Autor zdjęcia: WidzewToMy.net

Niższe ligi: Mroczkowski nowym trenerem Widzewa. Derby stolicy dla Polonii. Kuriozalny błąd bramkarza (video)

Autor: Mateusz Kasowski
2018-06-13 18:23:37

To już nasz przedostatni w tym sezonie przegląd wydarzeń w niższych ligach. W najbliższy weekend kończą się rozgrywki i w wielu ligach przerwa potrwa aż do sierpnia. Przez ostatni tydzień działo się jednak naprawdę sporo.

III LIGA

Mroczkowski zastąpił Smudę w Widzewie

Wydawało się, że „mecz o awans” jak zaczęto mówić o spotkaniu Widzewa Łódź z Lechią Tomaszów Mazowiecki będzie pokazem prawdziwych piłkarskich umiejętności, zaangażowania, a piłkarze będą rozpieszczać oczy kibiców niczym ptasie mleczko podniebienia smakoszy. Ale ten mecz, głównie za sprawą Widzewa zawiódł. Podopieczni Franciszka Smudy nie pokazali nic, co mogłoby wskazać, że powinni grać w II lidze. A sam były selekcjoner reprezentacji Polski schodząc do szatni przy akompaniamencie kilkunastu tysięcy gwizdów pokazał kolejny obraz swojego buractwa, wyzywając trenera gości. Nastroje w Łodzi są coraz bardziej napięte i choć po bezbramkowym remisie Widzew nadal ma wszystko w swoich rękach, jednak kibice mają już dość. W końcu doszło do zmiany trenera i Widzew przejął Radosław Mroczkowski.

***

Derby stolicy dla Polonii

Niemożliwe w najbliższym czasie wydaje się obejrzenie prawdziwych derbów Warszawy, stało się więc tak niedawno w III lidze, gdy rezerwy Legii Warszawy podjęły Polonię. „Czarne Koszule” miały ogromne szczęście, strzelając dwa gole autorstwa Krystiana Pieczary. Miejscowi zdołali odpowiedzieć tylko na pierwszego gola, choć mieli doskonałą szansę na to, by wyrównać również po drugim trafieniu gości, jednak Jan Balawejder na kilka minut przed końcem kapitalnie obronił strzał z rzutu karnego Michała Górala oraz potężną dobitkę, ratując swój zespół. Z kolei Legia po kolejnej porażce znajduje się w strefie spadkowej.

***

Łomża z utrzymaniem po horrorze

ŁKS Łomża zapewnił sobie utrzymanie w III lidze po szalonym meczu w Ełku, gdzie gospodarze wygrywali już 2:0, jednak goście zdołali się podnieść, strzelając dwa gole w ostatnich minutach pierwszej i drugiej połowy.

***

Kotwica rozbija Lecha, dwie piękne ozdoby

Kotwica Kołobrzeg zwyciężyła z rezerwami Lecha Poznań 3:0, a ozdobą tego spotkania były dwie piękne bramki Tomasza Rydzaka.

***

Falubaz mistrzem końcówek

Falubaz Zielona Góra ponownie wygrał spotkanie w doliczonym czasie gry. Po zwycięstwie w Winnym Grodzie z Lechią Dzierżoniów, tym razem pokonał w Zabrzu rezerwy Górnika, ponownie 4:3, strzelając decydującego gola w ostatniej minucie gry.

***

Gwarek powalczył

Gwarek Tarnowskie Góry jeszcze teoretycznie liczy się w walce o awans, jednak mógł być w zdecydowanie lepszej pozycji, gdyby nie gonienie dwubramkowej straty, którą ostatecznie udało się odrobić.

***

Stilon wraca na dobre tory

Stilon Gorzów pechowo zremisował ze Stalą Bielsko-Biała. Po objęciu stanowiska przez Kamila Michniewicza, gorzowianie zdobyli jeden punkt w Bielsku-Białej, choć przez ostatni kwadrans wygrywali, a gola stracili dopiero w ostatniej minucie gry. Gdyby wynik dotrzymali, utrzymanie byłoby pewne. Przynajmniej remis w ostatniej kolejce z rezerwami Miedzi Legnica da pewny ligowy byt, bez oglądania się na innych.

***

Trzebinia żegna III ligę zwycięstwem

Pewny spadku MKS Trzebinia wygrał w minionej kolejce z ekipą Wiślanie Jaśkowice 2:1, strzelając zwycięskiego gola w ostatniej minucie gry.

***

Niebywały gol w Jarosławiu

JKS Jarosław pokonał Chełmiankę Chełm 2:1 strzelając gola w ostatniej minucie gry. Było to w dodatku przepiękne trafienie - Kamil Bała posłał prawdziwą bombę z trzydziestu metrów prosto w okienko. Takich goli chcemy oglądać jak najwięcej.

DOLNOŚLĄSKIE

Gol z innego świata

Polonia Trzebnica przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Wałbrzych 1:4. Mimo tego i tak ozdobą spotkania było kapitalne trafienie Mateusza Olikiewicza.

***

Napadało w Laskowicach

Spotkanie pomiędzy Czarnymi Jelcz-Laskowice a Orłem Sadowice odbędzie się w innym terminie. Po przejściu ulewy boisko tych pierwszych nadawało się co najwyżej do gry w piłkę wodną.

***

Krótka radość z wygranej

Pogoń Miękinia pokonała 4:3 Czarnych Białków. Po meczu miejscowy związek dopatrzył się jednak gry nieuprawnionego zawodnika i spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower.

LUBUSKIE

Bramkarz się poślizgnął

Mecz IV ligi pomiędzy Odrą Bytom Odrzański a Spójnią Ośno Lubuskie raczej nie przeszedłby do historii, gdyby nie kuriozalny błąd bramkarza, który... poślizgnął się na murawie i fatalnie wybił piłkę. Spójnia dzięki temu złapała kontakt z Odrą, ale nie dała rady odwrócić losów meczu i ostatecznie przegrała 2:3.

***

Mecz o awans

Niesamowite widowisko szykuje się w Gubinie. Carina powalczy z Promieniem Żary o awans do IV ligi. Gubinianie mają punkt przewagi nad rywalami z Żar i wszystko rozstrzygnie się w tym meczu. Żaranie będą w końcu wspierani przez kibiców, którym pomogą fani zaprzyjaźnionej Miedzi Legnica. Szykuje się świetne widowisko. Co ciekawe, przy remisie i zwycięstwie Piasta Iłowa, to właśnie gracze tego zespołu mogą wywalczyć awans.

OPOLSKIE

Pogoda nie była łaskawa

Spotkanie pomiędzy Piastem Strzelce Opolskie a Polonią Nysa było niemożliwe do rozegrania. Wszystko przez kompletnie zalane boisko i nieustępujący deszcz.

PODKARPACKIE

Mistrzem zostali w połowie meczu

Po pierwszej połowie LKS Babicha prowadził z LKS Wierzchowiny 5:0. Goście zdecydowali się poddać, a to spowodowało, że gospodarze mogli świętować zdobycie mistrzostwa B Klasy.

POMORSKIE

Taki wynik w IV lidze

Cartusia Kartuzy prowadziła w meczu IV ligi już 11:0 po pierwszej połowie. Sokół Wyczechy grający w dziewiątkę postanowił nie wychodzić na drugą część gry, gdy dwóch kolejnych zawodników zgłosiło kontuzję.

ŚWIĘTOKRZYSKIE

Sędzia oberwał w końcówce

Spotkanie Jordanu Kazanice z LZS OHI Frednowy zakończyło się w 92. minucie, gdy przy wyniku 1:1 jeden z zawodników gości naruszył nietykalność cielesną arbitra. Spotkanie najprawdopodobniej zostanie zweryfikowane jako walkower.