var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: facebook.com/milosz93

ESPORT: Podsumowanie występów milosza93 i sroki w minionym sezonie

Autor: Krystian Juźwiak
2018-09-09 18:06:43

Wielkimi krokami nadchodzi FIFA19. Przyszła więc pora na liczne podsumowania dokonań Polaków w FIFA18. Esportowa sekcja Legii Warszawa to jedna z najsilniejszych drużyn w kraju. W kończącym się sezonie Miłosz „milosz93” Bogdanowski i Michał „sroka” Srokosz zagrali w sumie dziesięciu dużych turniejach w siedmiu państwach.


XL MOCHE FIFA (Lizbona, Portugalia)

„Sroka” reprezentował Legię na XL Moche. Zawody był mocno obsadzone. Oprócz Legii swoje drużyny wystawiły również Sampdoria Genua, AS Roma, Levante i Manchester City. Przy konsolach usiedli jedni z najlepszych graczy w Europie: Kai „deto” Wollin i Simon „Zimme” Nystedt. Stawką było 3000 dolarów.

Polak trafił do grupy z Antonio „Ranieristą” Monitelem (Levante), Jesusem „Xexu” Grancho (Team Asus), Wendellem Lirą (Sampdoria) oraz mistrzem świata FIFA17 – „deto”. Sroka wygrał tylko jeden mecz – z Lirą – i odpadł w fazie grupowej.

Co ciekawe, Wendell Lira był profesjonalnym piłkarzem. Grał w takich klubach jak Goias, Villa Nova FC oraz Fortaleza, ale zrezygnował z trawy na rzecz wirtualnej murawy.FIFA ALL STARS CUP (Lizbona, Portugalia)

Ten wyjazd do stolicy Portugalii, w przeciwieństwie do XL Moche, milosz93 może zaliczyć do udanych. Miłosz Bogdanowski przegrał zaledwie dwa spotkania. Najpierw w grupie lepszy okazał się Marcus „Marcuzo” Jorgensen. W fazie play-off legionista musiał uznać wyższość Simona „Zimme” Nystedta.

„Milosz93” zajął trzecie miejsce. Pierwsze dwa przypadły pogromcom Polaka – „Zimmiemu” i „Marcuzo”.


FUT CHAMPIONS CUP (Barcelona, Hiszpania)

Wśród uczestników pierwszego FUT Champions było aż trzech reprezentantów Polski – Gracjan „elpolako” Gołębiewski, Miłosz „milosza93” Bogdanowski z Legii oraz Damian „damie” Augustyniak. Niestety, żadnemu z nich nie udało się wejść do play-offów. Najbliżej byli „elpolako” i „damie”. Ostatecznie bilans trzech wygranych i czterech porażek nie dał im awansu.

„Milosz93” skompletował dwa zwycięstwa i pięć porażek. Reprezentant Legii eSports musiał stanąć do walki z Damianem „damie” Augustyniakiem. W polsko-polskim starciu wygrał ten drugi, przez co Bogdanowski pożegnał się z turniejem.


BRUSSELSS CUP POWERD BY ING (Bruksela, Belgia)

Na imprezie firmowanej logiem ING pojawił się tylko brązowy medalista z FIFA All Stars Cup. Grupa Miłosza wyglądała następująco:

W fazie play-off przegrał z reprezentantem Utrechtu, Dannym Hazebroekiem. Zawody wygrał Abdelhamid „Mence” Fares, który w finale pokonał pogromcę Polaka.


ESL Mistrzostwa Polski (Katowice, Polska)

W przeciwieństwie do tysięcy innych graczy „milosz93” nie musiał przechodzić eliminacji. Razem z kilkoma innymi czołowymi graczami dostał dziką kartę i pojawił się od razu w fazie finałowej.

W 1/8 zawodów oprócz Bogdanowskiego mogliśmy zobaczyć Kamila "Riptorka" Soszyńskiego, Mateusza "Laueritto" Lauera, Damiana "damie" Augustyniaka, Dawida "DawidPLx999" Kamasińskiego, Cezarego "Kalana" Kałana, Bartka "bartillosorc" Narożnika i Gracjana "El Polako" Gołębiowskiego.

W półfinale legionista pokonał 8:3 „Laueritto” i w finale zmierzył się „Riptorkiem”, który we wcześniejszej fazie poradził sobie z „damiem”.

To było starcie godne ekstraklasy. Z jednej strony reprezentant Legii Warszawa, z drugiej kibic Jagiellonii. Po tym meczu wzorem Michała Probierza whisky mógł wypić ten drugi. Bogdanowski pokonał „Riptorka” 6:5.

Oprócz kolejnego tytułu mistrza Polski Miłosz wygrał też 20 tysięcy złotych i prawo gry w FIFA Global Playoffs.


GG League (Poznań, Polska)

Na GG League zaproszono aż dziesięciu czołowych graczy FIFA. Pozostała szóstka musiała przejść eliminacje. Fanów z pewnością zaskoczyła nieobecność Miłosza „milosza93” Bogdanowskiego w gronie zawodników z dziką kartą. Jednak legionista, jak przystało na jednego z najlepszych zawodników w Polsce, przeszedł jak burza eliminacje i tym samym pojawił się w Poznaniu.

- Po turnieju w Amsterdamie pojawiło się lekkie zwątpienie we własne umiejętności i stąd brak aktywności z mojej strony. W ostatni weekend, mimo braku zaproszenia na turniej GG League w Poznaniu, zdecydowałem się pojechać na miejsce na kwalifikacje i spróbować swoich sił w trybie World Cup – tłumaczył Miłosz Bogdanowski.

Zawodnik "Wojskowych" trafił do grupy C razem z Marcinem Zielińskim, Bartoszem „Bartas” Trittem (Arka Gdynia) i Mikołajem Czaplińskim.

Z kolei w grupie D znalazł się drugi z esportowców Legii, Michał „sroka” Srokosz. Temu przyszło rywalizować z Krzysztofem „Rainbow Warriorem” Fabiszakiem (Follow Crew), Bartoszem „bejottem” Jakubowskim (ALSEN-Team), Cezarym „KartkiemPL” Gontarkiem (Wisła Płock).

W Poznaniu zwyciężył zawodnik z Warszawy.„Miłosz93” nie tylko przeszedł jak burza przez eliminacje, ale świetnie poradził sobie w fazie pucharowej. W finale esportowiec Legii pokonał Damiana „natsu” Gajewskiego. Oprócz zwycięskiego lauru Bogdanowski wygrał 5 500 złotych. Trzecie miejsce zajął Marcin „mRn” Sczes.

- W fazie pucharowej zaprezentowałem mistrzowską formę, wygrałem nagrodę główną i mogłem cieszyć się z sukcesu na stadionie Lecha w Poznaniu – podsumował „milosz93”.


Źródło: Arka Gdynia Esports


V4 FUTURE SPORTS FESTIVAL (Budapeszt, Węgry)

Węgierska inicjatywa była skierowana do członków Grupy Wyszehradzkiej, tak więc oprócz Madziarów na finałach w Budapeszcie pojawili się też Polacy, Czesi i Słowacy. Grono zawodników reprezentujących nasz kraj zostało wyłonione w ogólnokrajowych eliminacjach.

Te wygrali Gracjan „elpolako” Gołębiowski (Xbox One) oraz Kamil „Riptorek” Soszyński (PS4). Polską ekipę dopełnili Miłosz „milosz93” Bogdanowski oraz Patryk „koniu94” Jakubczak. Nasza reprezentacja był naprawdę mocna. W jednej drużynie znaleźli się mistrz Polski FIFA15 – „koniu94”, zwycięzca piątego sezonu ESL PlayStation League – „Riptorek”, a także najgłośniejsze nazwisko polskiej sceny FIFY, trzykrotny mistrz Polski – „milosz93”.

W fazie grupowej biało-czerwoni pokazali, jak bardzo są mocni. Grający na Play Station „Riptorek” i „milosz93” zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach.

Do bratobójczego finału doszło podczas rozgrywek na PS. Los już drugiej rundzie skojarzył „Riptorka” i „milosza93”. Górą okazał się reprezentant ALSEN Teamu. Bogdanowski trafił na drabinkę przegranych, gdzie sprawnie pokonał Czecha „Emericksona”. Dzięki zwycięstwu nad naszym południowym sąsiadem legionista znalazł się w finale PS4 jako tzw. lucky loser. Tym razem „milosz93” również musiał uznać wyższość „Riptorka”.

Mistrzem Grupy Wyszehradzkiej został „Gabinho”, drugi był „Riptorek”. Trzecie miejsce zajął zaś Miłosz Bogdanowski z Legii.


FCDB CUP (Mińsk, Białoruś)

Miłosz pojawił się też na turnieju esportowym w Mińsku, który organizowało… Dynamo Brześć. Zawody były bardzo ciekawie obsadzone. Oprócz legionisty w stolicy Białorusi pojawili się także Mohammed „MoAubamyang” Harkos oraz Dani Hageubak z Ajaksu.

Pierwszy raz na szerszą skalę mogli pokazać się esportowcy z Chin. Nie zabrakło także gospodarzy turnieju. Dynamo Brześć reprezentował Konstantin Ketko. Swoje umiejętności zademonstrował także Ukrainiec, Oleg Szusztenko z Howerli Użhorod.


Bogdanowski przeszedł przez pierwszą fazę turnieju. Z Szusztenką wygrał 3:1 i 2:0. Potem dwa razy po 5:0 rozgromił reprezentanta Yanbian. Na koniec niespodziewanie przegrał jednak 0:5 z Maximem "FEARGGWP" Beaverem.

Podczas finałów Polak musiał z kolei uznać wyższość Aliego Rizy Ayguna z PSV Esports. Holender wygrał 6:3, 1:2, 3:1.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się