Autor zdjęcia: Youtube

Zagranica. Piątek, Stępiński i Kownacki - nasi nie zwalniają tempa w Serie A! Wilczek znów strzela (video)

2018-09-17 23:45:49

W miniony weekend bardzo dobrze spisała się trójka naszych napastników występujących we Włoszech. Dawid Kownacki, Mariusz Stępiński i Krzysztof Piątek wpisali się na listę strzelców. Bramkę zdobył również Kamil Wilczek. Pierwszego gola na francuskich boiskach strzelił również Rafał Kurzawa.

Przegląd tradycyjnie rozpoczynamy od angielskiej Premier League. W niedzielę pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotował West Ham United, który na wyjeździe pokonał Everton FC 3:1. 90 minut rozegrał Łukasz Fabiański.

Cały mecz na ławce Bournemouth AFC spędził Artur Boruc. Jego ekipa wygrała z Leicester City 4:2.

Poza kadrą meczową Southampton FC był Jan Bednarek. „Święci” zremisowali z Brighton & Hove Albion 2:2.

***

Czas na włoską Serie A. Tempa nie zwalnia Krzysztof Piątek – polski napastnik znów wpisał się na listę strzelców, a jego trafienie dało Genoi CFC zwycięstwo z Bologną FC 1:0. W bramce gości stał Łukasz Skorupski, który dodatkowo obejrzał żółtą kartkę.

Kolejnego gola w tym sezonie strzelił też zawodnik Chievo Verona – Mariusz Stępiński. Dzięki tej bramce jego ekipa zremisowała z AS Romą 2:2. Stępiński rozegrał całe spotkanie, a na ławce był Paweł Jaroszyński.

To nie koniec polskich „ekscesów” na włoskich boiskach – pierwszą ligową bramkę zdobył Dawid Kownacki. Jego Sampdoria Genua rozbiła na wyjeździe beniaminka, Frosinone Calcio 5:0. W ekipie z Genui 90 minut rozegrali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, Kownacki wszedł na murawę w 65. minucie. W barwach gospodarzy cały mecz zanotował Bartosz Salamon.

„Polski mecz” rozegrano również w Neapolu, gdzie miejscowa ekipa podejmowała AC Fiorentinę. 90 minut zaliczyli Piotr Zieliński i Bartłomiej Drągowski, a w 57. minucie na boisko wszedł Arkadiusz Milik, który zaliczył asystę przy bramce, dzięki której jego ekipa wygrała 1:0.

Tradycyjnie 90 minut w Juventusie Turyn rozegrał Wojciech Szczęsny. Mistrzowie Włoch pokonali przed własną publicznością US Sassuolo 2:1.

Remisem 1:1 zakończył się pojedynek pomiędzy Udinese Calcio, a Torino FC. Łukasz Teodorczyk wszedł na plac gry w 57. minucie.

Świetnie na początku sezonu spisuje się SPAL 2013, który tym razem pokonał Atalantę Bergamo 2:0 i tym samym zanotował trzeci tryumf w tym sezonie. 90 minut rozegrał Thiago Cionek, a na ławce gości był Arkadiusz Reca.

Cały mecz z ławki oglądał Michał Marcjanik. Jego Empoli FC przegrało z Lazio Rzym 0:1.

***

W Bundeslidze cenny tryumf zanotował Bayern Monachium, który pokonał Bayer Leverkusen 3:1. Cały mecz rozegrał Robert Lewandowski.

Mistrzów Niemiec goni Borussia Dortmund, która na własnym stadionie pokonała Eintracht Frankfurt 3:1. Tradycyjnie 90 minut zaliczył Łukasz Piszczek.

Udane 90 minut rozegrał też Marcin Kamiński. Jego Fortuna Dusseldorf pokonała TSG 1899 Hoffenheim 2:1.

Znów poza kadrą meczową VfL Wolfsburg był Jakub Błaszczykowski. „Wilki” zremisowały z Herthą Berlin 2:2.

***

We Francji z bardzo dobrej strony pokazał się Rafał Kurzawa. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 62. minucie, ale mimo to strzelił pierwszą bramkę dla Amiens SC, które ostatecznie przegrało z LOSC Lille 2:3.

Nadal słabo spisuje się AS Monaco, które tym zremisowało z Toulouse FC 1:1. 90 minut rozegrał Kamil Glik.

Swoją postawą nie zachwyca też Girondins Bordeaux, które też zremisowało z Nimes Olympique 3:3. Cały mecz zaliczył Igor Lewczuk.

***

Zaglądamy na zaplecze angielskiej ekstraklasy. Kolejny bardzo dobry mecz zagrał Paweł Olkowski – Polak zaliczył 90 minut, ale jego Bolton Wanderers przegrał z Queens Park Rangers 1:2. Cały mecz na ławce gości spędził Paweł Wszołek.

Drugi z rzędu remis zanotowało Leeds United. Lider tabeli zremisował z Millwall FC 1:1. Do 61. minuty grał Mateusz Klich.

Hull City pokonało Ipswich Town 2:0. Mecz z ławki oglądali Kamil Grosicki i Bartosz Białkowski.

Poza kadrą meczową Birmingham City był Tomasz Kuszczak. Jego ekipa zremisowała z West Bromwich Albion 1:1.

***

We włoskiej Serie B pierwsze zwycięstwo zanotowało US Palermo. Ekipa z Sycylii pokonała na wyjeździe Foggię Calcio 2:1. Od 79. minuty grał Radosław Murawski, a na ławce był Przemysław Szymiński.

Od 66. minuty w barwach Hellasu Verona grał Paweł Dawidowicz. Spadkowicz z włoskiej ekstraklasy rozbił Carpi FC 4:1.

Trzy punkty zanotowało także Ascoli Calcio, które wygrało z US Lecce 1:0. Na ławce gospodarzy siedział Tomasz Kupisz.

***

W 2. Bundeslidze kolejne 90 minut rozegrał Rafał Gikiewicz. Jego 1.FC Union Berlin zremisował z MSV Duisburg 2:2.

Po bardzo dobrym starcie sezonu, fatalnie spisuje się obecnie drużyna FC St. Pauli, która w sobotę przegrała trzeci mecz z rzędu – tym razem pogromcą okazał się FC Erzgebirge Aue, który wygrał 3:1. W 75. minucie na murawie pojawił się Waldemar Sobota.

***

W hiszpańskiej LaLidze2 tempa nie zwalnia Malaga CF, która z kompletem zwycięstw przewodzi ligowej tabeli. Tym razem zespół Pawła Kieszka pokonał Cordobę CF 3:0. Polski golkiper był na ławce.

***

W Ligue 2 pierwsze 45 minut zaliczył Damien Perquis. Polski obrońca zszedł w przerwie, a jego Gazelec Ajaccio przegrał ze Stade Brest 1:4.

***

W Danii przypomniał o sobie Kamil Wilczek – polski snajper wpisał się na listę strzelców, a jego Brondby Kopenhaga przegrało z SonderjyskE 2:4. Wilczek grał cały mecz.

***

W Chinach kolejny świetny występ zaliczył Adrian Mierzejewski. Polski pomocnik strzelił trzecią ligową bramkę, a jego Changchun Yatai pokonał Guizhou Zhicheng 3:0. Mierzejewski grał cały mecz i dodatkowo trafił do jedenastki kolejki.

***

Udanie zaprezentowali się również nasi zawodnicy na Słowacji. Pierwszą ligową bramkę strzelił Patryk Małecki, a jego Spartak Trnawa w hicie 8. kolejki przegrał z MSK Żylina 1:2. Wypożyczny z Wisły Kraków pomocnik grał cały mecz.

Na listę strzelców wpisał się też Jakub Więzik. Dzięki jego trafieniu FK Zeleziarne Podbrezova wygrał z FC Nitra 3:2. Więzik wszedł na murawę w 68. minucie.

60 minut w ekipie MFK Zemplinu Michalovce zaliczył Dawid Kurminowski. Jego ekipa przegrała z SFK Sered 1:2. Na ławce był inny zawodnik Zemplinu – Tomasz Nawotka.

***

W Rosji doszło do derbów Moskwy – Lokomotiw podejmował Dynamo. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a jak najszybciej będzie chciał o nim zapomnieć Grzegorz Krychowiak, który w 66. minucie obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Dodajmy, że poza kadrą meczową z powodu kontuzji był Maciej Rybus.

Kolejne 90 minut zanotował Maciej Wilusz. Jego FK Rostów zremisował z Uralem Jekaterynburg 1:1.

***

Na Ukrainie znów punkty straciło Dynamo Kijów, które w niedzielę zremisowało z Zorią Ługańsk 1:1. Cały mecz zanotował Tomasz Kędziora.

***

W Jupiler Pro League bardzo cenny tryumf zanotował KRC Genk, który w meczu na szczycie pokonał RSC Anderlecht 1:0. Cały mecz na ławce spędził Jakub Piotrowski.

***

Trzeci w tym sezonie remis zanotował Caykur Rizespor, który zremisował z Bursasporem 1:1. Pozytywem na pewno jest to, że do składu tureckiego beniaminka wskoczył Jarosław Jach, który rozegrał całe spotkanie.

Poza kadrą meczową MKE Ankaragucu znalazł się Łukasz Szukała. Jego ekipa pokonała Akhisar Belediye 1:0.

***

Na debiut w sc Heerenveen nadal czeka Filip Bednarek. W niedzielę jego ekipa przegrała z Heraclesem Almelo 3:5.

***

Dość długo z Vereją Stara Zagora męczył się mistrz Bułgarii – Ludogorec Razgrad, który ostatecznie po bramkach w ostatnich minutach meczu wygrał 2:1. W 60. minucie na murawie pojawił się Jakub Świerczok, a w 85. Jacek Góralski.

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Sławi Sofia z Botewem Płowdiw. W bramce gości stał Daniel Kajzer.

***

W Chorwacji spotkały się dwie drużyny, w których składzie są nasi rodacy – HNK Gorica grał z Dinamem Zagrzeb. Górą byli goście, którzy zwyciężyli 1:0. 90 minut zaliczyli Łukasz Zwoliński (dodatkowo żółta kartka) i Damian Kądzior.

Wysokiej porażki doznał Slaven Belupo, który poległ z Lokomotivą Zagrzeb 2:5. Na ławce mecz spędził Krystian Nowak.

***

Debiut w cypryjskim AEL-u Limassol zanotował Patryk Procek. Polak grał cały mecz, a jego zespół zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu – w poniedziałek pokonał Anorthosis Famagusta 1:0 i jest liderem tabeli.

Poza kadrą meczową EN Paralimniou był Jakub Kosiorek. Jego ekipa przegrała z Omonią Nikozja 0:1.

***

Nadal na debiut w norweskim FK Bodo/Glimt czeka Artur Krysiak. Polak zremisowany mecz swojego zespołu z Sandefjordem 1:1 obserwował z ławki.

***

Skromne zwycięstwo zanotował Qarabag Agdam, który pokonał Sumqayit FK 1:0. 90 minut zanotował Jakub Rzeźniczak, który dodatkowo został ukarany żółtym kartonikiem.

***

Mecz z trybun oglądał Maciej Dąbrowski. Jego Hibernian FC pokonał Kilmarnock FC 3:2.

***

Trwa dobra passa trzecioligowego Charltonu Athletic – ekipa Krystiana Bielika pokonała Bradford City 2:0. Polak był jednak poza kadrą meczową.

***

Kolejne zwycięstwo odniosła Adana Demirspor, która przed własną publicznością rozbiła Hatayspor 3:0. 90 minut zanotował Jakub Kosecki.

Poza kadrą meczową Denizlisporu był Adam Stachowiak. Jego koledzy rozbili Eskisehirspor 4:1.

***

Po dłuższej przerwie do kadry meczowej SKA Chabarowsk wrócił Łukasz Sekulski. Polak wszedł na boisko w 52. minucie, a jego ekipa zremisowała z Awangardem Kursk 1:1.

***

Debiut w belgijskim OH Leuven zaliczył Bartosz Kapustka. Polak grał całe spotkanie, a jego drużyna przegrała z AFC Tubize 1:3.

***

Na zapleczu cypryjskiej ekstraklasy zadebiutował Bruno Żołądź. Polski pomocnik wszedł na boisko w 80. minucie, a jego AS Othellos Athienou pokonał AO Ayia Napa 1:0.

***

Od 73. minuty w ekipie Riga FC grał Kamil Biliński. Jego zespół pokonał Spartaks Jurmała 3:1.

***

Drugą bramkę w farerskiej ekstraklasie zdobył Michał Przybylski. Jego B36 Torshavn wygrał z 07 Vestur 3:1, a wypożyczony z Widzewa Łódź napastnik rozegrał cały mecz. Poza kadrą B36 był kontuzjowany Łukasz Cieślewicz.

***

90 minut w barwach mistrza Walii – The New Saints zanotował Adrian Cieślewicz. Jego zespół pokonał Llanelli AFC 2:0.

***

Kolejne 90 minut w Jubilo Iwata rozegrał Krzysztof Kamiński. Jego drużyna zremisowała z Cerezo Osaka 1:1.