Klopp: Mógłbym zapłacić za Alissona podwójnie

Autor: Patryk Maćkowski
2018-12-12 11:58:05

Świetna interwencja Brazylijczyka w końcówce spotkania zapewniła The Reds wyjście z grupy, wyrzucając z rozgrywek Napoli.

Wczorajszy wieczór na Anfield na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich sympatyków Liverpoolu. Po golu Mo Salaha w pierwszej połowie, podopieczni Jurgena Kloppa pewnie zmierzali po końcowe zwycięstwo i awans do 1/16 Ligi Mistrzów. W doliczonym czasie gry świetnie odnalazł się w polu karnym i opanował futbolówkę Arkadiusz Milik, wychodząc sam na sam z Alissonem. Remis w tej sytuacji dawałby awans włoskiej drużynie, jednak świetna interwencja golkipera sprawiła, że polski napastnik nie wpisał się na listę strzelców i kilka minut później to właśnie Anglicy mogli świętować zdobycie trzech punktów, i perspektywę gry w Lidze Mistrzów wiosną.

"To była bez wątpienia interwencja sezonu. Dzięki Bogu, że mamy go w swojej drużynie. Gdybym wiedział wcześniej, jakimi on dysponuje umiejętnościami, zapłaciłbym za niego podwójnie! Myślę, że nikt nie spodziewał, że on to obroni. To była pewna bramka, prawda? To było niewiarygodne. To, co zrobili chłopcy, jest naprawdę godne zapamiętania. Najciężęj było zaraz po naszej bramce na 1:0, gra była wtedy niesamowicie intensywna. Wiedzieliśmy, że nie możemy zmienić taktyki, to była ciągła wymiana kontr, które nie mogły znaleźć wykończenia, szaleństwo. Jestem naprawdę dumny z tego, co moi zawodnicy pokazali na boisku."

Źródło: Sky Sports