var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: wikimedia.org

Bielsko-Biała uzupełniła listę miast-gospodarzy przyszłorocznych MŚ U-20. Stadion Podbeskidzia zajął miejsce Lubina

Autor: Bartosz Adamski
2018-09-14 16:00:38

Do Lublina, Łodzi, Tychów, Gdyni i Bydgoszczy jako kolejne miasto-gospodarz przyszłorocznych mistrzostw świata U-20 w naszym kraju dołączyła Bielsko-Biała. Oficjele FIFA i PZPN w ostatnich dwóch dniach wizytowali stadion Podbeskidzia i wydali na jego temat pozytywną opinię.

Szczegółowa inspekcja przedstawicieli FIFA miała na celu m.in. weryfikację stopnia przygotowań Bielska-Białej do przyszłorocznych mistrzostw świata. Pod wnikliwą lupą delegacji FIFA oraz PZPN znalazły się zatem nie tylko stadion przy ulicy Rychlińskiego 21 oraz centra treningowe, ale również m.in. hotele, w których będą przebywać reprezentacje poszczególnych krajów w trakcie przyszłorocznego mundialu. To właśnie z tego powodu Lubin wypadł z listy, ponieważ ani tam, ani w pobliskiej Legnicy nie znajdowały się na tyle dobre ośrodki, by ugościć finalistów.

Jak informuje oficjalna strona Podbeskidzia, inspekcja miała charakter kompleksowy, a do Bielska-Białej przyjechali zarówno specjaliści od bezpieczeństwa, marketingu, mediów, czy ticketingu, jak również m.in. eksperci od transmisji telewizyjnych, czy stanu murawy.

Mistrzostwa świata U-20 zostaną rozegrane za nieco ponad osiem miesięcy. Mecz otwarcia odbędzie się 23 maja 2019 roku, z kolei finał zaplanowano na 15 czerwca 2019 roku. W turnieju tym, stanowiącym drugie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA, wystąpią 24 zespoły z całego świata. Dotychczas prawo gry zapewniło sobie sześć krajów europejskich: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia, a także dwóch przedstawicieli Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti.

Oprócz stadionu Podbeskidzia, mecze będą również rozgrywane na Arenie Lublin w Lublinie, stadionie Widzewa w Łodzi, Stadionie Miejskim w Tychach, Stadionie Miejskim w Gdyni oraz na stadionie Kompleksu Sportowego Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się