var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Oceny Polaków za mecz z Litwą od 2x45. Najlepszy Lewandowski, najsłabsi Jędrzejczyk, Milik i Teodorczyk

Autor: Bartosz Adamski
2018-06-12 21:15:00

Na pewno nie można powiedzieć, że któryś z reprezentantów Polski po meczu z Litwą zaprzepaścił sobie szansę na występ na mundialu, choć po kilku zawodnikach spodziewaliśmy się więcej. Mimo wszystko oceny za to spotkanie muszą być dość wysokie, choć przeciwnik prezentował się mizernie. Nasze noty tradycyjnie w skali 1-6.

Łukasz Fabiański 3,5 - Bezbłędny i pewny na przedpolu, a w dodatku w świetnym stylu obronił potężne uderzenie Darvydasa Sernasa. Rzucił rękawice Wojciechowi Szczęsnemu. Znów selekcjoner Adam Nawałka będzie miał twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o obsadę bramkarza.

Artur Jędrzejczyk 2,5 - Nie był to wybitny występ obrońcy Legii Warszawa, ale też nie można przesadzać w drugą stronę. Trochę brakowało mu pewności, dał się obrócić z piłką rywalowi w pierwszej połowie. Na plus gra w powietrzu i niezła współpraca z Bartoszem Bereszyńskim.

Jan Bednarek 3 - Pracy miał niewiele. Zagrał w centralnym, newralgicznym punkcie defensywy i sprawiał wrażenie bardzo pewnego gościa. Dobrze kierował pracą linii defensywnej.

Thiago Cionek 3 - Wirtuozerii po nim oczekiwać nie można, gra prostą piłkę. Raz nie zrozumiał się z Fabiańskim i wyszła z tego niebezpieczna sytuacja dla Litwinów po strzale Darvydasa Sernasa. Winy odkupił jednak dobrym ustawieniem w obronie.

Bartosz Bereszyński 3,5 - Zepsuł podanie do Arkadiusza Milika na pustą bramkę, ale później kilka razy się odpłacił - w pierwszej połowie świetnie powalczył przy linii i dograł do Dawida Kownackiego, którego zatrzymał Bartkus, w drugiej w końcu 21-letniemu napastnikowi asystował. Dużo walczył, często był pod piłką. Ogólnie występ na plus.

Grzegorz Krychowiak 3,5 - Bardzo dobrze doskakiwał, agresywny w odbiorze - takiego chcemy "Krychę" oglądać. Dołożył do tego świetne przerzuty i to sprawiało, że prezentował się okazale. Trafił do siatki, ale jego gol słusznie nie został uznany.

Jacek Góralski 4 - Jeśli miał ostatecznie przekonać Adama Nawałkę, że warto na niego postawić przeciw Senegalowi, to mu się udało. Nie tylko rozbijał ataki i uprzykrzał życie rywalom, ale też potrafił świetnie rozgrywać piłkę - to on rozpoczął akcję na 1:0, a także wypuścił na wolne pole Bartosza Bereszyńskiego, kiedy "Bereś" niedokładnie podał do Milika. W końcówce przydarzyła mu się drobna dekoncentracja, ale sam naprawił ten błąd ofiarnym wślizgiem.

Maciej Rybus 4 - Zaprezentował się o niebo lepiej niż w spotkaniu przeciwko Chile - swobodnie sobie poczynał na lewej stronie, z łatwością mijał Litwinów. Przytomnie odegrał przy trafieniu Lewandowskiego, dobrze dośrodkował z rzutu rożnego przy niezaliczonym trafieniu Krychowiaka. Trudno mieć też zastrzeżenia o jego pracę w obronie. Raczej wyjdzie w podstawowym składzie na Senegal.

Arkadiusz Milik 2,5 - Dostał cały mecz od Adama Nawałki, ale raczej nie był to występ na plus, a po prostu przeciętny, po którym mamy spory niedosyt. Dużo walczył, starał się być przy piłce, notował dobre przerzuty. W końcówce brakowało mu sił, zbyt często gasł. Wcześniej chwała mu za wywalczenie rzutu wolnego, po którym trafił Robert Lewandowski i dobre rozegranie w akcji na 3:0. Zepsuł jednak kilka piłek, m.in. nie zagrał do Bereszyńskiego..

Robert Lewandowski 4,5 - Wszystko wskazuje na to, że jest bardzo dobrze przygotowany do mundialu. Forma strzelecka na wysokim poziomie, a w dodatku aktywnie pracował w defensywie. Klasycznie świetnie grał ciałem, przez co nie radzili sobie z nim litewscy obrońcy.

Dawid Kownacki 3,5 - Zagrał mecz, po którym można powiedzieć, że jest pełnoprawnym reprezentantem Polski. Czasem brakowało mu doświadczenia, zmarnował jedną sytuację, ale generalnie był aktywny i nie bał się uderzyć z dystansu. Koniec końców wpisał się na listę strzelców.

Wojciech Szczęsny 3 - Wszedł w przerwie i nie miał wiele do roboty. Musiał wykazać się szybkością w samej końcówce, gdy niedokładnie zgrywał Jakub Błaszczykowski.

Łukasz Piszczek 3 - Dość dyskretny występ, bo Litwini w drugiej połowie prezentowali się raczej mizernie. Mógł mieć asystę, gdyby Łukasz Teodorczyk lepiej przyłożył głowę.

Łukasz Teodorczyk 2,5 - Trzeba od niego wymagać, żeby wykorzystywał takie sytuacje, jak ta po podaniu Piszczka, nie może bazować w kadrze tylko na dograniach do kolegów. Tradycyjnie dobrze prezentował się we współpracy z partnerami, to on wystawiał piłkę Bereszyńskiemu i zanotował asystę drugiego stopnia.

Michał Pazdan 3 - Nie może wrócić do wysokiej dyspozycji, ale też przesadą byłoby czepianie się go za ten mecz. Zagrał w miarę solidnie, bez większych błędów. Nie potrafi jednak na razie złapać nici porozumienia ani z Bednarkiem, ani z Cionkiem.

Jakub Błaszczykowski 3,5 - Najważniejszą informacją w jego przypadku jest fakt, że przełamał się z rzutu karnego, który w dodatku pośrednio sam wywalczył. Dobrze regulował tempo gry, nie szarżował akcji. W wielu sytuacjach wychodzi jego ogromne doświadczenie.

Piotr Zieliński bez oceny - Dostał od Nawałki 15 minut, ale niczym się nie wyróżnił. Bardzo dyskretny występ.

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się
  • Logowanie