var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";Autor zdjęcia: Mateusz Czarnecki

Kadra. Fabiański wraca do bramki na Portugalię. Brzęczek postawi na Lewandowskiego i Piątka. Santos: Polska nadal jest mocna

Autor: Marcin Łopienski
2018-10-11 10:30:18

Piłkarze reprezentacji Polski w środę odbyli jeden oficjalny trening przed meczem z Portugalią, a obaj trenerzy wraz z zawodnikami uczestniczyli w konferencji prasowej. Przypuszczalnie w wyjściowym składzie Polaków znajdzie się Łukasz Fabiański, Bartosz Bereszyński ma zagrać na lewej obronie i chyba najważniejsze: w ataku duet stworzą Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek.

Środa była ostatnim dniem przed meczem z Portugalią w Lidze Narodów. Piłkarze reprezentacji Polski odbyli w tym dniu jeden oficjalny trening przedmeczowy, ale wcześniej selekcjoner wspólnie z wybranym piłkarzem uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzami.

***

Na środowej, oficjalnej konferencji prasowej przed czwartkowym meczem z Portugalią pojawili się Jerzy Brzęczek i Bartosz Bereszyński. W kierunku polskiego obrońcy nie zabrakło pytania o nieobecność Cristiano Ronaldo, który w tym meczu nie wystąpi - Żałuję, że nie zagra Cristiano Ronaldo, ale reprezentacja Portugalii ma na tyle dobrych zawodników, że ktokolwiek by nie wystąpił, ich drużyna i tak będzie bardzo mocna. Nie zapominajmy, że to aktualni mistrzowie Europy. Szanujemy ich, ale chcemy w fantastycznej atmosferze, przy pełnych trybunach, zagrać jak równy z równym i wygrać – powiedział Bereszyński.

Z jakim nastawieniem wyjdą na ten mecz Polacy? - Zawsze wychodzę na boisko po to, aby grać jak najlepiej, z jak największym dobrem dla zespołu. Nie wiem jeszcze, czy trener wystawi mnie jutro w pierwszym składzie, ale jeśli dostanę szansę, zrobię wszystko, aby się pokazać. Zmierzymy się z bardzo wymagającym rywalem, który jest liderem naszej grupy w Lidze Narodów. My w pierwszej kolejce zremisowaliśmy w Bolonii z Włochami 1:1, a w drugiej serii gier Portugalia ograła Italię w Lizbonie. Dla układu tabeli dobrze byłoby, abyśmy w czwartek to my zdobyli trzy punkty. Zadanie nie będzie łatwe, ale damy z siebie wszystko – dodał Bereszyński (cytat z laczynaspilka.pl).

Selekcjoner Brzęczek wypowiedział się również na temat nastawienia na czwartkowy mecz. - Gramy u siebie i będziemy robili wszystko, aby wygrać. Nie myślimy, że będzie nam łatwiej, bo w składzie rywala będzie kilku graczy młodszych, czy dlatego że zabraknie Cristiano Ronaldo. Portugalczycy nawet bez niego zdołali pokonać Włochów – powiedział trener.

Czy szkoleniowiec wystawi jednocześnie Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka? - Robert i Krzysiek mają wiele wspólnego, grają jako dziewiątki, ale Robert częściej gra w bocznych sektorach. Jest bardzo uniwersalnym piłkarzem. Każdy wariant jest możliwy. Robert – Krzysiek, Arek – Krzysiek, Arek – Robert. Świat piłkarski kocha dyskusje, tworzenie tematów do rozmów, ale najważniejsze jest to, co dzieje się na murawie i to, czy wybrani zawodnicy będą w stanie realizować taktykę. Boisko wszystko weryfikuje. Dopiero w czwartek w nocy będziemy wiedzieli, czy wariant, na który się zdecydujemy, będzie tym słusznym – dodał Brzęczek.

Mecz z Portugalią w bramce zacznie Łukasz Fabiański, według wcześniejszego ustalenia. - Decyzje personalne przed spotkaniem z Włochami będziemy podejmować po meczu z Portugalią. Jeśli chodzi o sytuację z bramkarzem to jest to z góry ustalone. Państwo się o tym dowiedzą, jak będzie ogłoszony skład – zakończył selekcjoner (cytat z onet.pl).

***

Fernando Santos na przedmeczowej konferencji zapytany został oczywiście o niebecność Cristiano Ronaldo. - Najlepsi pozostają najlepszymi. Jutro go z nami nie będzie. Wierzę w tych zawodników, których powołałem. Zrobimy w czwartek wszystko, by wygrać. Cristiano na pewno do nas wróci – powiedział Santos.

Odniósł się również do meczu z mistrzostw Europy w 2016 roku i aktualnej formie polskiej drużyny. - Wtedy zagraliśmy dobrze i wygraliśmy zasłużenie. Polska jest mocna, tak samo, jak wtedy. W dalszym ciągu ma piłkarzy i zespół na wysokim poziomie – zaznaczył Santos (cytaty za onet.pl).

***

Przypuszczalny skład Polaków według WP Sportowe Fakty:

Łukasz Fabiański - Artur Jędrzejczyk, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Grzegorz Krychowiak - Rafał Kurzawa, Mateusz Klich - Piotr Zieliński - Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski.

***

Portal WP Sportowe Fakty porozmawiał z portugalskim dziennikarzem Mario Cagicą, który specjalnie wytypował skład swoich rodaków na mecz z Polską:

Rui Patricio - Joao Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui - Ruben Neves, William Carvalho, Pizzi - Bruma, Andre Silva, Bernardo Silva.

***

W nowym odcinku „Studia z Kadry” pojawili się Arkadiusz Milik i Damian Szymański.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się