var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);

Autor zdjęcia: motorlublin.eu

Niższe ligi: Były asystent Nawałki trenerem Motoru. Surma objął Sołę Oświęcim. Nie przyjechali na mecz, bo... mieli bierzmowanie

Autor: Mateusz Kasowski
2018-10-11 14:37:44

Na boiskach niższych lig w minionym tygodniu nie mieliśmy wielu patologicznych sytuacji, ale kilka ciekawych zdarzeń się znalazło. Tradycyjnie nie brakowało również pięknych bramek.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia na boiskach niższych lig? Daj nam znać na mkasowski@2x45.info.

***

III LIGA GRUPA I

Wrócił do strzeleckiej formy

Polonia Warszawa pokonała na wyjeździe Olimpię Zambrów 1:0. Zgadnijcie, kto strzelił bramkę dla "Czarnych Koszul".

***

Fantastyczny mecz w Łomży

Mecz ŁKS-u Łomża z Sokołem Aleksandrów Łódzki zakończył się wynikiem 3:4. W całym spotkaniu padło więc siedem goli, mimo że po godzinie gry na tablicy widniał wynik 1:0 dla gospodarzy. Goście zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w doliczonym czasie. Wcześniej fantastycznego gola rywalom zaaplikował Dawid Sarafiński, który umieścił piłkę w siatce niemal z zerowego kąta.

III LIGA GRUPA II

Prawie jak Lewandowski

Chemik Bydgoszcz przegrał u siebie 1:3 z rezerwami Lecha Poznań. Trzy bramki dla "Kolejorza" zdobył Hubert Sobol, który na skompletowanie hat-tricka potrzebował sześciu minut.

***

Zdecydowała ostatnia akcja

Mecz pomiędzy Górnikiem Konin a KKS-em Kalisz zakończył się wynikiem 2:1 dla gości. Przyjezdni zapewnili sobie jednak zwycięstwo dopiero w doliczonym czasie gry.

***

Radunia wraca na fotel lidera

Radunia Stężyca ponownie jest liderem III ligi. Beniaminek II grupy wygrał bowiem u siebie 2:0 z Bałtykiem Gdynia, a dotychczasowy lider KP Starogard Gdański zremisował bezbramkowo ze Świtem Skolwin.

***

Rachuneczek za kibiców gości

Bałtyk Koszalin musi zapłacić siedem tysięcy złotych Zarządowi Obiektów Sportowych w Koszalinie za zniszczenie trybun przez kibiców Gwardii. Klub zwrócił się jednak z prośbą o zmianę decyzji, a od Gwardii oczekuje "dorzucenia się" do grzywny.

III LIGA GRUPA III

Wygrali w osłabieniu

Już w 20. minucie meczu z Foto-Higieną Gać jeden z zawodników Ślęzy Wrocław wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Mimo tego, wrocławianie zdołali strzelić gola i wygrać ten mecz 1:0.

***

Z igły widły

Stal Brzeg na gwałt potrzebuje punktów, jednak w ostatnim spotkaniu uległa 2:3 Rekordowi Bielsko-Biała. Gospodarze twierdzili po meczu, że sędzia wypaczył wynik spotkania nie odgwizdując dla nich "ewidentnego" rzutu karnego. Panowie ze Stali chyba inaczej interpretują przepisy.

***

Zabrakło czterech minut

Stilon Gorzów prowadził 1:0 z rezerwami Miedzi Legnica. W drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać i wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Znów jednak Stilon zgubił punkty w końcówce, tracąc w ostatnich czterech minutach dwie bramki, w tym jedną samobójczą.

***

Wolsztyński wraca do gry

Łukasz Wolsztyński w kwietniu zerwał więzadła krzyżowe. W poprzedni weekend wrócił na boisko. W meczu rezerw Górnika Zabrze z Ruchem Radzionków wszedł na ostatni kwadrans i w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Górnika.

III LIGA GRUPA IV

Trener prosto z kadry

Motor Lublin zdążył już przyzwyczaić do wpadek, nie inaczej było w meczu z Wisłą Sandomierz. Lublinianie zremisowali na własnym stadionie. W poniedziałek jednak zyskali dopiero nominalnego szkoleniowca - nowym trenerem Motoru został Robert Góralczyk, przez ostatnie lata pracujący jako asystent Adama Nawałki w reprezentacji Polski.

***

Fantastyczny gol Szewca

Stal Kraśnik pokonała 2:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wynik otworzył Daniel Szewc, który z 16 metrów uderzył prosto w okienko bramki gospodarzy.

***

Ceglarz pozazdrościł

Jeszcze piękniejszą bramkę dla Stali Rzeszów zdobył w kolei Piotr Ceglarz, który fantastycznym strzałem z dystansu ustalił wynik na 3:0 w meczu z Sokołem Sieniawa.

***

Podhale kontynuuje serię

Podhale Nowy Targ zwiększyło swoją serię meczów bez porażki do dziesięciu. W miniony weekend nowotarżanie pewnie pokonali 3:0 Czarnych Połaniec.

***

Payet z III ligi

Bartosz Ciborowski popisał się fantastycznym wykonaniem rzutu wolnego w meczu Orląt Radzyń Podlaski ze Spartakusem Daleszyce. Pięknym strzałem podwyższył prowadzenie gospodarzy tuż przed przerwą na 2:0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1.

***

Legenda Ekstraklasy trenerem III-ligowca

Rekordzista pod względem liczby występów w Ekstraklasie, Łukasz Surma, został nowym szkoleniowcem Soły Oświęcim. Obecnie zespół zamyka tabelę IV grupy. Wcześniej Surma prowadził IV-ligową Watrę Białka Tatrzańska.

KUJAWSKO-POMORSKIE

Zawisza znalazł pogromcę

Zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz szli jak burza od początku tego sezonu ligi okręgowej, notując osiem zwycięstw z rzędu. Potknęli się jednak na dziewiątej kolejce, przegrywając 3:4 z Mustangiem Ostaszewo.

***

Mecz przełożony przez wypadek

Mecz pomiędzy FUKS-em Wielowicz a rezerwami Gromu Więcbork został przeniesiony na inny termin. Pierwotnie miał się odbyć w niedzielę, jednak w drodze na mecz jeden z samochodów, którym jechali gracze gości uległ wypadkowi, w związku z czym jeden z zawodników trafił do szpitala.

***

Było co oglądać

Amator Bydgoszcz przegrał z Zorzą Ślesin 0:22. Do tej pory zespół Amatora nie schodził poniżej ośmiu straconych bramek, a w drugiej kolejce uległ Skrze Paterek 0:24.

***

Narwany kierownik

Mecz Hermesa Radłowo z Orłem Kcynia został przerwany w 65. minucie. Na tablicy wyników widniał wynik 1:1, wtedy nie wytrzymał kierownik drużyny gospodarzy, który naruszył nietykalność cielesną sędziego. Teraz Hermes zostanie ukarany walkowerem.

LUBELSKIE

Pograli 25 minut

Gigant Przytoczno wytrzymał na boisku w Nowodworze zaledwie 25 minut. Po tym czasie, przy stanie 4:0 dla Orląt zespół gości został zdekompletowany. Postanowiono jednak utrzymać wynik z boiska.

LUBUSKIE

Prośby na nic się nie zdały

Włodarze Korony Kożuchów wielokrotnie zwracali się z prośbą do Czarnych Witnica o przełożenie zaplanowanego na sobotę spotkania. Niestety, gospodarze nie chcieli słuchać o przełożeniu meczu nawet o godzinę, w związku z tym Korona nie przyjechała na mecz do Witnicy. Większość młodzieżowców miała bowiem tego dnia bierzmowanie.

***

Do dziesięciu razy sztuka

Falubaz Zielona Góra stracił pierwsze punkty w lubuskiej IV lidze. Po rozgromieniu TS Przylep 10:0, a wcześniej dobrym meczu w Pucharze Polski przeciwko Wigrom Suwałki, gracze Andrzeja Sawickiego sensacyjnie tylko zremisowali 2:2 z Syreną Zbąszynek.