var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);

Autor zdjęcia: smmsport.com

Liga Mistrzów: Nieprawdopodobna końcówka w Turynie. Dwa gole Lewandowskiego. Sędziowski skandal w Manchesterze (video)

2018-11-07 23:41:33

Za nami środowe spotkania czwartej kolejki Ligi Mistrzów. Niesamowity przebieg miało spotkanie w Turynie, gdzie Juventus w samej końcówce stracił dwie bramki i przegrał z Manchesterem United 1:2. Dwie bramki Roberta Lewandowskiego pozwoliły Bayernowi Monachium pokonać AEK Ateny 2:0. Ogromny niesmak mogą czuć kibice i przede wszystkim piłkarze Szachtara Donieck – sędzia Viktor Kassai podyktował rzut karny po upadku Raheema Sterlinga, który nie został zaatakowany przez żadnego rywala. Ostatecznie „The Citizens” rozbili swojego przeciwnika aż 6:0.

W grupie E Bayern nie zagrał wielkiego spotkania, ale zdobył kolejne cenne trzy punkty. Niewątpliwie ojcem sukcesu był Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki dla swojego zespołu. Tym samym zdobył swoją 48. i 49. bramkę w historii występów w Lidze Mistrzów, dzięki czemu awansował na siódme miejsce w klasyfikacji strzelców wszechczasów, wyprzedzając takich graczy jak Andriy Shevchenko, Zlatan Ibrahimović czy Alfredo Di Stefano. Polak szybko może awansować jeszcze wyżej, bo wyprzedzający go Thierry Henry ma na swoim koncie 50 trafień. W innym meczu tej grupy Benfica Lizbona zremisowała z Ajaxem Amsterdam 1:1. Taki wynik powoduje, że wicemistrzowie Holandii są już o krok od awansu do kolejnej fazy. Zespół ze stolicy Portugalii musiałby wygrać najbliższe dwa mecze – z Bayernem i AEK-iem oraz liczyć, że Ajax w najbliższych dwóch spotkaniach zdobędzie tylko jeden punkt.

Środowa rywalizacja w grupie F to przede wszystkim sytuacja z 23. minuty meczu Manchester City – Szachtar Doneick – Raheem Sterling przy próbie strzału „zarył” w ziemię i bez kontaktu z przeciwnikiem upadł na murawę. Nie wiadomo czemu sędzia Viktor Kassai uznał, że zawodnik gospodarzy był faulowany i wskazał na jedenasty metr. To bez wątpienia ustawiło przebieg meczu, bo po tej bramce Gabriela Jesusa mistrzowie Anglii prowadzili już 2:0, a ostatecznie zwyciężyli 6:0. VAR w Lidze Mistrzów jest jak najszybciej potrzebny, bo to co wydarzyło się na Etihad Stadium to prawdziwy skandal. Sytuację w tej grupie na własne życzenie znów komplikuje sobie Olympique Lyon – ekipa z Francji po pierwszej połowie prowadziła z TSG 1899 Hoffenheim 2:0, od 51. minuty grała w przewadze jednego zawodnika, a mimo to po bramce Pavla Kaderabka w doliczonym czasie gry zaledwie zremisowała 2:2. Taki rezultat powoduje, że w grze o drugie miejsce premiowane awansem pozostają trzy drużyny: Olympique Lyon, TSG 1899 Hoffenheim i Szachtar Donieck.

Kluczowym spotkaniem dla grupy G było rewanżowe starcie w Moskwie – CSKA mierzyło się z AS Romą. Goście szybko objęli prowadzenie, na początku drugiej połowy CSKA wyrównało i wydawało się, że w tym meczu wszystko może się jeszcze zdarzyć. Niestety dla wicemistrzów Rosji w 56. minucie Hordur Magnusson obejrzał drugą żółtą i czerwoną kartkę, a grę w przewadze wykorzystali Włosi, którzy po bramce Lorenzo Pellegriniego wywieźli komplet punktów. Dzięki temu zespół Eusebio Di Francesco jest o krok od awansu do 1/8 finału. Strzelaninę w Pilźnie urządzili sobie piłkarze Realu Madryt, którzy rozbili mistrza Czech – miejscową Viktorię – aż 5:0. Dodajmy, że już do przerwy „Królewscy” zdobyli cztery gole.

W grupie H niesamowity przebieg miał mecz w Turynie, gdzie Juventus podejmował Manchester United. „Stara Dama” przeważała, kontrolowała przebieg spotkania, tworzyła sobie sytuacje bramkowe, ale była bardzo nieskuteczna. W 65. minucie piękną bramką popisał się Cristiano Ronaldo i wydawało się, że rywalizacja w tym meczu już się zakończyła. Gospodarze jednak w końcówce zwolnili tempo, a szansę zwierzyli goście. W 86. minucie z rzutu wolnego wyrównał Juan Mata, a w doliczonym czasie gry samobójcze trafienie zanotował Alex Sandro. Tym samym „Czerwone Diabły” praktycznie wyszły spod topora i nadal wszystko w tej grupie jest możliwe. 90 minut w bramce Juventusu rozegrał Wojciech Szczęsny, który nie popisał się przy drugim straconym golu. W innym spotkaniu pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów zanotowała Valencia CF – „Nietoperze” pokonały na własnym boisku Young Boys Berno 3:1.