Autor zdjęcia: motorlublin.eu

Niższe ligi: Superstrzelec Brzyski. Żałosna symulka w Janikowie. Śmiertelny wypadek zawodnika z okręgówki (video)

Autor: Mateusz Kasowski
2018-09-13 16:32:38

Najnowszy przegląd wydarzeń z niższych lig ma bardziej dramatyczną odsłonę niż zwykle. Oprócz Krystiana Popieli śmierć w wypadku samochodowym w minionym tygodniu poniósł również Marcin Wąs z piątoligowej Targowianki Targowisko. W III lidze nie brakowało natomiast pięknych goli, a poziom niżej mieliśmy okazję zobaczyć żenującą symulkę.

III LIGA

Ruch szczęśliwie wygrywa w Warszawie

Polonia Warszawa straciła bardzo ważne punkty, przegrywając na własnym stadionie 2:3 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Najpierw goście po pięknym strzale Mateusza Zambrowskiego wyszli na prowadzenie, a w drugiej połowie to Polonia była bliżej zwycięstwa po dwóch golach Krystiana Pieczary. W końcówce jednak przypadkowo odbita piłka wpadła do siatki warszawian, a w ostatnich minutach katastrofalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy, nabijając napastnika Ruchu i spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych 3:2.

***

W końcu punkty zostały w Zambrowie

Olimpia Zambrów zanotowała pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na swoim stadionie. Do tej pory trzykrotnie remisowała, ale w końcu wygrała 1:0 z Unią Skierniewice. Klub wszystkie straty punktów przyjmował jednak na luzie, o czym świadczy ciekawy obrazek na profilu Facebookowym ekipy z Podlasia.

***

Fatalna kontuzja w Białej Piskiej

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała na wyjeździe Znicz Biała Piska 2:1, jednak zwycięstwo okupiła kontuzjami. Najpoważniejszej doznał Kacper Przedbora, który w końcówce pojawił się na boisku. W jednej z sytuacji wybił piłkę głową, jednak zderzył się z rywalem i padł na murawę. Wydawało się, że wszystko będzie w porządku, jednak potem następował niespodziewany zwrot akcji - uraz okazał się poważniejszy i wezwano karetkę. W szpitalu stwierdzono, że to groźna kontuzja i będzie potrzebna operacja. Ostatecznie w kolejnym szpitalu podjęto decyzję, że zabiega nie będzie niezbędny, a zawodnik po miesiącu odpoczynku będzie mógł wrócić na boisko.

***

Później się nie dało

Huragan Morąg zwyciężył 2:1 z MKS Ełk po dramatycznym spotkaniu. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w czwartej doliczonej minucie gry.

***

KP Starogard gromi i wskakuje na pozycję lidera

KP Starogard Gdański pewnie pokonał 4:1 rezerwy Pogoni Szczecin. Dzięki temu zepchnął z pierwszego miejsca w tabeli Radunię Stężyca.

***

Pierwszy komplet punktów Górnika

Górnik Konin pokonał 3:1 Bałtyk Koszalin, notując pierwsze w tym sezonie III ligi zwycięstwo.

***

Pierwsza strata punktów beniaminka

Od początku tego sezonu zachwyca Radunia Stężyca, która zaliczyła pięć zwycięstw z rzędu tuż po awansie. W szóstej kolejce w końcu Świt Skolwin zdołał urwać beniaminkowi punkty, remisując z nim 1:1.

***

Z piekła do nieba i z powrotem

Stilon Gorzów po fatalnym początku sezonu miał szansę na kolejne punkty. W Zdzieszowicach Ruch szybko strzelił jednak dwa gole, ale ambitnie walczący goście odrobili straty. Co jednak z tego, skoro ostatecznie to gospodarze zdobyli zwycięskiego gola.

***

Fantastyczna końcówka Gwarka i trzy punkty

Gwarek Tarnowskie Góry pokonał w Brzegu miejscową Stal, wygrywając 3:2. Wcześniej to jednak gospodarze prowadzili już 2:1, jednak w ostatnich minutach przypomniał o sobie mający na koncie ponad 80 spotkań w Ekstraklasie Przemysław Oziębała, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, dając swojej ekipie trzy punkty.

***

Fantastyczna pogoń Wisły

Wisła Sandomierz przegrywała już z Sokołem Sieniawa 0:2, jednak podniosła się z kolan i doprowadziła do zwycięstwa 4:3, strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

***

Superstrzelec Brzyski

Motor wygrywa po fantastycznych strzałach Tomasza Brzyskiego, który strzelił już pięć goli w barwach Motoru Lublin. W spotkaniu z Czarnymi Połaniec dwukrotnie świetnie przymierzył zza pola karnego, a jego zespół w końcu zanotował pewne zwycięstwo, wygrywając 4:2.

***

Asysta z kosmosu

KSZO Ostrowiec zremisował u siebie 2:2 z Wisłą Puławy, odrabiając dwubramkową stratę. Fantastycznym zagraniem przy pierwszym golu popisał się Arkadiusz Maksymiuk, posyłając świetne podanie w pole karne do Łukasz Kacprzyckiego.

***

Pogrom w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ zmiażdżyło Sołę Oświęcim 7:1.

DOLNOŚLĄSKIE

Szalony wynik w Polkowicach

Rezerwy Górnika Polkowice pokonały aż 24:0 Relaks Szklary Dolne. We wcześniejszych trzech spotkaniach goście stracili łącznie zaledwie sześć goli.

KUJAWSKO-POMORSKIE

Żałosna symulka

Spotkanie Pogoni Mogilno i Unii Janikowo przyniosło mnóstwo emocji. W pewnym momencie zawodnicy skupiali się już tylko na wzajemnych „wycinkach”, a sędzia zaczął rzucać kartkami, choć wydaje się, że powinien to robić już wcześniej. Po jednym z fauli doszło do żałosnej gry aktorskiej zawodnika z Mogilna. Gracz Unii rzucił w jego kierunku piłkę i choć ta ledwo do niego doleciała, od razu padł na murawę. Dzieci, nie uczcie się tego.

MAŁOPOLSKIE

Śmierć na motocyklu

W poniedziałek w wypadku samochodowym zginął Marcin Wąs, zawodnik Targowianki Targowisko. 36-latek z całym impetem uderzył motocyklem w fiata seicento. Poniósł śmierć na miejscu. W tym sezonie Wąs zagrał w sześciu spotkaniach Targowianki.

PODLASKIE

Dramatyczna kontuzja

Spotkanie Sparty Augustów i Warmii Grajewo zostało przerwane na 16 minut, po tym jak zawodnik gospodarzy, Paweł Krupiński doznał fatalnej kontuzji kolana.

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Ulewa przerwała mecz

Spotkanie pomiędzy Jurandem Barciany a Startem Kruklanki zostało przerwane w 65. minucie z powodu zalania boiska. W tamtym momencie wynik brzmiał 5:0 dla gospodarzy, a mecz najprawdopodobniej zostanie dokończony w innym terminie.