var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);


Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

Lech zaczyna się wzmacniać. Cywka pierwszym transferem

Autor: Marcin Łopienski
2018-06-13 17:12:58

Lech Poznań dopiął pierwszy tego lata transfer. Trzecią drużynę poprzedniego sezonu Ekstraklasy wzmocnił Tomasz Cywka, który ostatnio występował w Wiśle Kraków. Defensywny pomocnik podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

O przejściu Cywki do Lecha mówiło się od kilkunastu tygodni. Już na początku maja Janekx89 podał informację o pozytywnym przejściu testów medycznych przez ówczesnego zawodnika Wisły Kraków. To samo źródło informowało również o kontrakcie podpisanym przez pomocnika. Dziś Lech Poznań zdecydował się zaprezentować go jako swojego zawodnika. Do stolicy Wielkopolski trafił na zasadzie wolnego transferu.

Cywka ostatnie trzy sezony spędził w drużynie „Białej Gwiazdy”, ale trafił do Krakowa z Anglii, gdzie rozegrał 113 meczów na zapleczu Premier League. Przeżył tam prawie dziesięć lat i reprezentował barwy Wigan, Blackpool i Derby County. Już wtedy wpadł w oko skautom Lecha.

- To zawodnik uniwersalny, który może grać na pozycji prawego obrońcy i środkowego pomocnika. Obserwowaliśmy go jeszcze w czasie gry na poziomie Championship. Nie bez znaczenia jest fakt, że to Polak, którego charakteryzuje silna osobowość, odporność na stres i który poradzi sobie z dużą presją w Poznaniu - powiedział dyrektor działu skautingu Kolejorza, Tomasz Wichniarek.

 

 

Cywka to zawodnik doświadczony, ograny również w zagranicznej lidze, ale przede wszystkim uniwersalny. Piłkarz może grać na pozycji prawego obrońcy, środkowego pomocnika, a nawet skrzydłowego, gdzie grał w Anglii. Właśnie ten atut zadecydował o zatrudnieniu Cywki, który nie przedłużył kontraktu z Wisłą Kraków, choć był jej czołowym graczem w zeszłym sezonie Ekstraklasy. 

- Lech to uznana marka w kraju. Kiedy się zgłosił i zaproponował kontrakt, to nie musiałem się długo zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Rozmawiałem z kilkoma osobami i utwierdziłem się w przekonaniu, że decyzja o dołączeniu do zespołu jest słuszna. Cieszę się z powodu rozpoczęcia nowego etapu w mojej karierze i już nie mogę się doczekać pierwszego występu w nowym klubie – powiedział Cywka zaraz po prezentacji.

Wydaje się, że to dopiero początek transferów do poznańskiego klubu. Po odejściu Emira Dilavera, Mario Situma, Ołeksija Chobłenki, Radosława Majewskiego oraz niepewnej sytuacji Darko Jevticia i Elvira Koljicia, klub musi znaleźć następców i chce to zrobić na początku przygotowań do nowego sezonu Ekstraklasy i eliminacjach do Ligi Europy.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się
  • Logowanie