var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img"; function onFinishedPlaying() { $("#footerAdvert").remove(); } $(document).ready(function() { setTimeout("onFinishedPlaying()", 15000);

Autor zdjęcia: pixabay.com

Niższe ligi: Kolejny sędzia pobity. Wyniki wyborów przeszkodą dla klubów? 56 straconych goli w ostatnich trzech meczach (video)

Autor: Mateusz Kasowski
2018-11-08 17:38:09

Niestety, w minionym tygodniu znów byliśmy świadkami patologicznej sytuacji na boiskach niższych lig - pobity został kolejny sędzia. Dwie drużyny nie miało ponadto ważnych badań lekarskich i ich mecze nie mogły się odbyć. Niespodziewanie wyniki niedawnych wyborów samorządowych mogą źle wpłynąć na sytuację kilku klubów. Pojawiają się już na horyzoncie natomiast zespoły, które biją niechlubne rekordy.

Byłeś świadkiem ciekawej sytuacji na boiskach niższych lig? Daj nam znać na mkasowski@2x45.info.

***

III LIGA GRUPA I

Świetne widowisko w Ostródzie

Sokół Ostróda bardzo dba o swoich kibiców. Coraz częściej mecze tego zespołu są bardzo emocjonujące. Tym razem gracze Jarosława Kotasa zremisowali w miniony weekend z Legionovią Legionowo 2:2, ratując punkt w ostatniej minucie meczu, gdy w polu karnym rywala znalazł się nawet golkiper Sokoła.

***

Co tam, Panie, u Pieczary?

Krystian Pieczara ciągle znajduje się w znakomitej dyspozycji, strzelając bramkę w piątym meczu z rzędu. Tym razem "Czarne Koszule" zwyciężyły 3:0 w Nowym Dworze Mazowieckim, a warszawski superstrzelec otworzył wynik spotkania. Sporo mówiło się też o pięknym golu Przemysława Szabata na 3:0.

***

Świetny Huragan

Huragan Morąg bardzo pewnie pokonał Broń Radom 4:0. Gospodarze prowadzili do przerwy już 2:0, strzelając dwa fantastyczne gole. Po przerwie nadal kontrolowali przebieg gry.

***

Bramkarz zaprzepaścił szansę

Ruch Wysokie Mazowieckie miał ogromną szansę, by wywieźć z Ełku trzy punkty. Niestety kilka minut przed końcem golkiper gospodarzy popełnił fatalny błąd, czego efektem było doprowadzenie do remisu.

III LIGA GRUPA II

Zmiana trenera po klęsce z Lechem

Wda Świecie ma nowego szkoleniowca. Został nim Zbigniew Kaczmarek, w przeszłości trener m.in. Arki Gdynia i Wigier Suwałki. W ostatniej kolejce Wda poległa w starciu z rezerwami Lecha Poznań aż 0:5.

***

Kalisz na mistrza

W tabeli III ligi prowadzi Radunia Stężyca, ale w genialnej formie jest KKS Kalisz, który zaliczył dziewiąte z rzędu zwycięstwo, pokonując aż 4:0 Kotwicę Kołobrzeg. W najbliższy weekend z kolei prawdziwy szlagier. Kaliszanie podejmą u siebie Radunię.

***

Wybory samorządowe przeszkodą dla klubu?

W kuluarach mówi się, że zmiany burmistrzów w Środzie Wielkopolskiej i Koninie nie są na rękę Polonii i Górnikowi. Obydwa kluby były bowiem do tej pory wspierane przez włodarzy miasta, z kolei ich następcy nie są wielkimi orędownikami futbolu.

III LIGA GRUPA III

Najlepszy mecz i porażka

Stilon Gorzów przegrał z Górnikiem II Zabrze 2:3. To kolejna porażka gorzowian po tym jak obejmują prowadzenie na wyjeździe. W Zabrzu było tak dwukrotnie, ponownie jednak zabrakło szczęścia. Po meczu trener Kamil Michniewicz stwierdził, że był to najlepszy mecz jego zespołu w tym sezonie.

***

Bez bramek, ale nie bez emocji

Rekord Bielsko-Biała zremisował na własnym stadionie 0:0 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Choć w meczu tym obyło się bez bramek, nie zabrakło emocji. Oba zespoły chętnie atakowały, dzięki czemu kibice nie mogli narzekać na nudę.

***

Ciągnie ten wózek

Stal Brzeg powoli podnosi się po fatalnym początku sezonu, a kluczową rolę odgrywa w tym Damian Celuch. W ostatnim meczu snajper Stali trzykrotnie pokonał bramkarza Piasta Żmigród i wskoczył na pozycję lidera klasyfikacji strzelców.

***

Dramatyczny błąd

Górnik Polkowice zgodnie z oczekiwaniami pokonał 3:1 Lechię Dzierżoniów. Nie było to jednak łatwe spotkanie, bowiem dopiero w samej końcówce gospodarze zapewnili sobie komplet punktów. Wcześniej objęli prowadzenie, jednak jeszcze w pierwszej połowie stracili je po katastrofalnym błędzie bramkarza, który zanotował kiks i Michał Orzechowski wbił futbolówkę do pustej bramki.

III LIGA GRUPA IV

Meczycho

Chełmianka Chełm zmierzyła się w miniony weekend w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Kibice w Chełmie zobaczyli fantastyczne widowisko, które skończyło się podziałem punktów po remisie 3:3. Goście przegrywali już 0:2 i 1:3, by odrobić straty w samej końcówce.

***

Podhale nigdy się nie poddaje

Podhale Nowy Targ w doliczonym czasie gry uratowało jeden punkt w starciu z Motorem Lublin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a emocje rozniosły sztab szkoleniowy miejscowych.

LUBELSKIE

Nie posiadali kart zdrowia

Spotkanie pomiędzy Draco Kowala a Jaworzanką Rogów zostanie zweryfikowane jako walkower na korzyść tych pierwszych. Jaworzanka nie posiadała bowiem ważnych kart zdrowia.

LUBUSKIE

Beniaminek w końcu stracił punkty

Do 12. kolejki A Klasy trzeba było czekać, aż beniaminek, Sparta Grabik straci jakiekolwiek punkty. W meczu z trzecią w tabeli Granicą Żarki Wielkie padł bezbramkowy remis. Sparta nadal ma jednak aż cztery punkty przewagi nad następnym beniaminkiem, ŁKS-em Łęknica.

***

Po pierwsze ambicja

Zawodnik Warty Gorzów, Dawid Ufir, w samą sobotę zagrał w dwóch meczach. Najpierw wystąpił w drugiej połowie meczu z rezerwami Zagłębia Lubin w III lidze, a po chwili pojechał do Wojcieszyc, by tam rozegrać również drugą część gry w drużynie rezerw. W tym drugim meczu strzelił nawet bramkę.

OPOLSKIE

Egipt walczy o tytuł

Miano najgorszego zespołu w Polsce może trafić do Egiptu Krzyżanowice. Gracze z opolskiej B Klasy w ostatnich trzech meczach stracili 56 bramek. W dwunastu kolejkach aż 144 razy wyciągali piłkę z siatki, nie zdobywając ani jednego punktu.

PODKARPACKIE

Również nie mieli ważnych kart zdrowia

Również gracze Tęczy Kosienice nie rozegrali meczu w miniony weekend, bowiem nie wzięli ze sobą kart zdrowia.

ŚLĄSKIE

Przy tym wszystko staje się nieistotne

Victoria Częstochowa nie zdołała w ostatni weekend zorganizować boiska na mecz  z Płomieniem Kuźnica Marianowa. To jednak zeszło na dalszy plan. W niedzielę zmarł bowiem zawodnik Victorii.

WIELKOPOLSKIE

Kolejny sędzia pobity

W meczu GKS Rzgów - Sparta Konin doszło do sporego skandalu. W 87. minucie jeden z zawodników gości uderzył sędziego najpierw głową, a następnie zaprezentował "liścia". Arbiter przerwał spotkanie przy wyniku 0:0, co jednak zostało zweryfikowane jako walkower, a zawodnik po chwili się otrząsnął i nie mógł zrozumieć swojego zachowania.