var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";


Autor zdjęcia: własne

Gdybym grał w Paryżu, byłbym najlepiej zarabiającym zawodnikiem!

Autor: Marcin Krzywicki
2018-11-15 17:00:00

W swoim najnowszym felietonie Marcin Krzywicki komentuje ostatnie doniesienia Football Leaks. - Kończy się mecz, idziesz pod trybuny i robisz coś takiego: „Hej. Dzięki” i możesz iść sprawdzić konto. Cały dzień mógłbym się witać za taką stawkę - pisze "Krzywy".

Byłem w wielu klubach. Piłkarskich, fitness, nocnych. Chciałem być też w "Klubie 100" Ekstraklasy, ale zabrakło mi 99 bramek :D

Piłkarska szatnia to miejsce, którego na żadne inne bym nie zamienił. Nawet na takie z cheerleaderkami. Widziałem i słyszałem wiele, ale na pewno nie tyle co Football Leaks.

Słyszeliście o Football Leaks?  

Futbolowe Wiki Leaks publikują dokumenty niewygodne dla klubów, agentów i zawodników, bo mówiące prawdę o kontraktach. Na świeczniku znalazł się właśnie klub z Paryża.

W takim właśnie PSG, Mbappe zażyczył sobie dostępność prywatnego odrzutowca klubu na wyłączność przez 50 godzin w roku. Chłopa musiałbym kiedyś zapakować w Bydgoszczy do pospiesznej 93-trójki na rasie Dworzec Główny - Kapuściska. Pasy trzeba było zapinać, tak zasuwała! Za 2,80 zł! :)

30 tysięcy euro miesięcznie na utrzymanie osobistego trenera, kierowcy i ochrony. To musi kosztować. Karnet na siłownię, dieta pudełkowa, choinki zapachowe do auta i naboje dla ochroniarza. Też mi akurat tyle wychodzi.

Nawet boję się pomyśleć, ile klub z Paryża przeznacza na karnet Neymara.

Ale to wszystko, to jest NIC!

Piłkarze PSG dostają premię za przywitanie się z kibicami i podziękowanie im po meczach. Sumy się różnią - od 33 tys. euro miesięcznie dla jakiegoś zawodnika do 375 tys. miesięcznie dla Neymara. W skrócie - premie za dobre zachowanie.

Oprócz dziękowania kibicom, na liście wymaganych zachowań jest kilka punktów:

  • Punktualność
  • Dobry kontakt z mediami
  • Prawidłowe podejście do treningów

Byłbym najlepiej zarabiającym piłkarzem w Paryżu. Gdybym grał w Paryżu:)

Kończy się mecz, idziesz pod trybuny i robisz coś takiego: „Hej. Dzięki” i możesz iść sprawdzić konto. Cały dzień mógłbym się witać za taką stawkę.

Christopher Nkuku miesięcznie za podziękowanie kibicom zarabia tyle, co trener Adam Nawałka w Lechu, jak się dobrze dogada. W takim miejscu jest Ekstraklasa…

Takie zapisy w kontrakcie nad Sekwaną są powszechne. Dlaczego? Firma we Francji nie może nakładać kary na pracownika. W Anglii jeden wybryk i tygodniówka zostaje w klubowej kasie. We Francji piłkarz cierpi przez odebranie premii, a są one niemałe. Najlepszym przykładem jest Memphis Depay, z którym problemy mieli działacze Olympique Lyon.

Jest to na pewno jeden z największych absurdów opublikowanych przez Football Leaks. Dodatkowo dochodzi łamanie zapisów Finansowego Fair Play, a to w tej chwili największy problem. Mowa o porozumieniu zawartym z katarską firmą turystyczną (QTA). Wszystkie te rewelacje sprawiły, że pozycja Paris Saint-Germain w europejskiej piłce została zachwiana. Jeśli informacje się potwierdzą, prawdopodobne jest nawet wykluczenie zespołu z europejskich pucharów.

Albo zatrudnią jak najszybciej polskich księgowych, albo nie uciekną od konsekwencji :)


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się