Autor zdjęcia: Motor Lublin

Niższe ligi: Start sezonu pod znakiem walki z pogodą. Falstart Motoru Lublin. Skandaliczne zachowanie w Gnieźnie (video)

Autor: Mateusz Kasowski
2018-08-15 18:00:19

Zapraszamy na pierwszy w nowym sezonie przegląd wydarzeń z niższych lig polskich. Wystartowały już wszystkie III-ligowe rozgrywki, a także kilka IV lig. Nie obyło się bez niespodzianek i niespodzianek natury przyrodniczej.

III liga

Piękne przywitanie w Skierniewicach

Beniaminek I grupy III ligi, Unia Skierniewice fantastycznie przywitała się z tym szczeblem. W pierwszym meczu zanotowała zwycięstwo 2:1, wyrywając trzy punkty w samej końcówce. Dopiero w doliczonym czasie gry nowy zawodnik Unii, Maciej Nalej wpakował piłkę do siatki i rozstrzygnął mecz.

***

Huragan obudził się w końcówce

Jeszcze kwadrans przed końcem Olimpia Zambrów pewnie zmierzała po trzy oczka w meczu z Huraganem Morąg, prowadząc 2:0. Sytuacja uległa jednak zmianie, gdy Joao Criciuma strzelił gola kontaktowego, a trzy minuty przed końcem Paweł Galik doprowadził do wyrównania.

***

Mało bramek w II grupie

Aż cztery spotkania w II grupie III ligi zakończyły się wynikami 1:0. Trzy z nich na swoją korzyść przechylili gospodarze, a jedynie Jarota Jarocin zwyciężyła w takim stosunku w Pelplinie.

***

Skandaliczne zachowanie w Gnieźnie

Mieszko Gniezno zremisował w pierwszej kolejce III ligi z KKS Kalisz 1:1. Po spotkaniu głośno jednak było o zachowaniu jednego z piłkarzy gospodarzy, którzy po starciu z piłkarzem rywali, podczas teatralnego upadku kopnął w głowę rywala. Arbiter widział całe starcie, jednak dziwnym trafem ukarał zawodnika zaledwie żółtą kartką (Film w komentarzu)

***

Ślęza rozwiała wątpliwości

Ślęza Wrocław w drugiej kolejce trzeciej grupy III ligi pokonała 4:1 Górnik II Zabrze, mimo że rozpoczęła spotkanie od straty bramki w 11. minucie. Na przerwę schodziła już jednak w dobrych nastrojach, bowiem prowadziła 2:1 po wykorzystanym rzucie karnym w końcówce pierwszej połowy.

***

Mecz spięty klamrą

W lokalnych derbach pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Ruchem Radzionków padł wynik 1:1. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie czas, w którym padały bramki. Gospodarze wyszli na prowadzenie w pierwszej minucie, z kolei goście wyrównali w ostatniej. I choć to Gwarek przeważał, stare porzekadło ponownie dało o sobie znać.

***

Derby na które czekało całe województwo

I jedna informacja z poprzedniego weekendu, gdy tylko trzecia grupa rozpoczęła zmagania. W długo oczekiwanych derbach Gorzowa padł remis 1:1. Na trybunach zasiadło mnóstwo kibiców i trudno się dziwić, jeszcze dwa tygodnie wcześniej nie było wiadomo, czy do meczu dojdzie, bowiem Stilon był na granicy upadku.

***

Minimaliści w czwartej grupie

W czwartej grupie III ligi w pierwszej kolejce pięciokrotnie padał wynik 2:1. Wszystkie pięć spotkań to zwycięstwa gospodarzy. Tylko Podlasie Biała Podlaska zwyciężyło grając nie na swoim boisku. W żadnym meczu nie padło też więcej niż trzy bramki.

***

Motor z falstartem

Motor Lublin po zeszłosezonowej katastrofie, tym razem III ligę miał wciągnąć nosem i szybko zacząć myśleć o II lidze. Ostatecznie jednak szybko się zachłysnął, remisując w pierwszej kolejce 1:1 z Orlętami Radzyń Podlaski.

LUBUSKIE

Falubaz gromi w debiucie

Falubaz Zielona Góra po spadku z III ligi, jak najszybciej chce wrócić na ten poziom. Zrobił ku temu świetny krok, miażdżąc w pierwszym meczu Carinę Gubin, beniaminka IV ligi 6:0. Carinę prowadzi Jarosław Miś, który w zeszłym roku był szkoleniowcem Falubazu w III lidze.

***

Pierwsze walkowery w okręgówce

Mecze pomiędzy Promieniem Żary, a Wogą Chociule, oraz Piastem Przyborów, a Mieszko Konotop zostały zweryfikowane jako walkowery dla gospodarzy. W ekipach gości wystąpili bowiem nieuprawnieni zawodnicy.

ŁÓDZKIE

Stal liderem bez grania

Stal Niewiadów była liderem łódzkiej IV ligi po pierwszej kolejce, choć swego meczu nie rozegrała. Zawisza Pajęczno z powodów organizacyjnych nie przyjechała na pierwszej kolejce, w związku z czym gospodarze zgarnęli pierwsze trzy punkty.

MAZOWIECKIE

Parodia w warszawskiej okręgówce

Spotkanie pomiędzy KS Teresin, a Naprzód Stare Babice zostało przerwane 62. minucie z powodu ciemności. Dokładnie. Z powodu ciemności. Gospodarze ustalili mecz na godzinę 19, jednak nie zadbali o oświetlenie.

ŚLĄSKIE

Niespełnione wymogi

Spotkanie Sarmacja Będzin – Polonia Bytom nie doszło do skutku, bowiem gospodarze, nie zdążyli przygotować swojego obiektu na mecz. W związku z tym najprawdopodobniej Polonia zyska trzy punkty za darmo. Tak brzmi jednak tylko oficjalna wersja.

ŚWIĘTOKRZYSKIE

Solidnie polało

Mecze Nida Pińczów – Łysica Bodzentyn i Lubrzanka Kajetanów – GKS Nowiny zostały przełożone na inne terminy z powodu ogromnej ulewy, która zniszczyła boiska.