym sezonie, ale tym razem z "Sobolem" już oficjalnie jako głównodowodzącym, ponieważ jest w trakcie robienia kursu UEFA PRO. Tym razem Wisła chce postawić na polskiego szkoleniowca, najlepiej dobrze znającego klub. Innymi kandydatami mogą być Kazimierz Moskal oraz Mariusz Jop, obecnie szkoleniowiec juniorów.

Odejście Carrillo może nie być jedynym w najbliższej przyszłości. Według ostatnich informacji z Krakowa, bliski zwolnienia jest dyrektor sportowy Manuel Junco. Hiszpan podobno pokłócił się z wiślackimi działaczami i sytuacja jest już nie do odratowania.

To miał być sezon, w którym Wisła Kraków miała wrócić do walki o najwyższe cele, ale zaczyna się najgorzej jak tylko może. W dodatku nie słychać nic o spektakularnych ruchach transferowych, a negocjacje z potencjalnymi nowymi zawodnikami zapewne zostaną wstrzymane aż do momentu ogłoszenia nowego szkoleniowca. Prezes Marzena Sarapata nie ma zatem wyboru - decyzja musi nastąpić szybko.

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się
  • Logowanie