var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: B.Hamanowicz/www.miedzlegnica.eu

Dwa bardzo ciekawe transfery Miedzi. Legniczanie ściągnęli byłego zawodnika FC Barcelona i gracza z przeszłością w La Liga

Autor: Bartosz Adamski
2018-08-09 23:58:00

Jeśli jesteśmy w stanie zachwycać się zawodnikami z trzeciej ligi hiszpańskiej, to po pozyskaniu przez Miedź Legnica Juana Camary i Borjy Fernandeza jesteśmy nieco w szoku. Pierwszy to zawodnik, który ma na swoim koncie nawet występ w Lidze Mistrzów w barwach FC Barcelona. Drugi z kolei zagrał 10 meczów w La Liga dla Celty Vigo. A co najważniejsze - mają odpowiednio 24 i 22 lata.

Trochę te ruchy transferowe Miedzi Legnica szokują, ale w pozytywnym sensie. Nie mówimy bowiem o zawodnikach, którzy są po ciężkiej kontuzji, zbliżają się do zakończenia kariery i przyjeżdżają do Polski odcinać kupony. Wręcz przeciwnie - przejście do Polski traktują jako możliwość podbicia naszej ligi i szansę transferu do bardziej renomowanych rozgrywek.

Bardzo ciekawe jest zwłaszcza pozyskanie Juana Camary. To 24-letni skrzydłowy, którego fani FC Barcelona powinni bez problemu kojarzyć, a to już coś. Był bowiem wyróżniającym się zawodnikiem rezerw tego klubu i dostał nawet szansę debiutu w Lidze Mistrzów - wszedł za Jordiego Albę na 16 minut w meczu z Bayerem Leverkusen. Ostatnie dwa sezony spędził natomiast na poziomie La Liga 2, najpierw notując awans z Gironą do Primera Division, a następnie będąc podstawowym zawodnikiem Reus Deporte.

Drugim z nowych zawodników jest natomiast 22-letni środkowy pomocnik Borja Fernandez, który w sezonach 2014/15 i 2015/16 uzbierał 10 występów w La Liga dla Celty Vigo. Później występował w rezerwach Celty i w minionej kampanii również reprezentował barwy Reus Deporte. Udało mu się nawet strzelić zwycięską bramkę w starciu z UD Almeria.

W ostatnim czasie Camara trenował z rezerwami Barcelony, a Fernandez przygotowywał się z pierwszą drużyną Celty. Powinni być więc w takiej dyspozycji, żeby z marszu grać na wysokim poziomie.

Co warte podkreślenia, obaj zawodnicy podpisali 3-letnie kontrakty, przenosząc się do Legnicy na zasadzie transferów definitywnych. Wygląda zatem na to, że Miedź zrobiła naprawdę dobry interes, bo zarówno jeden, jak i drugi mają potencjał, by stać się czołowymi zawodnikami na swoich pozycjach, a może nawet mogą zostać gwiazdami ligi.

Camara ma przecież dopiero 24 lata, a Fernandez 22, zatem legniczanie mogą na nich sporo w przyszłości zarobić. Trochę niepokoi fakt, że drużyna z Dolnego Śląska nie sprowadziła do tej pory żadnego Polaka, ale większość jej ruchów transferowych (no, może oprócz Henrika Ojamy) się broni. Jesteśmy zatem bardzo ciekawi jak to poskłada Dominik Nowak, bo jego drużyna może jeszcze sporo w Ekstraklasie namieszać.
 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się