Autor zdjęcia: stalbrzeg.futbolowo.pl

Niższe ligi: Z Zarii Balti na czwarty poziom w Polsce. Pieczara nie zwalnia tempa. Brzyski się rozstrzelał (video)

Autor: Mateusz Kasowski
2018-08-30 14:30:06

Jedną z najważniejszych informacji minionego tygodnia w niższych ligach był z pewnością transfer do Stali Brzeg zawodnika Zarii Balti, z którą niedawno w I rundzie eliminacji do Ligi Europy mierzył się Górnik Zabrze. Kilka ciekawych sytuacji wydarzyło się w III lidze, a w B Klasie niestety powróciła "moda" na bicie sędziów.

III LIGA

Gol w ostatniej minucie

W mazowieckich derbach III-ligi Legionovia Legionowo rzutem na taśmę pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 po golu w ostatniej minucie Eryka Więdłochy.

***

Trzy gole w trzy minuty

Fantastyczne rozpoczęcie drugiej połowy obejrzeli kibice w Morągu. Na przerwę gracze miejscowego Huraganu i ŁKS-u Łomży schodzili przy remisie 1:1. W 48. minucie było już 3:2 dla gospodarzy. I takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

***

Polonia Pieczara Warszawa

Niesamowity na początku sezonu jest Krystian Pieczara. Snajper „Czarnych Koszul” tym razem zapewnił swoim hat-trickiem trzy punkty w derbowym pojedynku z warszawskim Ursusem. 29-latek po czterech kolejkach wyprzedza w klasyfikacji strzelców kolejnego gracza o cztery gole.

***

Kibic od małego

Unia Skierniewice pokonała 2:0 Broń Radom. Poczynania jednego z zawodników gospodarzy, Konrada Niedzielskiego, wsparła obecność nowonarodzonego synka, którego wózek przyodziano w szalik Unii. Choć Niedzielski gola nie strzelił, koledzy sprezentowali dla niego kołyskę.

***

Gol, który boli najbardziej

KKS Kalisz wygrał w Jarocinie z miejscową Jarotą 1:0 po golu Huberta Antkowiaka, wychowanka Jaroty, który na początku tego sezonu zasilił szeregi drużyny z Kalisza. 21-latek pierwsze kroki w piłce stawiał w Jarocie. Po meczu powiedział, że Jarotę ma w sercu, ale obecnie strzela dla ekipy z Kalisza.

***

Piękna bramka na wagę trzech punktów

Dawid Retlewski zapewnił w samej końcówce pięknym strzałem zwycięstwo KP Starogard Gdański nad Polonią Środa Wielkopolska. 26-latek bez zastanowienia huknął z 16 metra i pokonał bramkarza w 86. minucie.

***

Trzy kwadranse w plecy

Kotwica Kołobrzeg oraz sędziowie spóźnili się 45 minut na mecz w Malborku. Wszystko przez wypadek, który ograniczył możliwość dojazdu. Kotwica wjeżdżając na stadion mocno się zdziwiła nie widząc też swoich rywali, Wierzycy Pelplin. Pełniący rolę gospodarza zawodnicy udali się bowiem do szatni.

***

Międzynarodowy transfer Stali

Stal Brzeg sprowadziła Ivana Lacustę z Zarii Balti, która w lipcu odpadła z eliminacji do Ligi Europy z Górnikiem Zabrze.

***

Dotkliwa porażka Agroplonu

Agroplon Głuszyna nieźle rozpoczął ten sezon, lecz w ostatniej kolejce poniósł dotkliwą porażkę. Wynik 0:5 z Gwarkiem Tarnowskie Góry z pewnością chluby nie przynosi, jednak obrona Agroplonu zapomniała chyba wybrać się na ten mecz. Szczególnie oddaje to czwarty stracony gol.

***

Kapitalny pościg Piasta

Piast Żmigród w środę pokonał Foto-Higiena Gać 2:1. Gospodarze przegrywali 0:1, na dodatek grali w osłabieniu, jednak w końcówce podnieśli się i strzelili dwa gole.

***

Brzyski się rozstrzelał

W ciągu ostatnich kilku dni Tomasz Brzyski strzelił dla Motoru Lublin trzy gole. Pięknym trafieniem z rzutu wolnego popisał się w Daleszycach.

DOLNOŚLĄSKIE

Ładny gest Ostaszowa

LZS Ostaszów w pierwszej kolejce zgarnął trzy punkty bez walki, po tym jak na mecz nie stawiła się ekipa LZS Komorniki. Po oficjalnym odgwizdaniu walkowera, gospodarze uczcili urodziny jednego ze swoich kibiców.

***

Zaczynamy lanie sędziów

Niestety "moda" na bicie sędziów powróciła i już w pierwszej kolejce w wałbrzyskiej B Klasie spotkanie Orzeł Witoszów – Kłos Lutomia zostało po takim ekscesie zakończone po pierwszej połowie.

KUJAWSKO-POMORSKIE

Legioniści się rozchorowali

Legia Chełmża przełożyła swój mecz z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Powodem była epidemia w ekipie z Chełmży, przez co skład, który Legia mogłaby wystawić na to spotkanie, był mocno ograniczony.

LUBUSKIE

Kapitalne otwarcie beniaminka

ŁKS Łęknica fantastycznie rozpoczął rozgrywki w A Klasie, po awansie. Po pierwszych dwóch meczach łękniczanie prowadzą w tabeli z bilansem bramek 21:1.