var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: SQN

Premiera książki Andrzeja Strejlaua już niebawem, a tymczasem legendarny trener wcielił się w rolę... nawigacji samochodowej!

Autor: Redakcja
2018-11-08 10:00:02

„Świetnie”, „fenomenalnie”, „brawo”, „nie, nie”, „źle” – to tylko niektóre ze słynnych komend legendarnego trenera Andrzeja Strejlaua, które wydaje podczas każdego komentowanego meczu. Charakterystyczny głos i znane na całą Polskę powiedzenia znalazły w końcu swoje zastosowanie w… nawigacji samochodowej! To wszystko z okazji zbliżającej się premiery książki „On, Strejlau”, którą Wydawnictwo SQN zapowiada jako „fascynującą podróż przez życie trenerskiej legendy”.

Andrzej Strejlau to były piłkarz kilku stołecznych klubów: Gwardii, Hutnika i Legii. Wielką sławę przyniosła mu jednak dopiero praca w roli asystenta Kazimierza Górskiego podczas mundialu w Niemczech w 1974 roku, gdzie reprezentacja Polski w wielkim stylu zdobyła trzecie miejsce. Później szkoleniowiec prowadził kilka klubów z Polski, Grecji, Islandii, a nawet Chin, w latach 1989-1993 był selekcjonerem biało-czerwonych. Obecnie pełni rolę piłkarskiego eksperta, komentując mecze i występując w telewizyjnych studiach.

14 listopada ukaże się książka 78-letniego trenera zatytułowana „On, Strejlau”. To wywiad-rzeka przeprowadzony przez dziennikarza Jerzego Chromika. Andrzej Strejlau opowiada we wspomnieniach o dzieciństwie spędzonym w czasach wojennej zawieruchy, kulisach sukcesów Orłów Górskiego czy genezie konfliktu z Jackiem Gmochem. Właśnie z okazji zbliżającej się premiery autobiografii szkoleniowiec postanowił wcielić się w rolę nawigacji samochodowej podczas przejażdżki po Warszawie. Spot relacjonujący to wydarzenia ma zachęcić do wyruszenia w książkową podróż z trenerem Strejlauem:

Według nas to absolutny majstersztyk marketingowy. Począwszy od pomysłu, skończywszy na wykonaniu.

To jednak nie jedyna podróż, którą w najbliższym czasie odbędzie piłkarski ekspert. Wkrótce Andrzej Strejlau wraz z Jerzym Chromikiem ruszają w trasę promocyjną książki „On, Strejlau” po Polsce. Na liście miast, które odwiedzą, są m.in. Warszawa, Szczecin, Poznań, Katowice, Wrocław, Łódź i Gdańsk. Pierwsza okazja do spotkania z autorami 14 listopada o godz. 18.00 w Sklepie Piłkarskim R-GOL w Warszawie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Więcej o książce TUTAJ.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się