var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

Ekstraklasa: Legia zwalnia pracowników akademii. Korona sprowadzi pomocnika. Komisja Ligi wydłużyła karę Probierza

Autor: Marcin Łopienski
2018-09-13 02:19:47

Drugi rok z rzędu bez awansu do europejskich pucharów musiał odbić się na kondycji finansowej Legii Warszawa, dlatego mistrzowie Polski tną koszta zwalniając pracowników akademii. Ponadto Korona wkrótce sprowadzi pomocnika.

„Legia zwalnia pracowników akademii”

Piłkarze Legii Warszawa po raz drugi z rzędu nie zakwalifikowali się do europejskich pucharów, co musiało odbić się na sytuacji finansowej klubu. W związku z tym nie mogło obyć się bez cięcia kosztów, a jeśli zwalniać, to na najniższych szczeblach. Dlatego według portalu legia.net we wtorek pożegnano się z pięcioma pracownikami stołecznej akademii. Konsekwencje zaciskania pasa na własnej skórze odczuli: Robert Picuła (asystent w zespole CLJ), Magdalena Asztemborska (dietetyk), Katarzyną Wójcik (psycholog), Jakub Chodorowski (kierownik drużyn juniorskich) i Piotr Parchan (analityk).

Źródło: legia.net

***

„Korona sprowadzi pomocnika”

Korona Kielce od kilku tygodni szuka defensywnego pomocnika i teraz, mimo iż okno transferowe jest już zamknięte, można spodziewać się finalizacji tego transferu. Jak podaje portal cksport.pl wkrótce Korona powinna przedstawić nowego zawodnika, który aktualnie przebywa na bezrobociu. Informację źródła potwierdził prezes klubu Krzysztof Zając.

Źródło: cksport.pl

***

„Dłuższa kara Probierza”

Michał Probierz nie poprowadzi Cracovii nie tylko w najbliższym meczu z Jagiellonią Białystok, ale również w kolejnym spotkaniu z Wisłą Płock. Komisja Ligi Ekstraklasy SA postanowiła wykonać karę dyskwalifikacji, która była zawieszona. W związku z tym okres karencji trenera potrwa łącznie trzy mecze.

Źródło: Ekstraklasa SA

***

„Rogne wrócił do treningów”

Jak poinformował portal „WP Sportowe Fakty” Thomas Rogne wrócił do treningów i będzie do dyspozycji trenera Ivana Djurdjevicia na mecz z Legią Warszawa. Powrót do zdrowia kluczowego defensora „Kolejorza” to spore wzmocnienie Lecha. 

Źródło: WP Sportowe Fakty

***

„Dąbrowski ponownie trenuje”

Michał Probierz na przedmeczowej konferencji prasowej poinformował, że do regularnych treningów z drużyną wrócił Damian Dąbrowski. Pomocnik walczył o powrót na boisko po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w kolanie.

 

 

Źródło: Twitter/cracovia.pl

***

„Dietetyk Wisły: Piłkarz Wisły Kraków pizzę jeść może, a nawet powinien”

Na stronie lovekrakow.pl pojawiła się ciekawa rozmowa z Rafałem Baranem, dietetykiem Wisły Kraków. Poniżej jej fragmenty.

„Michał Knura, LoveKraków.pl: Wisła pozytywnie zaskakuje: jest wiceliderem, przebudził się Zdenek Ondrasek, zaczął grać Rafał Pietrzak. Podkreśla się dobre przygotowanie drużyny i atmosferę panującą w szatni. A jaki wpływ na formę piłkarzy ma dieta i współpraca z panem?

Rafał Baran, dietetyk Wisły: Cieszę się bardzo z ich coraz lepszych wyników. Pomimo, iż za dobrym przygotowaniem fizycznym odpowiada cały sztab ludzi, którego od 1,5 miesiąca jestem członkiem, to myślę, że zaczynają być widoczne pierwsze efekty naszej współpracy. Położyliśmy akcenty na aspekty, które wcześniej były zaniedbywane: począwszy od rozpisania piłkarzom dokładnego jadłospisu na cały dzień, a skończywszy na dodatkowej suplementacji, wspomagającej przede wszystkim ich regenerację. Lepiej odżywiony piłkarz ma na treningach więcej energii i odpowiednio reaguje na bodźce treningowe. Dzięki temu organizm łatwiej znosi trudy przygotowań, a co za tym idzie łatwiej przygotować coraz lepszą formę sportową. Co zresztą widać po ostatnich meczach Wisły Kraków.

W jakim stanie byli zawodnicy, gdy przyszedł pan do klubu?

Przyznam szczerze, że w dość zróżnicowanym. Z częścią z nich współpracowałem indywidualnie, zanim objąłem pieczę nad całym klubem. Mamy wielu młodych zawodników, którzy budują jeszcze suchą masę mięśniową. Ale jest też starszyzna, która ma inne zapotrzebowanie.

Zacząłem więc od podstaw, czyli od zbadania kompozycji ciała każdego piłkarza. Sprawdziłem ich ciało pod kątem zawartości procentowej tkanki tłuszczowej, mięśni i wody. Na podstawie wyników podzieliłem piłkarzy na cztery grupy i opracowałem dla nich wytyczne.

Powiedzmy zatem na przykładzie Martina Kostala i Marcina Wasilewskiego, jak różne są ich potrzeby.

Marcin jest starszy i szczególnie musi uważać na niechciany przez żadnego sportowca przyrost tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, w ostatnim czasie udało się mu zredukować tkankę tłuszczową o 3-4 procent! To bardzo dużo, biorąc pod uwagę okres w jakim tego dokonał.

Z biegiem lat obniża się aktywność hormonów, dlatego w diecie Wasilewskiego jest więcej kwasów tłuszczowych, a u Kostala – węglowodanów. Kwasy tłuszczowe mają bowiem ogromny wpływ na metabolizm sportowca”.

Więcej TUTAJ

***

„Gajowniczek: Interesuje nas każda jednostka”

Na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk pojawił się wywiad z Łukaszem Gajowniczkiem, trenem grup młodzieżowych Akademii Lechii. Poniżej jego fragmenty.

„Jak wygląda przejęcie zespołu, który jeszcze niedawno był grupą naborową? Jak wygląda to przejście?

- Grupy naborowe trenują przez cały rok pod okiem trenerów Józefa Gładysza oraz Zdzisława Puszkarza. Jako, że wiemy zawsze trochę wcześniej kto będzie przejmował zespół od trenerów, jesteśmy w stanie podpatrzyć chłopców w trakcie treningów, sparingów czy turniejów. Jednak to opinia trenerów wyżej wymienionych jest wiążąca kto z chłopców zakwalifikował się do Akademii.

Początki są trudniejsze. W jaki sposób na zmianę reagują zawodnicy?

- Same początki pracy z takimi małymi piłkarzami są na pewno trudne zwłaszcza dla chłopców, gdyż zmienia się trener, ale z reguły pierwszy szok trwa 10 minut i dalej są chętni do pracy.

W jaki sposób pracuje się z tak młodą grupą chłopców?

- W Akademii Lechii stawiamy na indywidualizację zajęć, ponieważ interesuje nas zawodnik jako jednostka. Celem każdego z trenerów jest to, aby chłopcy poprzez systematyczną pracę nad sobą i swoimi umiejętnościami dostali się kiedyś do pierwszego zespołu Lechii. Każdy trening jest szczegółowo zaplanowany, o czym przekonują się rodzice na pierwszych spotkaniach. Przede wszystkim skupiamy się na technice indywidualnej, nie zapominając o pozostałych aspektach. Ważna jest również zabawa, gdyż chłopcy w tym wieku tego potrzebują”.

Więcej TUTAJ

***

„Piłkarze Pogoni otrzymali służbowe samochody”

Wszyscy piłkarze Pogoni Szczecin otrzymali w środę identyczne samochody z granatowo-bordowymi pasami i innymi symbolami nawiązującymi do klubu. Samochody marki Toyota AYGO trafiły do zawodników w ramach zacieśniania współpracy pomiędzy Pogonią a Toyotą Kozłowski.

 

 

Źródło: Pogoń Szczecin

***

“Molenda w pierwszej drużynie Arki”

Michał Molenda został zgłoszony do rozgrywek Lotto Ekstraklasy w barwach Arki Gdynia.

Źródło: Arka Gdynia


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się