Autor zdjęcia: facebook.com/LKSGoczalkowice

Niższe ligi: Plizga w Goczałkowicach. Ze Środy Wielkopolskiej do Napoli. 50. z rzędu ligowy mecz Mieszka bez porażki (video)

Autor: Mateusz Kasowski
2018-09-05 14:31:46

W minionym tygodniu na boiskach niższych lig nie brakowało nawet wyników 25:0. W IV lidze doszło zaś do hitu transferowego, ponieważ klub wspierany przez Łukasza Piszczka zakontraktował Dawida Plizgę. Na uznanie zasługuje również fakt, że 50. z rzędu ligowy mecz bez porażki zanotowało Mieszko Gniezno.

III LIGA

Fantastyczny mecz i Legionovia liderem

Legionovia Legionowo nowym liderem pierwszej grupy III ligi. W ostatniej kolejce gracze spod Warszawy pokonali po kapitalnym meczu Ruch Wysokie Mazowieckie 5:3. Już pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla gości. Na początku drugiej odsłony Ruch został osłabiony po tym jak jeden z zawodników obejrzał drugą żółtą kartkę i udał się do szatni. Chwilę później Daniel Gołębiewski podwyższył prowadzenie „Novii” i choć gospodarze zdołali strzelić jeszcze jednego gola, ostatecznie Marcin Burkhardt ustalił wynik na 5:3.

***

Kapitalny początek Millera

Sokół Aleksandrów Łódzki wypożyczył tuż przed końcem okna transferowego Michała Millera z Widzewa Łódź. Nowy snajper zaliczył świetny debiut strzelając dwa gole w wygranym 3:2 meczu z Bronią Radom.

***

Dla odmiany Pieczara

Polonia Warszawa zanotowała kolejne zwycięstwo, pokonując 1:0 Unię Skierniewice. Zgadnijcie, kto strzelił gola?

***

Niespodziewany pogrom

Kotwica Kołobrzeg zmiażdżyła u siebie Świt Skolwin 4:0. To dość niespodziewany wynik, bowiem niepokonany do tej pory Świt miał walczyć ponownie o awans, w związku z tym wszyscy spodziewali się świetnego, wyrównanego widowiska. Tymczasem gracze z Kołobrzegu łatwo rozprawili się z rywalem.

***

Kapitalny Mieszko

Mieszko Gniezno rozgromił 7:1 rezerwy Pogoni Szczecin. To już 50. z rzędu spotkanie, w którym zespół z Gniezna nie przegrywa.

***

Ze Środy Wielkopolskiej do Neapolu?

Być może już niedługo kolonia neapolitańczyków z Polski się powiększy. Na testach w Napoli przebywa obecnie Łukasz Spychała, golkiper Polonii Środa Wielkopolska. 17-latek ma już za sobą występy w III lidze.

***

Zabójcza druga odsłona Lechii

Stilon Gorzów szybko objął prowadzenie w meczu z Lechią Dzierżoniów. Michał Chyrek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie już w czwartej minucie i na przerwę Stilon schodził prowadząc. Po wznowieniu gry zawodnicy z Dzierżoniowa wrzucili jednak drugi bieg i zaaplikowali rywalom cztery bramki.

***

Podhale uratowało punkt

Podhale Nowy Targ zremisowało 2:2 z Avią Świdnik. Gospodarze wygrywali już 2:0, jednak w ostatnich pięciu minutach stracili niemal pewne trzy oczka. Ostatecznie obydwie ekipy podzieliły się punktami.

***

KSZO wygrywa po przerwie

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonało 3:0 Podlasie Biała Podlaska, strzelając gole dopiero w drugiej połowie.

***

Ogromne zamieszanie po brutalnym wślizgu

Zakotłowało się w pewnym momencie na boisku Hutnika Kraków. W jednej z akcji bardzo ostrym wślizgiem w nogi rywala wszedł zawodnik Sokoła Sieniawa, za co został ukarany czerwoną kartką. Od tego powstało ogromne zamieszanie, okupione m.in. żółtym kartonikiem dla jednego z graczy rezerwowych, co można zobaczyc poniżej.

DOLNOŚLĄSKIE

Kolejny sędzia workiem treningowym

Spotkanie Huraganu Proboszczów i Nysy Wiadrów zostało zakończone w 22. minucie, gdy jeden z zawodników gości naruszył nietykalność cielesną arbitra. W tym momencie gospodarze prowadzili 1:0, jednak po tym spotkanie zostanie najprawdopodobniej zweryfikowane jako walkower.

KUJAWSKO-POMORSKIE

Prawdziwi amatorzy

24:0 - takim wynikiem zakończył się mecz Skry Paterek i Amatora Bydgoszcz. Osiem bramek strzelił Piotr Białka. Uprzedzamy - nie, Amator nie grał w siedmiu, posiadał nawet rezerwowych!

LUBUSKIE

W Janczewie gol co  niecałe cztery minuty

Iskra Janczewo wygrała ze Spartanem Sosny 25:0. Osiem goli zdobył 16-letni Patryk Grabowski. Z kolei Spartan po meczu wycofał się z rozgrywek.

ŁÓDZKIE

Wszystko gotowe, tylko sędziów brak

LZS Chrząstawa miał zmierzyć się w pierwszej kolejce z Orłem Wola Wiązowna. Ostatecznie wszystko było przygotowane, zawodnicy, kibice, tylko zabrakło… sędziów. Koniec końców wyznaczono innego arbitra, a goście wygrali 3:1, jednak nie wiadomo, czy nie był to tylko mecz towarzyski.

PODKARPACKIE

Mieli dość

LKS Korzenica pokonał 9:2 Unię Zaleska Wola. Goście zeszli z boiska w 70. minucie. Najprawdopodobniej zostanie podtrzymany wynik z boiska.

ŚLĄSKIE

Plizga w Goczałkowicach

Nowym zawodnikiem czwartoligowego LKS-u Goczałkowice-Zdrój został Dawid Plizga, który ostatnio występował w I lidze. W barwach GKS-u Katowice w dwunastu meczach strzelił dwa gole. LKS zajmuje obecnie po pięciu kolejkach dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie trzech punktów. Klubowi z Goczałkowic pomaga finansowo Łukasz Piszczek.

***

Mecz w pięć minut

KS Bystra podejmowała Sołę Kobiernice. Spotkanie trwało aż pięć minut i zostało przerwane z powodu zalanej murawy. Zostanie dokończone w innym terminie.

ZACHODNIOPOMORSKIE

Mecz przełożony przez wypadek

Spotkanie pomiędzy Mewą Resko a Wybrzeżem Rewalskim Rewal zostało przełożone na inny termin. W czwartek w drodze na trening pięciu graczy Mewy uczestniczyło w wypadku drogowym. Ich życiu nie zagrażało bezpieczeństwo, jednak nie byliby w stanie zagrać w meczu. W związku z tym Mewa wystąpiła z prośbą o przełożenie spotkania, a klub z Rewala nie robił w tym żadnych problemów.