var W2T_AdImage_autostart = false; var W2T_AdImage_startWith = "#mainpic3 img";

Thursday, 7 July 2016, 7:10:14 pm


Autor zdjęcia: EA Sports

ESPORT: "miłosz93" w trójce najlepszych graczy na świecie, "Kacz03" mistrzem listopada

Autor: Krystian Juźwiak
2018-12-01 10:01:16

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni w świecie esportu jest zdecydowanie podium Miłosza Bogdanowskiego w rankingu światowym Ligi Weekendowej. Oprócz tego zakończyły się listopadowe finały GoFIFA - zwycięzcą niespodziewanie okazał się "Kacz03".

W listopadzie odbyło się siedem turniejów eliminacyjnych, w których esportowcy walczyli o awans do finału. W gronie najlepszych znaleźli się m.in. mistrz Polski Miłosz "milosz93" Bogdanowski, Marcin "mRn" Sczes oraz Konrad "Kacz03" Balas.

W pierwszym meczu niespodziewanie Bogdanowski musiał przełknąć gorycz porażki. Pogromcą mistrza Polski okazał się "Kacz03". Jednak dla legionisty to nie był koniec rozgrywek. Pozostał w turniej dalej, walcząc o tytuł z pozycji drabinki przegranych.

W pozostałych ćwierćfinałach "mRn" pokonał "KapiegoPL78", a "GW" zwyciężył z "Piko". Stawkę dopełnił "cyanide", który pokonał wracającego do dużych turniejów "Lukstera". W półfinale zwycięski marsz kontynuował Konrad Balas. Tym razem pokonał kolejnego doświadczonego esportowca – Marcin "mRn’a" Sczesa. W drugim półfinale "cyanide" wygrał z "Piko".

W drabince przegranych najlepszy był "miłosz93" i to on w finale zagrał z Balasem. I tym razem górą był "Kacz03". Na konto zwycięzcy turnieju trafiło 1 000 zł. Drugi zawodnik otrzymał 500 zł.

Kolejny turniej finałowy cyklu Go4FIFA odbędzie się pod koniec grudnia.

***

"Miłosz93" jako drugi Polak zajął trzecie miejsce w lidze weekendowej. Legionista poprawił tym samym własny humor po porażce w listopadowym finale Go4FIFA.

- Zrobił to... TOP3 na świecie w lidze weekendowej. Nie wiemy, jak mało zabrakło, żeby mieć rating na pozycję #1, ale nie ma co marudzić. Wielkie "graty" dla Miłosza. Z paczek na pewno poleci szrot, ale to osiągnięcie może cieszyć polskich kibiców, bo to już drugi raz Polak jest #3 w LW. Oby tylko teraz więcej zawodników uzyskało sloty na międzynarodowe lany – gratulował Jacek "rdk" Radzio.

Pierwszym Polakiem w TOP3 Ligi Weekendowej był "Damianek10000".

***

W miniony weekend w Białymstoku odbyły się targi East Games United 2018. Gwoździem programu tegorocznej edycji był turniej Counter-Strike: Global Offensive z pulą nagród 15 000 złotych. Oprócz wirtualnego strzelania odbył się także turniej w FIFĘ19.

Dwudniowy konwent przyciągnął do stolicy Podlasia setki graczy i fanów esportu. Organizatorzy podają, że w Galerii Alfa Centrum, gdzie odbyły się targi, pojawiło się ponad pięć tysięcy odwiedzających. Do tego 200 tysięcy osób oglądało transmisje w Internecie.

W zawodach w FIFA19 udział brał m.in. Maciej "Ambros" Ambroziak z esportowej sekcji Jagiellonii Białystok.

Triumfatorem zmagań na wirtualnych murawach okazał się Tomasz Siegieńczuk. W zaciętym finale pokonał 4:3 Damiana "Deyz’a" Domitrza. – Poziom zawodów nie był porywający – powiedział srebrny medalista East Games United – Tak szczerze oprócz mnie, Tomka i "Ambrosa" nie było nikogo wartego uwagi – dodał.

Zdaję sobie sprawę, że to Counter Strike był motywem przewodnim targów, ale jako gracz FIFA czuje się zawiedziony. Organizatorzy przygotowali tylko dwa stoiska z czołowym produktem EA Sports. Do tego jedno ciągle było zajęte przez jakiegoś anonimowego YouTubera – mówił Domitrz.


KOMENTARZE

Stwórz kontoZaloguj się na swoje konto
Nie masz konta? Zarejestruj się