var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: oskfotboll.se

Raport 2x45: Ciekawi piłkarze z lig grających systemem wiosna-jesień, którym z końcem roku wygasają kontrakty. Aż 66 nazwisk!

Autor: Bartosz Adamski
2018-11-18 13:00:23

Do rozegrania w tym roku w Ekstraklasie zostało pięć kolejek, polskie kluby już powoli przygotowują się pod kątem zimowego okna transferowego, więc postanowiliśmy ułatwić im zadanie i przygotowaliśmy listę graczy, którym z końcem roku wygasają kontrakty. Skupiliśmy się tylko na ligach grających systemem wiosna-jesień, gdzie obecna kampania już się zakończyła lub dobiega końca.

Podstawowym kryterium wyboru był kontrakt upływający z końcem grudnia, lecz znaleźli się w poniższym zestawieniu również zawodnicy, których umowy wygasną już w listopadzie. Nie uwzględnialiśmy zawodników, o których wiedzieliśmy, że mają klauzulę przedłużenia kontraktu. Wybraliśmy piłkarzy tylko poniżej 30. roku życia.

Wyselekcjonowaliśmy zawodników z lig, które już zakończyły lub kończą bieżący sezon. Stąd znaleźli się poniżej piłkarze m.in. z Norwegii, Szwecji, Białorusi czy Kazachstanu. Każdy z nich powinien być w zasięgu transferowym polskich zespołów. W najgorszym razie o zakontraktowanie najlepszych graczy mogłyby pokusić się tylko polskie krezusy finansowe. Staraliśmy się wybierać piłkarzy głównie pod kątem Ekstraklasy, ale na niektórych zawodników mogłyby spojrzeć także kluby pierwszoligowe.

W sumie wyselekcjonowaliśmy aż 66 nazwisk. Najwięcej ciekawych zawodników jest na środku obrony - na tej pozycji naprawdę jest ogromny komfort wyboru. Ku naszemu zaskoczeniu, znaleźliśmy zaledwie dwóch prawych obrońców godnych polecenia. Interesujących lewych obrońców - a więc graczy z pozycji najbardziej deficytowej w Ekstraklasie - jest siedmiu, z czego sześciu naprawdę niezłych. Problem mieliśmy również z wybraniem ciekawych ofensywnych pomocników - tutaj także była posucha. W przypadku pozostałych miejsc na boisku siły rozkładają się mniej więcej po równo.

Pogrupowaliśmy piłkarzy nie tylko według głównej pozycji (większość jest w stanie grać również w innych strefach boiska), ale także - z naszego punktu widzenia - według stopnia ich aktualnej przydatności w trzech kategoriach - "to mógłby być hit", "ciekawe warianty" oraz "raczej nie zaniżaliby poziomu".

Istotną kwestią jest oczywiście posiadanie przez danego zawodnika paszportu Unii Europejskiej. Jeśli nie dysponował takim, zaznaczyliśmy ten mankament.

Poniższa lista aktualna na dzień 18 listopada 2018 roku.

***

BRAMKARZE:

To mógłby być hit:

Andre Hansen (Norwegia, 17.12.1989) - Podstawowy bramkarz Rosenborga Trondheim przez ostatnie cztery lata. Regularnie grywał z norweskim klubem w fazie grupowej Ligi Europy. W trzech z czterech sezonów notował dwucyfrową liczbę czystych kont. Jest także trzykrotnym reprezentantem Norwegii.


Ciekawe warianty:

Aleksandr Gutor (Białoruś, 18.04.1989) - Jest 10-krotnym reprezentantem Białorusi (ostatni mecz w marcu z Azerbejdżanem). W minionym sezonie zachował osiem czystych kont w 25 meczach w barwach Dinama Brześć. W CV ma także grę w Lidze Mistrzów dla BATE Borysów. Brak paszportu UE.

Sean McDermott (Irlandia, 30.05.1993) - Podstawowy bramkarz norweskiego Kristansund. W minionym sezonie Elitserien w 29 meczach zachował sześć czystych kont. Jest powoływany do reprezentacji Irlandii, ale nie udało mu się jeszcze zadebiutować.


Raczej nie zaniżaliby poziomu:

Dmitri Dudar (Białoruś, 8.11.1991) - Mierzący aż 197 cm wzrostu golkiper, który w minionym sezonie reprezentował barwy FK Gomel. W dwudziestu meczach białoruskiego średniaka osiem razy zachował czyste konto. We wcześniejszych dwóch sezonach przynajmniej połowę meczów kończył bez straconego gola. Brak paszportu UE.

Pavel Pavlyuchenko (Białoruś, 1.01.1998) - 20-letni golkiper powoli wchodzi do seniorskiej piłki w barwach Dinama Brześć. Przez ostatnie dwa sezony uzbierał 12 meczów, w których zachował pięć czystych kont. Ma dwa mecze w białoruskiej młodzieżówce. Brak paszportu UE.

***

PRAWY OBROŃCA:

Ciekawe warianty:

Emil Salomonsson (Szwecja, 28.04.1989) - Ośmiokrotny reprezentant Szwecji. Przez zdecydowaną większość swojej kariery związany z IFK Goteborg. Grał w eliminacjach do Ligi Europy przeciwko Śląskowi Wrocław trzy lata temu. Ostatnio w Allsvenskan w 29 meczach strzelił jednego gola i zaliczył cztery asysty.

Aslak Fonn Witry (Norwegia, 10.03.1996) - Podstawowy prawy obrońca norweskiego Rannheim. W 25 meczach strzelił dwa gole i zanotował asystę.

***

ŚRODKOWY OBROŃCA:

To mógłby być hit:

Alexander Milosević (Szwecja, 30.01.1992) - Ma bardzo bogate CV. Był m.in. w Besiktasie Stambuł, potem uzbierał 28 meczów w Bundeslidze dla Hannoveru i Darmstadt. Nie poradził sobie następnie w tureckim Caykur Rizespor i wrócił do Szwecji. Miniony sezon spędził w AIK-u Solna i wygląda na to, że się odbudował. Jest czterokrotnym reprezentantem Szwecji.


Ciekawe warianty:

Nemanja Milunović (Serbia, 31.05.1989) - Od 3,5 roku gra w BATE Borysów z różnym skutkiem, głównie przez kontuzję więzadeł krzyżowych. W sumie uzbierał 59 meczów, w których strzelił 6 goli. Występował w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Jest ponadto trzykrotnym reprezentantem Serbii. Ma podpisać kontrakt z Crveną Zvezdą, ale jeszcze do tego nie doszło, więc umieszczamy go w zestawieniu.

Denis Polyakov (Białoruś, 17.04.1991) - Polecaliśmy go już w letnim raporcie zawodników bez kontraktów. Ostatecznie postanowił wrócić do BATE Borysów, ale furory tam nie zrobił. Zagrał zaledwie pięć meczów i nic nie wskazuje na to, by miał przedłużyć kontrakt. Ostatnio grywał jednak znów w reprezentacji Białorusi. Brak paszportu UE.

Nino Galović (Chorwacja, 6.07.1992) - Kapitan i szef defensywy Dinama Mińsk. W minionym sezonie zagrał 25 meczów (wszystkie od pierwszej do ostatniej minuty), w których strzelił cztery gole. Jeden z lepszych obrońców ligi białoruskiej.

Hrvoje Milicević (Chorwacja, 20.04.1993) - W CV ma nawet trzy gry w Serie A dla Pescary. Ostatnio występował w kazachskim FK Aktobe i należał do wyróżniających się zawodników. W 31 meczach strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty.

Mikael Dyrestam (Szwecja, 10.12.1991) - Dwukrotny reprezentant Szwecji. W CV ma 19 występów w Eredivisie dla NEC Nijmegen. Ostatnio odbudowywał się w Kalmar FF i był chwalony za swoją grę.

Dan Peter Ulvestad (Norwegia, 4.04.1989) - Kapitan norweskiego Kristiansund. W minionej kampanii wystąpił w 26 meczach i strzelił cztery gole.

Simen Wangberg (Norwegia, 6.05.1991) - Kapitan i podstawowy stoper Tromsoe. Przez znaczną większość swojej kariery utrzymuje się na poziomie Eliteserien. Ostatnio w 24 meczach strzelił dwa gole.

Magnar Odegaard (Norwegia, 11.05.1993) - Partner Wangberga z linii obrony Tromsoe. W sumie w Eliteserien ma już 162 mecze.

Jostein Gundersen (Norwegia, 2.04.1996) - Trzeci podstawowy stoper Tromsoe (najczęściej grali w ustawieniu z trójką obrońców). Najmłodszy, najmniej doświadczony, ale bardzo utalentowany. W minionym sezonie 3 gole w 23 meczach.

Daniel Granli (Norwegia, 1.05.1994) - Podstawowy obrońca norweskiego Stabaek w minionym sezonie. Ogółem w Eliteserien zanotował już 102 występy. Nie strzelił jednak ani jednego gola.

Daniel Kvande (Norwegia, 8.04.1995) - Przed obecnym sezonem chciał go Śląsk Wrocław, ale ostatecznie pozyskał Wojciecha Gollę. Kvande zagrał w sumie w 29 meczach. Z tego co słyszeliśmy, dobry sezon jest za nim.

Marius Amundsen (Norwegia, 22.09.1992) - Za nim czwarty z rzędu pełny sezon dla Lillestrom SK. W sumie w Eliteserien ma 125 meczów.

Eric Bjorkander (Szwecja, 11.06.1996) - W ogólnym rozrachunku ma już 60 meczów w Allsvenskan dla GIF Sundsvall. Nigdy jednak nie trafił do siatki. Zainteresowanie nim jest mimo to spore.


Raczej nie zaniżaliby poziomu:

Kaspars Dubra (Łotwa, 20.12.1990) - Jego umowa w zasadzie już wygasła, bo obowiązywała do 15 listopada. Reklamowaliśmy go już w raporcie z Łotwy jako najlepszego obrońcę tamtejszej ligi. Ostatnio znów regularnie gra w reprezentacji swojego kraju. W Polsce występował już w sezonie 2011/12, gdy reprezentował barwy Polonii Bytom. Od tego czasu zanotował znaczny skok jakościowy, był m.in. w BATE Borysów. Ostatnie dwa lata spędził na odbudowie w RFS Ryga.

Maximiliano Ugge (Włochy/Ukraina, 24.09.1991) - W tej chwili najprawdopodobniej najlepszy stoper ligi estońskiej. Bronił dostępu do bramki Nomme Kalju na tyle skutecznie, że świeżo upieczony mistrz Estonii nie przegrał żadnego meczu. W dodatku sam przyczynił się walnie do tytułu, strzelając siedem goli.

Wołodymyr Baienko (Ukraina, 9.02.1990) - Kolejny stoper zaliczający się do ścisłej czołówki łotewskiej Virsligi. Był liderem defensywy Riga FC, z którą sięgnął po tytuł mistrzowski. Strzelił pięć goli w 23 meczach. Brak paszportu UE.

Nikita Naumov (Białoruś, 15.11.1989) - Jednokrotny reprezentant Białorusi. Przez ostatnie trzy lata kierował linią obrony FK Witebsk. W minionej kampanii w 27 meczach strzelił dwa gole. Brak paszportu UE.

Nikita Kolesovs (Łotwa, 25.09.1996) - Bardzo utalentowany łotewski stoper, który jest wychowankiem Windawy. Ma jeszcze pewne wady, ale jest kluby I ligi z pewnością mogą go rozważyć. Jest podstawowym obrońcą łotewskiej młodzieżówki.

Egor Khvalko (Białoruś, 18.02.1997) - Jeszcze w poprzednim roku był podstawowym obrońcą białoruskiej młodzieżówki, ostatnio grywa zaś w kadrze nieco mniej. W Niemanie Grodno uzbierał 18 meczów w ekstraklasie. Nie ma paszportu UE.

***

LEWY OBROŃCA:

Ciekawe warianty:

Maksim Volodjko (Białoruś, 10.11.1992) - Podstawowy lewy obrońca reprezentacji Białorusi. Ostatni sezon w BATE był dla niego średnio udany. Wprawdzie grywał regularnie, ale zanotował tylko dwie asysty. W sumie ma już jednak 124 występy w białoruskiej lidze, osiem goli i 20 asyst. Główny minus to brak paszportu UE.

Lasse Nilsen (Norwegia, 21.02.1995) - Podstawowy lewy obrońca Tromsoe. W minionej kampanii w 26 meczach strzelił 3 gole i zaliczył 3 asysty. Występował w norweskich młodzieżówkach.

Simen Rafn (Norwegia, 16.02.1992) - Po nieudanym pobycie w Szwecji przeszedł dla Lillestrom SK i z marszu stał się podstawowym lewym obrońcą. W ostatnim sezonie w 27 meczach strzelił jednego gola i zanotował jedną asystę.

Jeppe Moe (Norwegia, 3.08.1995) - W sumie ma już 72 występy w lidze norweskiej. W ostatnim sezonie dla Stabaek zanotował cztery asysty w 28 meczach.

Sebastian Ring (Szwecja, 18.04.1995) - W sumie w Allsvenskan ma już dwa gole i pięć asyst w 68 meczach. Jest podstawowym lewym obrońcą Orebro SK.

Dennis Widgren (Szwecja, 28.03.1994) - Od trzech sezonów jest podstawowym lewym obrońcą Ostersund. Miniona kampania była najlepszą w jego wykonaniu - strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę w 22 meczach. Poważnie interesuje się nim Hammarby, ale do podpisania umowy jeszcze nie doszło.


Raczej nie zaniżaliby poziomu:

Juha Pirinen (Finlandia, 22.10.1991) - Jedenastokrotny reprezentant Finlandii. Podstawowy lewy obrońca HJK Helsinki. W minionej kampanii w 22 meczach strzelił jednego gola i zanotował pięć asyst.

***

ŚRODKOWY/DEFENSYWNY POMOCNIK:

To mógłby być hit:

Nahir Besara (na zdjęciu, Szwecja, 25.02.1991) - Jedna z najlepszych ósemek w lidze szwedzkiej. W sezonie 2017 strzelił 10 goli i zanotował 9 asyst, a w ubiegłej kampanii zdobył 5 bramek i posłał osiem ostatnich podań. Latem miał przejść do katarskiego Al-Khor, ale Orebro SK w ostatniej chwili podwyższyło żądania od Katarczyków i ci zrezygnowali z transferu. Zdenerwowany Besara odmówił przedłużenia umowy.


Ciekawe warianty:

Iwan Majewskij (Białoruś, 5.05.1988) - Doskonale znany nam z występów w Zawiszy Bydgoszcz, kiedy to w zasadzie podbił ligę. Chciał zostać w Polsce, ale brakowało konkretów i trafił do Anży Machaczkała, a stamtąd przeniósł się do FK Astana. Z Kazachami grywał w fazie grupowej Ligi Europy. W minionej kampanii zanotował 25 meczów. Nie ma paszportu UE.

Peter Orry Larsen (Norwegia, 25.02.1989) - Za urodzonym w Portugalii Norwegiem jest jeden z najlepszych sezonów w karierze. W 21 meczach dla SK Brann strzelił 5 goli i zanotował jedną asystę.

Roger Canas (Kolumbia, 27.03.1990) - Pamiętamy go z pobytu w Jagiellonii Białystok, gdzie jednak nawet nie zadebiutował. Potem jego kariera potoczyła się znacznie lepiej, grał nawet w Lidze Mistrzów z Astaną. Ostatnio mieliśmy okazję obserwować go w barwach Szachtiora Soligorsk przeciwko Lechowi Poznań. Zaprezentował się raczej kiepsko, ale podobno na Białorusi miał problemy z aklimatyzacją. Ostatnie lata w wykonaniu Kolumbijczyka to raczej równia pochyła, ale potencjał ciągle w nim drzemie.

Nikita Kaplenko (Białoruś, 18.09.1995) - Od trzech sezonów sporo grywa w Dinamie Mińsk. Ogółem uzbierał już 57 meczów w Wyszejszajej Lidze. W minionej kampanii zanotował dwie asysty. Nie ma paszportu UE.


Raczej nie zaniżaliby poziomu:

Markus Andre Kaasa (Norwegia, 15.07.1997) - W minionej kampanii wszedł do Eliteserien i dostawał całkiem sporo szans. Wystąpił w 18 meczach. Strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty.

Andrey Jakimov (Białoruś, 17.11.1989) - Podstawowy zawodnik Niemana Grodno. Poprzedni sezon miał lepszy, strzelił wówczas nawet siedem goli, ale w dalszym ciągu prezentuje się nieźle. Minusem brak paszportu UE.

Patrick Berg (Norwegia, 24.11.1997) - 20-letni środkowy pomocnik, który w Eliteserien uzbierał już 40 meczów. Strzelił w nich jednego gola i zaliczył dwie asysty. Podobno utalentowany.

Modestas Vorobjovas (Litwa, 30.12.1995) - Jego umowa wygasa z końcem listopada. Jest podstawowym zawodnikiem FK Trakai i coraz więcej zaczyna znaczyć również w reprezentacji Litwy - uzbierał już siedem występów, grał m.in. w czerwcu przeciwko Polsce.

Willum Thor Willumsson (Islandia, 23.10.1998) - W naszym raporcie z ligi islandzkiej zachwalał go Piotr Giedyk, specjalista od tych rozgrywek. Jeden z największych talentów na Islandii. Za nim najlepszy sezon w karierze - sześć goli w 19 meczach dla Breidabliku.

Valdimar Thor Ingimundarson (Islandia, 28.04.1999) - W islandzkim średniaku zagrał w minionym sezonie 15 meczów, w których strzelił dwa gole. Podobno spory talent.

***

OFENSYWNY POMOCNIK:

Ciekawe warianty:

Pau Morer (Hiszpania, 10.10.1995) - Za nim niezły sezon w lidze norweskiej. W 21 meczach strzelił dwa gole i zanotował sześć asyst dla Sandefjord. Ogółem ma 55 występów w Eliteserien, a w nich dziewięć bramek oraz osiem ostatnich podań.

Timur Dosmagambetov (Kazachstan, 1.05.1989) - Przez całą swoją karierę grał w lidze kazachskiej. W sumie uzbierał w 174 meczach 17 goli i 15 asyst. Ostatnio występował w Ordabasach Szymkent. Brak paszportu UE.


Raczej nie zaniżaliby poziomu:

Petteri Pennanen (Finlandia, 19.09.1990) - Mamy w pamięci, że dwa lata temu nie przebił się w pierwszoligowej Miedzi Legnica, ale za nim jest najlepszy sezon w karierze. W barwach Kuopionu Palloseura, którego jest zresztą kapitanem, strzelił 12 goli i zaliczył sześć asyst. Być może tym razem w I lidze by sobie poradził.

***

SKRZYDŁOWI:

To mógłby być hit:

Mikhail Gordejchuk (Białoruś, 23.10.1989) - Przez kilka ostatnich lat podstawowy skrzydłowy BATE Borysów i reprezentacji Białorusi. Strzelał gole nawet w Lidze Mistrzów. Miniony sezon jednak był dla niego stracony - zagrał zaledwie osiem meczów (strzelił dwa gole). Transfermarkt wycenia go na 2,2 miliona euro. Niestety nie ma paszportu UE.


Ciekawe warianty:

Amor Layouni (Szwecja, 3.10.1992) - Wysoki (191 cm) skrzydłowy, który może zaliczyć do udanych ostatni sezon. W 29 meczach strzelił trzy gole i zaliczył siedem asyst dla FK Bodo/Glimt.

Martin Broberg (Szwecja, 24.09.1990) - Wcześniej notował nawet sezon w lidze szwedzkiej z dziesięcioma golami, ale później nie mógł do tego nawiązać. W minionej kampanii był skuteczny - cztery gole i sześć asyst w 24 meczach.

Yuri Kovalev (Białoruś, 27.01.1993) - Przez całą swoją karierę związany z Szachtiorem Soligorsk. Grał niedawno przeciwko Lechowi Poznań w eliminacjach do Ligi Europy. W lidze białoruskiej prezentuje się dobrze - w minionym sezonie cztery gole i sześć asyst w 27 meczach. Brak paszportu UE.

Egon Vuch (Czechy, 1.02.1991) - Dwa lata temu przymierzany był do Zagłębia Lubin. Ostatnie dwa sezony spędził w Kazachstanie, grając najpierw dla Tobyłu Kostanaj, a ostatnio dla Szachtiora Karaganda. Bilans? 5 goli i 5 asyst w 35 meczach.

Doru Popadiuc (Rumunia, 18.02.1995) - Za nim całkiem niezły sezon w lidze kazachskiej. W 27 meczach strzelił 5 goli i zanotował jedną asystę. Wcześniej występował w rodzimej lidze, jednak bez większych sukcesów.

Moussa Njie (Norwegia, 2.10.1995) - Za nim już 67 meczów w Eliteserien, w których strzelił 6 goli i zanotował 14 asyst. Najlepszy sezon zanotował w 2016 roku.


Raczej nie zaniżaliby poziomu:

Nikolai Alho (Finlandia, 12.03.1993) - Zagrał raz w reprezentacji Finlandii. Za nim najlepszy sezon w karierze z pięcioma golami i pięcioma asystami w barwach HJK Helsinki. Wcześniej radził sobie w lidze szwedzkiej.

Maksim Yablonski (Białoruś, 15.08.1996) - Sporo pograł w Niemanie Grodno w minionym sezonie. W 20 meczach uzbierał 2 gole i 2 asysty. Jest też czterokrotnym reprezentantem białoruskiej młodzieżówki. Do rozpatrzenia przez kluby pierwszoligowe, choć nie posiada paszportu UE.

Anton Shramchenko (Białoruś, 12.02.1993) - Niski, przebojowy skrzydłowy. W FK Gomel w ubiegłym sezonie białoruskiej ekstraklasy uzbierał trzy gole i jedną asystę w 28 meczach. Na swoim koncie ma już 135 meczów w najwyższej lidze na Białorusi. Nie ma paszportu UE.

***

NAPASTNICY:

Ciekawe warianty:

Kerim Mrabti (Szwecja, 20.05.1994) - Nigdy nie był bramkostrzelnym napastnikiem, ale zawsze grał z pożytkiem dla zespołu. Ostatni sezon w Djurgarden miał jednak trochę słabszy (6 goli oraz jedna asysta) i szwedzki klub ogłosił już oficjalnie, że 24-letni napastnik odejdzie. Trzy razy zagrał w reprezentacji Szwecji.

Kennedy Igboananike (Nigeria, 26.02.1989) - 29-letni Nigeryjczyk grał m.in. w Chicago Fire w MLS. Swój najlepszy sezon zanotował w sezonie 2013, gdy strzelił 14 goli dla AIK-u Solna. W ostatnich dwóch kampaniach trafiał po dziewięć razy w barwach Orebro SK. Nie ma paszportu UE.

Moses Ogbu (Nigeria, 7.02.1991) - Kapitan 13. zespołu minionego sezonu - Sirius. Skutecznością imponował prawdziwie tylko w trzeciej lidze szwedzkiej. Od tego czasu nie przekroczył liczby ośmiu goli w sezonie. W minionej kampanii trafił siedem razy w szwedzkiej ekstraklasie. Nie ma paszportu UE.

Aleksey Shchetkin (Kazachstan, 21.05.1991) - Przed minioną kampanią trafił do Astany z Tobyłu Kostanaj i głównie wchodził z ławki. Mimo to uzbierał 10 goli i dwie asysty. Jest 25-krotnym reprezentantem Kazachstanu. Brak paszportu UE.

Denis Laptev (Białoruś, 1.08.1991) - Rosły (194 cm wzrostu) napastnik, który strzelił gola Lechowi Poznań w niedawnym starciu w eliminacjach do Ligi Europy. W minionym sezonie zdobył 8 bramek w 23 meczach. Jest 15-krotnym reprezentantem Białorusi. Brak paszportu UE.


Raczej nie zaniżaliby poziomu:

Evgeni Shikavka (Białoruś, 15.10.1992) - Jednokrotny reprezentant Białorusi. W minionym sezonie w barwach FK Słuck w 28 meczach strzelił 11 goli i zaliczył cztery asysty. Brak paszportu UE.

Bojan Dubajić (Serbia, 1.09.1990) - W swojej karierze występował nawet w lidze tajskiej. Ostatnio reprezentował barwy FK Gorodieja z ligi białoruskiej. Miniony sezon zakończył z dziewięcioma golami w 18 meczach. Sezon wcześniej do siatki trafił 12 razy w 25 grach.

Tristan Koskor (Estonia, 28.11.1995) - Młodzieżowy reprezentant Estonii, który na razie nie dostał szansy debiutu w kadrze seniorskiej. W tym sezonie ligi estońskiej strzelił jednak 21 goli w 36 meczach dla przeciętnej Tammeki, co dało mu czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców. Ekstraklasa mogłaby go zweryfikować negatywnie, ale dla klubów I ligi powinien być odpowiedni.

 

 


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się