var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: Youtube

Polacy liderują w klasyfikacjach strzelców w aż trzech zagranicznych ligach. Nasz kraj napastnikami stoi?

Autor: Bartosz Adamski
2018-09-23 23:17:22

Takie wiadomości z lig zagranicznych zawsze nas cieszą. Do siatki trafili Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Kamil Wilczek, a także Łukasz Zwoliński. Aż dla trzech z nich oznacza to, że przewodzą w klasyfikacjach strzelców w swoich ligach, a blisko liderowania jest także kapitan naszej kadry.

Gole Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze są absolutną normą, ale jeszcze do niedawna raczej nie mogliśmy oczekiwać trafień innych polskich napastników w czołowych ligach. Tymczasem niesamowite wejście do Serie A ma Krzysztof Piątek, który wpisał się na listę strzelców już po raz piąty w sezonie. Mimo że jego Genoa poległa z Lazio aż 1:4, były napastnik m.in. Cracovii i Zagłębia Lubin znów został bardzo pozytywnie oceniony.

 

 

 

Ponadto ciągle tkwi na szczycie najskuteczniejszych snajperów w lidze włoskiej.

 

 

 

Znakomicie prezentuje się również Łukasz Zwoliński w Chorwacji. Jego bramka zapewniła HNK Gorica zwycięstwo nad mocnym NK Osijek. To było już szóste ligowe trafienie i "Zwolak" jest ciągle liderem klasyfikacji strzelców.

Nie daje o sobie zapomnieć także Kamil Wilczek. 30-letni napastnik nie uchronił Broendby przed porażką z Aarhus, ale zrobił bardzo dużo, by jej uniknąć. Zaliczył bowiem swojego szóstego i siódmego gola w lidze duńskiej. Pozwoliło mu to objąć prowadzenie w klasyfikacji strzelców Superligaen.

Już Adam Nawałka kilka miesięcy temu miał kłopot bogactwa na pozycji napastnika i wydaje się, że obecnie Jerzy Brzęczek wcale nie jest w gorszej sytuacji. Wprawdzie nie strzelają wszyscy nasi czołowi napastnicy, bo np. Łukasz Teodorczyk ciągle adaptuje się w Udinese, ale ci, którzy trafiają, czynią to seryjnie. Trzeba być z tego dumnym i po prostu się cieszyć. I chyba pora sparafrazować dawne powiedzenie, że Polska skrzydłowymi stoi. Teraz po prostu stoi napastnikami.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się