var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Stal Rzeszów/Facebook

Nie żyje 20-letni Krystian Popiela. Zginął w wypadku samochodowym

Autor: Bartosz Adamski
2018-09-10 13:04:58

Nienawidzimy przekazywać takich informacji. W niedzielę wieczorem w wypadku samochodowym zginął Krystian Popiela, 20-letni napastnik Stali Rzeszów, dawniej reprezentujący m.in. Wisłę Płock. Jego auto wypadło z drogi na autostradzie A4 w miejscowości Wola Wielka.

Krystian Popiela był młodym, utalentowanym zawodnikiem. Piłkarsko wychowywał się w Grecji - najpierw w AO Fivos Varis, a następnie w zespole juniorów Olympiakosu Pireus. W 2015 roku powrócił do Polski i trafił do zespołu juniorów Polonii Warszawa, z którymi grał w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, gdzie strzelił nawet dwa gole w trzech meczach.

Dzięki dobrej dyspozycji w MPJM przeniósł się do Włoch, do rezerw Cagliari, ale nie zdołał przebić się do pierwszego zespołu. Znów wrócił do Polski i reprezentował barwy ekstraklasowej Wisły Płock. Udało mu się nawet zagrać w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu 2016/17 z Piastem Gliwice i Śląskiem Wrocław, gdzie uzbierał w sumie 38 minut. Następnie grał w Olimpii Grudziądz i rodzimej Unii Tarnów, aż przed obecnym sezonem trafił do Stali Rzeszów.

W tej kampanii wystąpił w czterech spotkaniach. Gola nie strzelił, ale generalnie był chwalony i trener Janusz Niedźwiedź miał zacząć na niego stawiać w większym wymiarze czasowym. - Krystian był wspaniałym, wesołym człowiekiem. Dusza towarzystwa i bardzo dobry piłkarz, którego od dawna chciałem mieć w mojej drużynie - mówi w rozmowie z dziennikiem "Nowiny" trener Niedźwiedź.

 

 

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na autostradzie A4 w Woli Wielkiej w powiecie dębickim. Z ustaleń policjantów wynika, że 20-letni kierowca volkswagena passata stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne i dachował. W wyniku odniesionych obrażeń młody mieszkaniec Tarnowa zmarł na miejscu.

Ojcem Krystiana był Jarosław Popiela, który wystąpił w Ekstraklasie 134 razy i strzelił 16 goli.

Całej rodzinie i najbliższym składamy kondolencje. Spoczywaj w pokoju, Krystian.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się