Autor zdjęcia: paininthearsenal.com

Liga Europy: Arsenal pokonuje Sporting, Betis lepszy od Milanu. Gole Tomasza Kędziory i Jakuba Piotrowskiego (video)

2018-10-25 23:51:52

Za nami trzecia kolejka zmagań w Lidze Europy. Najciekawszym spotkaniem dnia było starcie na szczycie tabeli w grupie E, gdzie Sporting Lizbona mierzył się z Arsenalem Londyn. Ostatecznie górą była ekipy z Anglii, która po bramce Danny’ego Wellbecka wygrała 1:0. Niespodziewanej porażki doznał AC Milan, który na własnym boisku poległ z Realem Betis 1:2. Czwartek był udany również dla polskich zawodników – Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) i Jakub Piotrowski (KRC Genk) wpisali się na listę strzelców, a ich drużyny dopisały do dorobku punktowego kolejne trzy oczka.

W meczu na szczycie grupy A szwajcarski FC Zurych wygrał z Bayerem Leverkusen 3:2. Szansy na zbliżenie się do prowadzącej dwójki nie wykorzystały pozostałe dwie ekipy – AEK Larnaka i Ludogorec Razgrad, bo w starciu tych dwóch drużyn padł remis 1:1. Tym samym obydwie drużyny mają na swoim koncie po jednym punkcie. W zespole mistrzów Bułgarii w 62. minucie na boisku pojawił się Jacek Góralski (obejrzał żółtą kartkę), a w 84. minucie na murawę wszedł Jakub Świerczok.

Tempa nie zwalnia Red Bull Salzburg, który pokonał na własnym stadionie Rosenborg Trondheim 3:0 i z kompletem punktów przewodzi w grupie B. Po piętach depcze mu RB Lipsk, który wygrał z Celtikiem Glasgow 2:0. W kolejnej grupie ważny tryumf zanotował Zenit Sankt Petersburg, który pokonał Girondins Bordeaux 2:1. W ekipie z Francji cały mecz zanotował Igor Lewczuk. Dodajmy, że Żyrondyści są nadal jedyną drużyną w grupie, która nie zdobyła ani jednego punktu. W innym meczu tej grupy, Slavia Praga pokonała FC Kopenhagę 1:0.

„Polski mecz” rozegrano w Trnawie, gdzie miejscowy Spartak mierzył się z Dinamem Zagrzeb. Trzy punkty pojechały do Chorwacji, bo mistrz tego kraju wygrał 2:1. W 70. minucie na boisko wszedł Patryk Małecki, a w ekipie Dinama od 74. minuty grał Damian Kądzior. W innym spotkaniu Anderlecht Bruksela zremisował z Fenerbahce Stambuł 2:2.

W grupie E z kompletem punktów po tryumfie nad Sportingiem Lizbona prowadzi Arsenal Londyn. Szansę na awans zachowała Worskla Połtawa, która na wyjeździe pokonała Qarabag Agdam 1:0. W ekipie mistrzów Azerbejdżanu 90 minut zanotował Jakub Rzeźniczak.

Ciekawie robi się w grupie C, bo tam nadal w walce o awans liczą się trzy ekipy. AC Milan po porażce z Realem Betis stracił fotel lidera, a do prowadzącej dwójki zbliżył się Olympiakos Pireus, który pokonał F91 Dudelange 2:0. Dodajmy, że zwycięstwo ekipie z Pireusu nie przyszło łatwo. W kolejnej grupie pewne, wysokie zwycięstwo zanotował Villarreal CF, który rozbił Rapid Wiedeń aż 5:0. Bezbramkowy remis zanotowali Rangers FC, którzy rywalizowali ze Spartakiem Moskwa.

W grupie H najciekawiej zapowiadało się starcie w Marsylii, gdzie miejscowy Olympique grał z Lazio Rzym. Ostatecznie ze zwycięstwa mogli cieszyć się piłkarze ze stolicy Włoch, którzy wygrali 3:1. W innym spotkaniu Eintracht Frankfurt wygrał z Apollonem Limassol 2:0. Takie wyniki oznaczają, że ubiegłoroczny finalista tych rozgrywek, czyli Olympique Marsylia może nie wyjść z grupy tegorocznej edycji – ekipa Rudiego Garcii na swoim koncie ma zaledwie jedno oczko.

W grupie I bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo zanotował KRC Genk, który pokonał Besiktas Stambuł 4:2. Do tryumfu przyczynił się też Jakub Piotrowski – Polak wszedł na boisko w 75. minucie i swoją bramką w 83. minucie ustalił wynik tego pojedynku. W drugim meczu Sarpsborg 08 zremisował z Malmo FF 1:1. Bardzo wysokie zwycięstwo zanotowała Sevilla FC, która rozbiła turecki Akhisar Belediyespor 6:0. Dzięki temu zespół z Hiszpanii przewodzi grupie J. Do walki o awans włączył się również Standard Liege, który pokonał FK Krasnodar 1:0.

W grupie K dużą rolę w zwycięstwie Dynama Kijów odegrał Tomasz Kędziora. Polak pięknym strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania, a wicemistrzowie Ukrainy ostatecznie pokonali na wyjeździe Stade Rennes 2:1. Liderem grupy pozostaje FK Astana, która zremisowała z FK Jablonec 1:1.

W ostatniej grupie o krok od awansu jest Chelsea Londyn, która po hat-tricku Rubena Loftus-Cheeka pokonała BATE Borysów 3:1 i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Niespodziewanie sytuację skomplikował sobie PAOK Saloniki, który na własnym obiekcie przegrał z węgierskim MOL Vidi FC 0:2.