var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";


Autor zdjęcia: ESPORT Now

ESPORT: „Piko” z awansem na Global Series. "Może osiągnąć więcej od Riptorka"

Autor: Krystian Juźwiak
2018-11-08 22:01:18

16-letni Nikodem „Piko” Pawlak zwyciężył w lanowych eliminacjach do Global Seres. - Jeżeli Nikodem utrzyma formę, może osiągnąć wiele. Już znaleźli się optymiści mówiący, że ten sezon może być dla niego nawet lepszy niż poprzedni dla „Riptorka” – powiedział Patryk „Mayor” Majewski.

Nikodem „Piko” Pawlak pierwszy romans zaliczył z FIFĄ 10, ale jak sam przyznaje, na poważnie gra od edycji z numerem 17. - Przejście na 19-stkę od początku nie stanowiło problemu, czułem się pewny siebie i wiedziałem, że to może być FIFA, w której coś osiągnę - mówił zwycięzca eliminacji.

- Piko ze startem tego sezonu był uważany za gracza, który może zaskoczyć, ale chyba nikt nie postawiłby na aż takie sukcesy. Jeszcze nie tak dawno przegrał w finale z Miłoszem Bogdanowskim o wyjazd do Paryża, a teraz wywalczył jako jedyny Polak awans do wielkiego turnieju – tłumaczył dziennikarz Patryk „Mayor” Majewski. - Ktoś mógłby uznać, że to poniekąd normalne, ale jeżeli 16-latek w tak krótkim czasie robi tak duże zamieszanie na scenie, to wiedz, że coś się dzieje. Jeżeli Nikodem utrzyma formę, może osiągnąć wiele, a już znaleźli się optymiści mówiący, że ten sezon może być dla niego nawet lepszy niż poprzedni dla „Riptorka”. Jedyne, nad czym musi teraz pracować, to odpowiednie przygotowanie mentalne.

- Turniej ten od początku szedł po mojej myśli, pierwszy dzień skończyłem z bilansem 6:1 i nie czułem stresu, starałem się spokojnie podejść do tych eliminacji, za cel stawiałem sobie wyjście z grupy, ponieważ ostatnim razem zabrakło jednego zwycięstwa do osiągnięcia tego celu. Po pierwszym spotkaniu, które wygrałem dzięki bramce w końcówce - a rywalizowałem z bardzo drogim składem - poczułem się jeszcze bardziej pewny siebie i udało się w ten dzień zrobić bilans 6 zwycięstw, 1 porażka, co dawało wyjście z grupy. Nie czułem, żeby coś się zmieniło, raczej wiedziałem, że wszystko rozstrzygnie się następnego dnia - powiedział "Piko".

- W niedzielę zacząłem od porażki z bardzo dobrym zawodnikiem, którego poniekąd zlekceważyłem, ale on także awansował, więc chciałbym mu się zrewanżować na turnieju offline. Gdy zobaczyłem drabinkę, czułem niesmak, że pomimo takiej gry będę musiał grać o wszystko z zawodnikiem, który wyszedł z pierwszego miejsca jako jedyny był niepokonany w turnieju. Morale trochę spadły, zagrałem pierwsze spotkanie w fazie play-off i dosyć łatwo je wygrałem, następnie mecz ze wspomnianym zawodnikiem. Szczerze, to chyba to zwycięstwo dało mi największego "kopa" w tych eliminacjach, czułem radość i wiedziałem, że muszę to zrobić, nie zaprzepaścić szansy na awans. Przegrałem z duńskim zawodnikiem, a następnie grałem o wszystko z Niemcem, którego pokonałem w poprzednich eliminacjach. Udało mi się tego dokonać również teraz. Byłem niesamowicie szczęśliwy, jeśli chodzi o przygodę z FIFA. To była największa radość, jaka mnie spotkała. Euforia po zwycięstwie trwała około godziny, a później to zeszło i na chłodno mogę powiedzieć, że jestem z siebie bardzo zadowolony – mówił wyraźnie rozemocjonowany 16-latek.

Nikodem na rozkładzie miał m.in. „Zimmiego” z AS Romy oraz Eis_vogela. Starych wyjadaczy pokonał składem, który spokojnie można nazywać „co najwyżej średnim”. - Zespół, którym grałem na pewno pozwalał rywalom myśleć, że jestem średnim zawodnikiem bądź mają dużą przewagę składu i mogą się rozluźnić, jednak uważam, że tak mogło być tylko w pierwszych meczach, ponieważ później zawodnicy raczej respektowali mój aktualny bilans w grupie i umiejętności, co było widać na boisku.

- Chciałbym być co najmniej finalistą mistrzostw Polski, ale największym celem jest dla mnie awans na FIFA Global Series Play-offs, a po dobrym występie na tym turnieju pojechanie na turniej FeWC. Rok temu udało się to innemu polskiemu zawodnikowi - damiemu, a w tym roku chciałbym, żeby pojechał więcej niż jeden Polak i mam nadzieję dołożyć się do tej liczby – zdradził Pawlak.


Komplet wyników „Piko”:
7:6 vs Shoppen-dk (AaB) 3:3/4:3
5:4 vs Plasmatix 3:2/2:2
7:5 vs Artigriezmann 5:3/2:2
5:6 vs hasoo19 3:3/2:3
5:0 vs Seimen98 4:0/1:0
6:3 vs Štěpán "RIIJK" Sobocki (eSuba) 2:2/4:1
6:5 vs Zimme (AS Roma) 3:2/3:3
2:0 vs Bullet Prooof 5:2/4:3

Faza play-off:
2:0 vs LostInTheWavesz (Team Envy) 4:1/5:2
2:1 vs Eisvogel (FC Schalke 04 Esports) 2:3/3:1/4:3
0:2 vs Fatih "Üstun" Üstun (M10) 3:5 dog/2:3


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się