var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

5 wniosków po meczu z Litwą. Lewandowski odpowiednio przygotowany, Pazdan potrzebuje zgrania

Autor: Bartosz Adamski
2018-06-13 14:30:12

Mecz z Litwą miał służyć głównie podbudowaniu morale w naszej kadrze, ale dostarczył też kilku ciekawych wniosków. Coraz bardziej zaczynamy się obawiać o postawę Michała Pazdana i Arkadiusza Milika, a spokojni jesteśmy o dyspozycję Roberta Lewandowskiego. I nie zazdrościmy Adamowi Nawałce wyboru na pozycji bramkarza.

Lewandowski odpowiednio przygotowany

Wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski do mistrzostw świata w Rosji będzie przygotowany o wiele lepiej niż do EURO 2016. W Bayernie Monachium dostał wreszcie zmiennika i obecność Sandro Wagnera sprawiła, że był w stanie odpowiednio odpocząć w trakcie sezonu. Teraz widać, że jest rześki, fizycznie prezentuje się bez zarzutu, ma ogień w oczach. To naprawdę może być mundial "Lewego", a biorąc pod uwagę jego znaczenie dla naszej kadry - z Lewandowskim w takiej formie możemy osiągnąć sukces i sprawić niespodziankę.

***

Teodorczyk musi zacząć strzelać

Nad Łukaszem Teodorczykiem od jakiegoś czasu wytworzył się parasol ochronny, który sprawia, że rozliczany jest nie z bramek, a ze współpracy z partnerami. Ta jest naprawdę na wysokim poziomie i dobrze, że "Teo" daje reprezentacji chociaż minimum, ale musi wreszcie zacząć strzelać gole. Do siatki trafił po raz ostatni ponad półtora roku temu ze Słowenią, a sytuacji od tego czasu miał naprawdę sporo. Takie okazje jak po podaniu Łukasza Piszczka po prostu musi wykorzystywać, zwłaszcza że w nie najlepszej formie jest Arkadiusz Milik i potrzebujemy drugiego skutecznego napastnika.

***

Kolejny ból głowy Nawałki z bramkarzami

Adam Nawałka ma ten komfort, że obecnie na kogo postawi w bramce, i tak będzie to gwarancja odpowiedniej jakości. Problem jednak w tym, że zarówno Wojciech Szczęsny, jak i Łukasz Fabiański są na identycznym poziomie. Dla jednego z nich obecność na ławce rezerwowych będzie na pewno ciosem w twarz. Czy Nawałka zdecyduje się na mundialu rotować bramkarzami? To chyba jedyne wyjście z tej patowej sytuacji.

***

Milik zagadką

Postawa Arkadiusza Milika na rosyjskim czempionacie jest totalną zagadką. Póki co zupełnie nie zachwyca, choć należy się cieszyć, że wytrzymał z Litwą przez pełne 90 minut. Pocieszamy się tym, że dwa lata temu również w meczach towarzyskich się mylił, a potem we Francji dał nam chociażby zwycięstwo z Irlandią Północną. Mimo wszystko jednak na pierwszy skład może być dla niego za wcześnie.

***

Pazdan potrzebuje zgrania

Jeśli Michał Pazdan ma być liderem obrony na mistrzostwach świata, to potrzebuje zgrania ze swoim partnerem/partnerami. Tymczasem widać, że nie rozumie się dobrze ani z Janem Bednarkiem, ani z Thiago Cionkiem. Czasu do mundialu nie zostało wiele, meczów towarzyskich już nie zagramy, dlatego jesteśmy pełni obaw o postawę obrońcy Legii Warszawa w Rosji. Przyzwoicie funkcjonował za to duet Bednarek - Cionek, więc może będziemy mieli niespodziankę w podstawowym składzie na Senegal?

 

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się
  • Logowanie