var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);

Autor zdjęcia: Patryk Zajega Images

PP: Puszcza i Wigry też z awansem, hat-trick Drzazgi. Losowanie 1/8 finału już w czwartek

Autor: Bartosz Adamski
2018-11-07 21:08:48

Nie było niespodzianek w środowych spotkaniach 1/16 finału Pucharu Polski. Faworyci awansowali w komplecie i oprócz Lechii Gdańsk promocję do następnej rundy wywalczyli również pierwszoligowcy - Puszcza Niepołomice oraz Wigry Suwałki.

Równolegle ze spotkaniem Resovii z Lechią Gdańsk, które opisywaliśmy tutaj, toczył się również mecz KP Starogard Gdański z Puszczą Niepołomice. Na meczu obecna była Kaja Krasnodębska z Polski The Times, którą poprosiliśmy o opis spotkania. - Różnica w grze tych dwóch zespołów była widoczna. Puszcza po prostu pod wieloma względami była lepsza. Po szybko straconym golu jednak trzecioligowiec ruszył do odrabiania strat, ale miał problemy z celnością. Podopieczni Tomasza Tułacza przetrwali ten napór w pierwszej połowie, nie pozwolili dochodzić im do dogodnych sytuacji i od początku drugiej odsłony gra się wyrównała, ze wskazaniem na przyjezdnych. Ostatecznie w końcowych dwudziestu minutach zadali trzy ciosy. KP Starogard był w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, w dodatku kontaktowym, ale chyba nikt obecny na stadionie nie miał wątpliwości, że na awans zasługują goście.

Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Krzysztof Drzazga. - Zgadza się, ale jak sam przyznał po meczu, to były dość łatwe gole, przy których musiał dołożyć po prostu nogę. Puszcza grała dobry mecz i te trafienia były konsekwencją solidnej gry - dodała Krasnodębska.

KP Starogard Gdański - Puszcza Niepołomice 1:3 (0:1)
0:1 - Drzazga 7'
0:2 - Drzazga 73'
1:2 - Adamenko 86'
1:3 - Drzazga 87'

KP: 89. Jakub Knut - 20. Paweł Kowalczyk, 13. Bernard Powszuk (77, 5. Maksym Adamenko), 3. Tomasz Wypij, 14. Maciej Kozakowski - 7. Michał Wohlert, 15. Filip Sosnowski, 16. Damian Rysiewski (72, 17. Krzysztof Krakowiak), 4. Daniel Katerla (59, 10. Paweł Szołtys) - 8. Dawid Retlewski, 18. Kacper Łazaj.

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko - 4. Patryk Fryc, 23. Piotr Stawarczyk, 5. Konrad Stępień, 27. Mateusz Bartków - 14. Dawid Ryndak (86, 26. Marek Kuzma), 8. Longinus Uwakwe, 11. Marcin Stefanik, 10. Hubert Tomalski (58, 18. Wiktor Żytek), 2. Łukasz Szczepaniak - 9. Krzysztof Drzazga.

***

Z kolei w trzecim środowym spotkaniu - i zarazem zamykającym 1/16 finału - spotkali się dwaj pierwszoligowcy, u których ostatnio zaszły spore zmiany. W Wigrach Suwałki na ławce trenerskiej Ariel Jakubowski zastąpił Kamila Sochę, zaś wskutek problemów finansowych w Stomilu Olsztyn z pracy zrezygnował Kamil Kiereś, a misji ratowania Dumy Warmii i Mazur podjął się Piotr Zajączkowski.

I był to mecz początkowo dość wyrównany. Już w 11. minucie na prowadzenie wyszli goście, ale po czternastu kolejnych minutach mieliśmy remis. Po przerwie natomiast inicjatywę przejęli gospodarze i w ciągu kwadransa strzelili dwa gole autorstwa Karola Mackiewicza i Kamila Sabiłły, które już praktycznie przesądziły o awansie Wigier. Suwałczanie mogli jeszcze bardziej pogrążyć przyjezdnych, ale Robert Bartczak trafił tylko w poprzeczkę.

Stomil zdołał w samej końcówce odpowiedzieć golem Remigiusza Szywacza, ale nie był w stanie odrobić strat, co skutkowało pożegnaniem się z rozgrywkami o Puchar Polski. Według osób, które oglądały spotkanie w Suwałkach, awans drużyny prowadzonej przez Jakubowskiego był po prostu zasłużony.

Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 3:2 (1:1)
0:1 - Góral 11'
1:1 - Mackiewicz 25'
2:1 - Sabiłło 54'
3:1 - Bartczak 61'
3:2 - Szywacz 87'

Wigry: 30. Hieronim Zoch - 5. Wojciech Kuriata, 25. Arkadiusz Najemski, 44. Adrian Karankiewicz - 97. Piotr Kwaśniewski, 99. Damian Pawłowski (90, 34. Adrian Piekarski), 29. Martin Adamec (79, 8. Filip Karbowy), 35. Dawid Polkowski (63, 2. Paweł Olszewski), 10. Karol Mackiewicz - 9. Kamil Sabiłło, 27. Robert Bartczak.

Stomil: 82. Piotr Skiba - 20. Wojciech Dziemidowicz (85, 4. Jakub Mosakowski), 16. Łukasz Sołowiej, 15. Szymon Jarosz, 71. Remigiusz Szywacz - 9. Tomasz Zając, 66. Miłosz Trojak, 21. Łukasz Jegliński, 8. Marcin Stromecki (69, 34. Wołodymyr Tanczyk), 10. Piotr Głowacki (58, 22. Dominik Kun) - 99. Michał Góral.

***

Losowanie 1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się już w czwartek, 8 listopada o godzinie 12:00 w siedzibie PZPN. Transmisja zostanie przeprowadzona na kanale Łączy Nas Piłka.